Dexter

  • 22 650
  • 728
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 040
А, бе, то и аз чета, ама на официалния сайт на шоуто няма информация за пети сезон. Намерих интервюта с някои от продуцентите, които говорят какво можело да стане в пети сезон - http://www.junaldpascua.info/2009/12/dexter-season-5.html, http://www.seattlepi.com/tvguide/413268_tvgif14.html

Ама реших, все пак да ви питам дали знаете нещо по-официално  Wink

# 46
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Здравейте момичета!
Мале как се радвам,че има такава темичка!
Обожавам Декстър,но за съжаление никой около мен (доскоро) не го гледаше и ми беше малко кофти,че няма с кого да обсъдя поредната уникална серия от четвърти сезон!
Ама какво да се прави... newsm50
Сега си следя сериите от първи сезон по Fox Crime от 23:40,както и всяка сряда от 22:00 пак там,където тече четвърти сезон.

За сериала мога да кажа,че четвърти сезон ми е фаворит за момента,така не ме е държал в напрежение никой друг филм.
След това първи сезон,който си е класика.
Втори и трети като че ли...не че не бяха хубави,защото си ги имаха тези безпомощни моменти,в които само Декстър може да се забърка,но не са толкова запомнящи се като че ли...

По повод Рита,беше станала ужасно дразнеща!
Чак имах чувството,че се опитва да го сложи "под чехъл".
Аз лично се радвам,че така стана,макар че чувството което изпитах като я видях не беше никак приятно!

Да видим какво ще забъркат в пети сезон.
А такъв ще има със сигурност!
Един от продуцентите в едно интервю каза,че март месец се събират и започват да пишат сценария за новия сезон,след това следват снимки и ние ще се радваме да видим резултата септември,както обикновено Simple Smile

Поздрави от мен  Mr. Green

# 47
  • Мнения: 322
За сериала мога да кажа,че четвърти сезон ми е фаворит за момента,така не ме е държал в напрежение никой друг филм.

И за мен е така! Четвърти сезон е най-напрегнатия и интересен от всички! Като изгледах 11-ти епизод с прословутата реплика "Hello, Dexter Morgan!" сън не ме хвана, само го мислех горкия Декси как ще се измъкне от ситуацията!

(Ужас. Вманиачена съм  Mr. Green )

# 48
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821

Две сме!
Аз цялата седмица ходех като ударен самолет,само това приказвах и то все на хора,които не го гледат (колко ли съм била досадна).
И в крайна сметка от толкова вълнения,в деня,когато излезе серията,не се сетих да я изтегля! Shocked newsm62

Върнах се да прочета по-назад из темичката,та видях,че си чела и книжките...кажи ми как са,аз някак все не се навивам...фантазията ми ще е размита от образа на Michael C. Hall и едва ли ще мога да избягам от това-основната причина да не съм прочела нито една от книжките.
Другото,което скоро разбрах (скоро,скоро...преди известно време),че са преведени на български,досега все попадах на английското заглавие и макар да харесвам книги на майчиния език на автора (стига да е англо-говорящ Laughing),в крайна сметка не си представям Декстър с всичките му термини на английски език,още повече автора не претендира да е Шекспир.  Crazy

Последна редакция: ср, 06 яну 2010, 20:36 от Sarcasm

# 49
  • Мнения: 322
Засега съм чела само първата книга, "Нощният ловец" - тя е и единствената, в която действието горе-долу се припокрива с това с това в сериала, оттам нататък коренно се разминават. Може да се каже че става, 270 страници ги изчетох за едно денонощие (определено не е Шекспир  Mr. Green) От самото начало имах усещането, че трябва да се чете в оригинал  Simple Smile Определено Декси в сериала го изкарват по-симпатичен, много неща му спестяват заради одобрението на зрителите. И няма начин да избягаш от представата за Майкъл Хол, то така е с всяка книга, която четеш след като си гледал филма(сериала)... Поне при мен е така, не мога да си представя друго лице след като първо съм гледала филм  Peace

# 50
  • UK
  • Мнения: 3 959
И аз се записвам фен, преди месец-два започнах да го гледам, защото миз апълваше дупка във вечерната ТВ програма, но точно два епизода ми трябваха, за да започна да го гледам с интерес - започнах от първи сеон, но не първи епизод, до края на... Трети ли е там, със сватбата, а сега пак дават първи по Фокс Крайм (тоест преди две седмици го даваха, от тогава не съм гледала, защото не си бях вкъщи по празниците). Всъщност първи е с хладилния убиец, втори с разследването на касапина от залива, трети - с Мигел, така ли е? Първи съм го хванала чак в края, точно тогава, когато хладилния убиец отвлече сестрата на Декстър... Оттогава май само последния епизод на трети сезон пропуснах, последно гледах как Декстър беше решил да убие Мигел още същата вечер и го беше хванал... И после трябва да има още един епизод, предполагам? Има ли, и ако да, някой ще ми го разкаже ли? Simple Smile

# 51
  • Мнения: 322
Предполагам говориш за 11-ти епизод от 3-ти сезон, т.е. предпоследния (всеки сезон има по 12 епизода). Мога да ти го разкажа, но ще ти разваля удоволствието от гледането  Peace Не питай, тегли  Simple Smile
(първи сезон е много силен, и него си го хванала от предпоследния епизод, не го пропускай  Simple Smile )

# 52
  • UK
  • Мнения: 3 959
Да, след края на трети сезон започнаха да дават първи на негово място. В момента гледам твърде много неща и нямам възможност да дърпам и това, ако го дръпна, ще е от първи епизод и тн... Скоро започнах друг сериал, гледам със съквартиранта си три, скоро започва последния сезон на ЛОСТ, отделно моите три сериала, които си следях миналата година вече са с по 10 излезли епизода, а аз още не съм гледала нито един от тях, да не говорим за Старгейт, който започнахме да гледаме от първи сезон със съквартиранта отделно от тези, дето сега излизат, а той е десет сезона, плюс още пет за продължението Атлантис, плюс тези дни започнах и Фарскейп, а от лятото каквото гледах просто спрях донякъде, щото нямам време. Simple Smile Някой ден с удоволствие ще го изгледам, набелязан ми е, заедно с още няколко, просто нямам време в момента... Иначе си абсолютно права, че друго си е да го изгледам, не е като някой да ми разкаже, ама... Пък може все пак да си дръпна само това, което не съм гледала, все пак... Нали другото съм го гледала... Simple Smile

# 53
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Мърморана,в момента върви първи сезон отново по Fox Crime,отново в 23:40,в момента съм към 4-5-6 серия,имаш време да го хванеш преди да се завърже съвсем.
Но в никой случай не пропускай четвърти сезон!!!

Фарскейп каза,че гледаш,а той има нови сезони?
Аз си спомням с какъв кеф го гледах по Диема едно време и когато свърши бях съсипана!
Та ако има нещо ново-свиркай,фенка съм! Mr. Green

Аз съм също толкова "заета"  newsm62 ,хванала съм Декстър,Хаус,Клъцни/Срежи и The Big Bang Theory,обаче Декстър надделя с последните си 4-5 серии и съм изостанала с другите...ще наваксам,все още нямам никаква друга работа освен детето и сериали  Mr. Green


Поля от слънчогледи
,навсякъде чета,че първи сезон и първата книга следват една и съща сюжетна линия,но оттам нататък всеки хваща по различен път...
Даже чух,че в някоя от последните книги (нямам представа коя) Декстър "обучава" Астър и Коуди в неговия "занаят"...
Според мен представата за Декстър в книгата и тази във филма коренно ще ми се разминат и май ще трябва да я чета абстрахирайки се изобщо от филма,все едно чета Стивън Кинг примерно  Laughing нещо различно от това което очаквам...

# 54
  • UK
  • Мнения: 3 959
Мне, няма нов сезон, така си свършва, тъпо. Явно са мислили да има нов сезон, накрая на четвърти си пише "следва продължение", но продължение няма. Аз много харесвам актрисата, която играе Ерън (няма изписване на български това име, никак не звучи като Ерън, Ерин), Клаудия Блек, та малко заради нея започнах, но не е лош сериала. Съвсем в началото съм, де. Simple Smile

# 55
  • Мнения: 2 040
От самото начало имах усещането, че трябва да се чете в оригинал  Simple Smile

Съгласна сам. Аз прочетох първите две книги на български, третата си я купих, но нямам време в момента да я чета. Нищо, че не е Шекспир добре е да се чете в оригинал. Докато четях книгите просто се усещаше, че има "загуби" в превода, например играта на думи със започващите с Д определенията на Декстър - Darkly Dreaming Dexter и Dearly Devoted Dexter  са оригиналните заглавия на първите 2 книги. И в двете книги е пълно с подобни, но просто няма как това да се предаде адекватно на български. Да не споменавам, че можеше да изберат по-добър преводач.

# 56
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Злата с метлата,ти как ги оценяваш книгите?
Много обмислям да си направя един подарък...ама как съм напипала нещата с книгата,знам си че няма да я преведат като хората (добре,че не е Шекспир  Mr. Green )!
Обичам играта на думи и когато не може да се предаде или липсва изобщо е голяма загуба.


Мърморана
,жалко,че няма продължение,но сега като ме подсети ще го изтегля,беше ми много любим,събираше цялото семейство пред телевизора!

# 57
  • Мнения: 2 093
хей аз си нямах представа че има и други почитатели на Декстер. Аз сьм адски запалена по този сериал. С мьжьт ми по програма в Неделя вечер бяхме пред телевизора и се страхувахме заедно. Нямам търпение за новия сезон. Бях чела е един блог за Декстер, че повечето хора са искали Рита да изчезне от сцената и интересно е че сезоньт завьрши така. Мисля че 4 сезон беше много добьр и Джон Лайтгоу, тройният убиец, изигра страхотна роля.

# 58
  • Мнения: 2 040
Злата с метлата,ти как ги оценяваш книгите?

Зависи какво очакваш. Книгите са много различни от сериала, но ми харесаха. Сериала следва първата книга, но само до някъде, а с втората нищо общо няма. Освен това филма са го пипнали доста за да не травмира зрителската аудитория, в книгите убийствата са много по-брутални. Особено във втората - там убиеца като си хванеше някоя жертва и я режеше на парчета със седмици (крака, ръце, клепачи, уши, каквото се сетиш) и накрая пак ги оставяше живи. А и Декстър в сериала е много по-човечен, в книгата си е психопат от класа  Mr. Green

# 59
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Злата с метлата,нави ме!  Mr. Green
Ще си ги прочета!

Chrisimommy ,според мен Рита я бяха направили толкова дразнеща в четвърти сезон умишлено,подготвяли са се да я разкарат.
Огромна част от зрителите искаха Рита да изчезне и едва ли имаше по-логичен начин да завърши сезона!

Общи условия

Активация на акаунт