след спонтанен аборт

  • 11 271
  • 114
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 401
Maghalena да те питам ,как да разбера дали лигавицата на матката ми е добре? доктора ли ще ми каже? не искам пак да преживявам този кошмар.
Лигавицата се вижда с преглед с добър ехограф. Обаче не съм сигурна дали може да се установи със 100 %  сигурност дали се е възстановила достатъчно добре, за да износи бременността. На мен трима гинеколози при два кюретажа са ми казвали, че при всички положения трябва да се изчака не по-малко от 6 месеца. Мисля, че когато плодния сак, респективно ембрионът е по-малък, и се изсмуква само с вакуум, без стъргане с кюрета, тогава може да се чака по-малко.

# 31
  • Мнения: 203
В този ред на мисли как можем да разберем дали сме стъргани с кюрета или сме смукани с вакуум Maghalena Rolling Eyesако имаш някакво виждане по въпроса ще се радвам да споделиш! smile3525

# 32
ЛИгавицата се възстановява различно при всеки, затова сме различни. Доктора, който ВИ следи и е правил аборта най-добре може да ви каже колко е стъргано, дали има последстия от вакуума или всичко е нормално. Аз лично на втория месец след аборта имах прекрасна лигавица, но въпреки това беб нямам все още. за всички въпроси, които ви притесняват лично се обръщайте към лекарите, те най-добре познават състоянието ви. Peace

# 33
  • Мнения: 401
Съгласна съм - докторът, който е извършвал манипулацията, може най-добре да каже. Ако не сте доволни от него, идете при друг АГ, обяснете му в коя седмица сте кюретирани,  покажете ехографска снимка от преди кюретажа, ако имате, нека ви прегледа и да си каже меннието. И все пак, дали ще са 3 или 6 месеца, не е толкова голяма разликата във времето. 
Аз при първия си аборт разбрах какво точно ми е правено, като набарах папката с резултатите (тогава ме държаха в болницата 2 дена) и прочетох всичко. Има си специален протокол от аборта по образец, на който пише с вакуум кюрета с какъв номер е изсмукано съдържанието на матката, и дали е правена ревизия с кюрета. Втория път, понеже ме държаха само един час след манипулацията, питах.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 756
Аз честно казано така и не разбрах точно в коя седмица ме кюретираха.може би между 10 и 12 седмица.не можаха да кажат кога е умрял плода.но някъде в този интервал беше.дано по бързо да се възстановя и да се похваля скоро с  EFP. и на всички които чакат заветните  EFP успех и  Hug.

# 35
  • Мнения: 203
Съгласна съм - докторът, който е извършвал манипулацията, може най-добре да каже. Ако не сте доволни от него, идете при друг АГ, обяснете му в коя седмица сте кюретирани,  покажете ехографска снимка от преди кюретажа, ако имате, нека ви прегледа и да си каже меннието. И все пак, дали ще са 3 или 6 месеца, не е толкова голяма разликата във времето. 
Аз при първия си аборт разбрах какво точно ми е правено, като набарах папката с резултатите (тогава ме държаха в болницата 2 дена) и прочетох всичко. Има си специален протокол от аборта по образец, на който пише с вакуум кюрета с какъв номер е изсмукано съдържанието на матката, и дали е правена ревизия с кюрета. Втория път, понеже ме държаха само един час след манипулацията, питах.
Благодаря ти Maghalena!Само,че аз нямам такъв протокол,а освен това доктора ми каза с вакуум,една дама ,където попълвах документите при нея ми каза с кюрета и сега варви гадай за какво става дума!Но ще пробвам да си искам протокол или някакав документ от манипулацията!Чесно казано аз си мисилх,че ако е било с вакуум кръвотечението ще е оскъдно и съответно ако е с кюретата по обилно,но това си е мое лично мислене по въпроса!Може и да съм далеч от истината направо много ме измъчва този въпрос Cry

# 36
silvana- , кръвотечението е индивидуално. няма значение метода, въпрос на време е организма де се изчисти. не се тормози за минали неща, а гледай смело напред в бъдещето. надявам се да не ни се повтарят такива случаи, а да се преместим скоро в тчетни. Praynig

# 37
  • Мнения: 203
silvana- , кръвотечението е индивидуално. няма значение метода, въпрос на време е организма де се изчисти. не се тормози за минали неща, а гледай смело напред в бъдещето. надявам се да не ни се повтарят такива случаи, а да се преместим скоро в тчетни. Praynig
  bouquetискрено се надявам!!!Пожелавам то на всички ни!!! Hug

# 38
  • Мнения: 401
silvana- Хич и не си прави труда чак да искаш документация, и да изследваш с вакуум ли е било, с кюрета ли е било. Дори и да питаш гинеколога, който е правил манупулацията, вече сигурно ще е забравил колко е стъргал. Изчакай 3 месеца, за да видиш как ще ти е цикълът - редовен ли ще е, дали ще има промяна в броя на дните на кървенето, в количеството кръв, имаш ли повече болки от обичайно, след което, за твое успокоение, отиди при някой гинеколог, на който имаш доверие, да те прегледа, и да ти каже има ли проблем да забременееш или няма.
А това първи кюретаж ли ти е?

# 39
  • Мнения: 203
Да и не ми се иска да се повтаря този ад Cry!Мисля да ходя до Пловдив другият месец на профилактичен преглед и наистина  да е при друг доктор.Препоръчаха ми едно име там...и ще отида!

# 40
  • Мнения: 401
Спокойно, всичко ще е наред. Иди при доктора на преглед, той ще те прегледа и ще ти каже какво да правиш. Все пак е специалист. Между другото кой е този пловдивски доктор- да не е д-р Йончев?

# 41
  • Мнения: 203
Даскалов за него ми казаха и мисля там да отида!

# 42
  • Мнения: 401
Да, за д-р Даскалов съм чувала хубави неща. За д-р Йончев питах само защото съм ходила при него на преглед.

# 43
  • Мнения: 203
Да, за д-р Даскалов съм чувала хубави неща. За д-р Йончев питах само защото съм ходила при него на преглед.
По лошото е,че нямам нищо от манипулацията като документ какво ще му покажа на човека?!

# 44
  • Варна
  • Мнения: 756
silvana не може да не са ти дали епикриза след манипулацията.аз даже си я взех след няколко дни.отиди си я потърси,няма кой да ти я вземе.

Общи условия

Активация на акаунт