Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора
Преди няколко месеца си напипах топче,веднага отидох на лекар последва хироргична намеса.От тогава постоянно ми излиза на сащото място,слагам си ихтиол издьрпва гнойта и след време пак се появява.Ходих на още двама лекари,казват ми,че ми няма нищо,незнам мисля си,че не е нормално.
Цитирай

Белгия/София

Мастните топчета почти винаги дават рецидив. Пак го махни чрез хирургическа интервенция. Но пък как ихтиол издърпва, като те нямат пробив до повръхността на кожата обикновено?  Thinking
Цитирай

зад кестените

да попитам и  аз  на майка  ми  на  рамото   от  години  има  едно  доста  голямо  мастно топ4е  консултирала  се е с хирург  и одговорът  е  бил  4е  дори  да  се  отстрани  има вероятност  да се появи  пак  посъветвал я да го потърси  в  слу4аи  4е  запо4не да я боли .  та  въпроса ми е  от    какво   се  полу4ават  тежи  масни топ4ета?
Цитирай

Пловдив

Мастните топчета или липоми , се махат хирургично , като основното изискване е радикалното им отстраняване до здраво, ако се пропусне макар и мъничко след време пак лягаш под ножа.

Погледнете го от добрата страна - макар и тумор е абсолютно безопасен и досаден  Laughing Laughing Laughing
Цитирай

Белгия/София

Казват - на нервна почва.
Мисля, че няма точно обяснение. Но все пак - не са животозастрашаващи, така че - това да е  Hug
Цитирай

Баща ми е така,той има на бузата...махат го чрез операция,но пак се появява Confused
Цитирай

зад кестените

благодаря за отговорите  това  донякъде ме  успокои 4е не е  толкова  страшно  колкото  си  мислех.
Цитирай

Белгия/София

Липомът рецидивира само ако се "изтиска"  При изцяло премахване /с капсулата/ - не. Просто може да се появи на друго място. - това намерих от стара тема, може би при теб не е било отстранено добре.
И аз имам едно малко от вътрешната страна на бузата. Само дето не съм ходила на лекар, надявам се да не е нещо по-сериозно  Confused  Thinking
Цитирай

Vancouver, BC

Аз имам на врата. Стана колко...10 години , от както го напипах за първи път. Няма никакъв проблем , миналата година ходих на лекар понеже то се намира на врата, но в началото , към ключицата и почна да ме боли нещо. Мислех си , че може да расте и да притиска някой нерв там и за това да ме боли. Ходих на лекар и той си ми обясни , че ако искам може да ми го махне , ако считам, че ми създава проблеми. Аз не се навих тогава на операция , а и то си спря тогава да ме боли. Явно е било моментно . На мен един лекар ми беше казал преди време , че не е препоръчително в тази област да се премахват такива образувания поради опасност от засягане на гласните струни , но това си беше преди 1000 години , сега медицината е доста по - напреднала. Та тогава този лекар ме отказа да правя каквито и да е интервенции ако не се налага.
Цитирай

Баба ми има много такива топчета и на двете си ръце,но тя много плете-почти постоянно през деня,а вече е на 76 год.Понякога казва че я понаболяват,но то от много умора.Лекар и казал , че от тях няма да умре,но ще си умре с тях.А тя е с един бъбрек ,със сърд.недост.,и за капак преди 2 мес. отстранена жлъчка.Да ни е жива и здрава още дълги години.На снаха ми също са и се появили по ръцете,но тя пък понякога има по 10-15 раждания на ден/не в Б-я/ и нейното от преумора на ръцете.Съпруга ми имаше отстрани на шията си, но колкото грахово зрънце, махнаха го оперативно преди 4 год ,не се е появило повторно.
Цитирай

Бургас

Мастните топчета са безобидни.Махат се само хирургически като няма гаранция дали няма да се появят отново.
Ако не те дразнят много-не ги закачай защото с това стискане ще си докараш някоя инфекция за едното нищо
Цитирай

Белгия/София

Едно питане - на какъв лекар се ходи за тях и как разбират липоми ли са или нещо по-кофти? С опиване или снимка?  Thinking
Цитирай

Едно питане - на какъв лекар се ходи за тях и как разбират липоми ли са или нещо по-кофти? С опиване или снимка?  Thinking
баща ми при личния лекар с опипване...от там на хирург.
Цитирай

Пловдив

Най-добре е хирург или кожен. А дали е "по-кофти" само хистология може да каже със приблизителна точност (приблизителна, защото понякога и там се бърка, ама и няма по-сигурно от това)
Снимката принципно не е информативна за меки образувания.За това при нужда се прави томография.Опипването е за вечерно време  Wink Laughing
Цитирай

Белгия/София

Аха, мерси, другия месец ще ида до личния и ще видим той какво ще каже  Tired
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора