За кредитите по време на криза

  • 4 227
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 157
До вчера вярвах,че финансовата криза в България е по-скоро на думи... Случаят е следният- вчера се отбих в Пощенска банка, за да проверя как стои въпроса с кредитите, тъй като ми се налага да изтегля кредит в началото на следващата година.  Изненада - таванът на потребителските кредити е 10 000 лева (и то с двама поръчители) , а на ипотечните - 10 000 евро!!! Направо ми се струва абсурдно, като го сравня със скорошната ситуация, в която банките се надпреварваха да ти набутат в ръцете големи суми пари - без поръчители, с облекчени процедури....


Та питането ми е следното: Имате ли информация дали някоя банка отпуска по-големи суми на кредит в момента?Какви са условията... Или е мисия невъзможна!!! newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 4 237
Проучи и другите, не спирай на първата! Има банки, които кредитират, но проучват много внимателно, в контекста на задаващата се рецесия - от значение са както закупувания имот, така и демографските фактори на кредитоискателя - образование, професия, възраст, сем. положение и т. н.

# 2
  • Мнения: 6 417
Всички банки яко са затегнали кредитите. Вземането на ипотечен кредит за ново строителство само на акт 14 или без такъв е вече мечта. При доста високи доходи, яки връзки, с обезпечаване на друг имот ми отпуснаха колкото исках, но не пропуснаха да ми натъртят, че едва съм минала през цедката. Лошото е, че банката дори и да отговаряш на всички условия, пак може да ти откаже, без дори да ти дължи обяснение защо.  Tired

# 3
  • Мнения: 157
май не звучи много оптимистично Sad Sad

# 4
  • Мнения: 6 417
Спокойно, това нещо временно.

# 5
  • Мнения: 274
Спокойно, това нещо временно.

Колко временно? Много ми е важно!!!

# 6
  • Мнения: 4 473
Спокойно, това нещо временно.

Колко временно? Много ми е важно!!!

И аз много бих искала да знам. Ако изобщо е възможно да се прогнозира ситуацията. Rolling Eyes

# 7
  • Sofia, BG
  • Мнения: 210
До около март месец

# 8
  • Мнения: 274

Бас на квото искаш, че няма да е до Март 2009? Няма да е и до Април и до МАй....

# 9
  • БУРГАС
  • Мнения: 176
Повечето банки дават кредити все още,Пощенска е тази,в която е най-затегнато положението.Те спряха още преди няколко месеца да дават.ДСКаса дават лесно,мисля и Райфайзен,и Експресбанк.Е не е като преди,разбира се,но специално Пощенска е явно доста засегната от кризата,защото отдавна се чу за тях.

# 10
  • Мнения: 1 426
В момента теглиш кредит само ако ти е крайно наложително и  не питай за лихвата, а се радвай, че въобще са те одобрили.

# 11
  • Мнения: 6 617

Бас на квото искаш, че няма да е до Март 2009? Няма да е и до Април и до МАй....
Казвай докога ще  Laughing да се подготвя психически / за кризата не за кредитите/.

# 12
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Aз не съм чувала за банки,които в момента дават кредити,та камоли лесно. Евентуално,ако имаш много добър официален доход и чисто кредитно минало,може да опиташ. Всички са затегнали здраво коланите и все повече затягат , но да видим какво ще излезе от това цялото чудо.

# 13
  • Мнения: 6 417
Аз теглих гигантски ипотечен кредит точно преди седмица.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Шушон с "яки връзки" аз също ще го тегля. Ама не просто с връзки, а с яки такива Mr. Green.
Хайде да не се заблуждаваме- кредити в момента не се дават! Нито лесно, нито трудно! Почти невъзможно е. И това съвсем не е ЕЖК нюз Sunglasses.

Общи условия

Активация на акаунт