Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 8
МОМИЧЕТА...СПЕШНО ИЗДИРВАМ КООРДИНАТИТЕ НА Д-Р МАРИЯ АТАНАСОВА ОТ МАЙЧИН ДОМ.АКО НЯКОЙ Я Е СРЕЩАЛ СКОРО И ЗНАЕ КАК ДА Я ОТКРИЯ,МОЛЯ КАЖЕТЕ.
  ЗНАЧИ ,ПРЕДИ 2 ГОДИНИ РОДИХ ПРИ НЕЯ .СЕГА СЪМ ПАК БРЕМЕННА,В 3 МЕСЕЦ И ИСКАМ ОСВЕН ДА РОДЯ ПАК ПРИ НЕЯ ,ТЯ ДА МИ ПРОСЛЕДИ ОСТАТЪКА ОТ БРЕМЕННОСТТА,ЗАЩОТО ПОПАДНАХ НА МНОГО КАЛПАВА ДОКТОРКА ОТ ''ТИНА КИРКОВА''.НИЩО ДРУГО НЕЗНАМ ЗА НЕЯ,ОСВЕН ИМЕТО И ЧЕ СЕ ДЪРЖЕШЕ КАТО МОЯ АНГЕЛ СПАСИТЕЛ В ОНЗИ ДЕН...ПОМОГНЕТЕ МИ

Последна редакция: вт, 30 дек 2008, 09:07 от .Ели.

# 1
  • Мнения: 553
Защо не отидеш в Майчин дом и не я потърсиш. Ако все още работи там ще я откриеш със сигурност. Или попитай тук в Здравния раздел  Wink
Успех и здраво бебче на финала  Hug

# 2
Tja beshe prosto edna specializantka tam, mozhe ostdavna da ja njama, ima kude kude po-seriozni lekari ot neja tam. Majchin dom e naj-dobroto mjasto

# 3
  • Мнения: 8
аз неуспорвам качествата на другите лекари там.там родих и пак там ще раждам...независимо при кой....но в тази жена има голям потенциял .  bouquet

# 4
  • Мнения: 1 671
Д-р Атанасова, на мен също помогнахте много при раждането на първото ми дете, както и при едно непредвидено нощно посещение на МД миналата година с втората ми бременност, когато се бях натровила с храна! Не мога да забравя колко внимателна бяхте(независимо, че беше 5 часа сутринта) и как ми сложихте нужните инжекции и колко бързо след това се съвзех! Много ви благодаря за грижите и вниманието! Чудесно е, че има лекари като вас!   bouquet  bouquet  bouquet 

Последна редакция: пт, 13 фев 2009, 18:25 от evelinar

# 5
Аз пък, д-р Атанасова, трябва да ви кажа, че миналата година ми поставихте диагноза - кухо яйце, на едно нощно дежурство....Явно повече време сте отделяла за външния си вид, отколкото за учебниците и така и не ме попитахте на колко време са ми ментруациите. С много сълзи и разочарование от така дълго очакваното първо дете се прибрах вкъщи, несмееща да кажа на съпруга си.... Добре, че приателки във форума ме посъветваха да потърся второ и трето мнение...и да изчакам....
Благодарение на това сега сме трима....
Момичета, правете си изводи.
Успех и много детски смях вкъщи

# 6
  • Мнения: 1 671
Аз пък много се надявам, че когато раждам някой ден третото си дете - ще попадна на лекар като д-р АтанасоваPeace Всеки има правото на свое мнение, моето е такова след като не веднъж ми е помогнала и успокоила. Рядко съм попадала на толкова внимателна и човечна лекарка. Тя е една от малкото доктори, на които бих се доверила.  Grinning
Катерина рина, по-добре се регистрирай във форума.  Peace

# 7
Аз родих преди дванайсет дни при доктор Мария Атанасова и една друга руса лекарка, на която не разбрах името и искам да ви кажа, че съм безкрайно благодарна и на двете. Бебето ми беше с двойно увита пъпна връв около вратлето, но всичко завърши благополучно и сега сме си у дома и се радваме един на друг. Доктор Атанасова ме посрещна в приемната и през цялото раждане ми беше морална подкрепа с грижата и човечността си.

# 8
Искам да питам д-р Мария Атанасова млада много симпатична лекарка с дълга черна коса ли е? Аз родих в Майчин дом на 21.02 и разбрах само пъвото име на лекарката - Мария. В смяната беше с акушерка с руса коса както пише Мари Су. Искам да отида на преглед при нея, но първо трабва разбира се да разбера името на лекарката. Но по описанието на д-р Мария Атанасова предполагам, че търся нея Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 671
По това описание - вероятно е д-р Атанасова.

# 10
Благодаря, evelinar. Ще използвам мобилния телефон оставен от самата д-р Атанасова

# 11
  • Мнения: 8
ако се срещнеш с нея чрез този телефон,непременно ни уведоми.....аз лично имам малки съмнения че някой ще си  остави телефона с лека ръка във форума...писахме си на личната поща с нея,прекалено хубаво ще е ако найстина е тя.имам още 1 месец за да се уверя че разговарям с нея .загледайте фамилиите?...нямам търпение да я срещна пак ...при онези ''обстоятелства''... Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 12
Още не съм се наканила да се обадя, но бях пуснах един search в google преди да видя този форум и се бях натъкнала на протокол от заседание на някакъв си медицински факултет (не помня точно кой), в който одобрявт темата за дисертацията на д-р Мария ГИЧЕВА Атанасова... Simple Smile

# 13
 kambarata , ако още искаш д-р Атанасова да ти проследи бремеността и да родиш при нея използваи този телефон, който тя беше оставила тук. Използвах го и се срешнах с нея.  Лека бременност.

Последна редакция: нд, 26 апр 2009, 14:37 от merysechumeri

# 14
  • Мнения: 8
СЪРДЕЧНИ БЛАГОДАРНОСТИ!НЕ МИ ОСТАНА ВРЕМЕ ДА СИ СМЕНЯВАМ ДОКТОРА,НО ТЯ МЕ УСПОКОИ ,ЧЕ Е ВЪЗМОЖНО ДА ПРИСЪСТВА НА РАЖДАНЕТО МИ И ЧЕ СЪМ ИЗБРАЛА ДОБЪР ДОКТОР...ОСТАНАХА МИ 40 ДНИ,ЩЕ Й ЗВЪННА ПО0- НАТАМ,ЗАЩОТО НЕОБИЧАМ ДАЛЕЧНИТЕ ПЛАНОВЕ....ДАНО,ИМАМ СЪЩИЯ КЪСМЕТ.....ЩЕ ВИ ДЪРЖА В ТЕЧЕНИЕ И ДАНО ТАЗИ ЖЕНА СКОРО СТАНЕ ГЛАВЕН ДОКТОР А НЕ СПЕЦИАЛИЗАНТ И ПОВЕЧЕ МАЙКИ ДА ЗНАЯТ ЗА НЕЯ... Blush Wink

# 15
  • София
  • Мнения: 262
Изчетах темата два пъти и е твърде възможно тази докторка да е същата, която се занимаваше с мен когато постъпих по спешност в МД. Това беше в нощта на 27-ми срещу 28-ми май 2008г. Описанието отговаря на това, което си спомням – доста млада лекарка с дълга, черна коса. Аз бях в 33г.с. с много силно кървене. Имах контракции, бях получила разкритие. През нощта започнаха да ми изтичат водите. Доколкото ми е известно записите на сърдечните тонове на бебето бяха добри. В смяната тя беше с още един лекар. Не знам имената на никой от двамата. Бях с проблеми – лош кръвоток и изоставане на бебето с 3-4 седмици. Бях и на инжекции против кръвосъсирване. Нито тя, нито другият доктор разбраха от къде кървя, въпреки прегледите и разглеждането на цялата ми документация. Решиха да не ми правят секцио, а да ме оставят за сутрешната смяна. На сутринта, обаче, когато пристигна другият екип, аз вече бях спешна. На ехограф се установи, че плацентата ми е отлепена. Последва бързо секцио от новия екип. После неонатолозите ми казаха, че на бебето му е работело само сърцето, а всички органи и системи са му страдали от липсата на кислород. Така към първия голям проблем, който то имаше – дълго вътреутробно страдание поради лошия ми кръвоток, се е прибавил и втори голям проблем – че съм била цяла нощ със силно кървене. Даже педиятрите мислеха, че не съм била в болница през нощта. Бебето ми беше много увредено. Живя два месеца и почина.
Разбира се, може лекарката, за която става въпрос в тази тема да не е същата, която тогава беше на смяна. Но, на мен, въпреки това ми се иска да узная нещо. А то е следното: когато един гинеколог дава дежурство в родилното отделение и има спешни случаи, които остават за следващата смяна, какво прави след това лекарят, чието дежурство е приключило? След като пак отиде на работа на следващия или на по-следващия ден отива ли до родилна зала да се поинтересува какво е станало със проблемните случаи, които са останали за разрешаване от неговите колеги, които са били на смяна след него? Интересува ли се дали е взел правилните решения? Дали има  някакви лоши последици от това, което той е предприел? Или някои гледат да се измъкнат като оставят случая за другата смяна? Независимо дали става въпрос за майката или за бебето. Според мен е редно да се прави. Все пак става въпрос за човешки живот. Или това го правят само тези, които са по-съвестни?
Около месец след моето раждане една майка на недоносено бебе ми разказа как дежурният доктор, който бил на смяна когато тя трябвало да роди избягал за да не се занимава с нея понеже не знаел какво да прави. Положението се влошило и бебето било спасено чак когато дошъл дежурен лекар от ношната смяна. А ми като го е страх да взима решения да ходи в друга болница където няма да се занимава с бременни, които раждат преди 34 г.с. Или да не дава дежурства.
На тези мои въпроси при добро желание може да даде отговор и тази лекарка щом и тя дава дежурства, както прочетах по-напред в темата. Дори и да не е същата от моя престой в родилната зала на МД. Но се съмнявам, че ще го направи. Като прочетах повторно темата установих, че си е изтрила поста и номерът на GSM-а, който тя самата беше дала.

# 16
  • София
  • Мнения: 86
Аз  раждах  на  25 май  2009 г.  при  д-р  Мария  Атанасова, беше  много  внимателна  и  положително  настроен човек.Кординати  незнам,  обаче.Успех!Правилен  избор  за докторката.

# 17
  • Мнения: 8
ИЗВОД:ЖИВОТЪТ Е ТОВА КОЕТО НИ СЕ СЛУЧВА ДОКАТО КРОИМ  ДРУГИ ПЛАНОВЕ!
ДА,РОДИХ!ДА ,ЛЕСНО,БЪРЗО....И НЕ В МАЙЧИН ДОМ,И НЕ ПРИ М.А.
РОДИХ 20 ДНИ ПО-РАНО,И ТО В ПРОВИНЦИЯТА,В НОЩА ,СЛЕД КАТО СЕ ПРИБРАХ ОТ КОНСУЛТАЦИЯ ,НА ТАЗИ КОЯТО ТРЯБВАШЕ ДА МИ КАЖАТ ЧЕ ИМАМ РАЗКРИТИЕ,ЧЕ ВОДИТЕ МИ ПОЗЕЛЕНЯВАТ И Т.Н...ОТИДОХ В РОДИЛНОТО В 5.55ч....аВ 6.00 БЯХ РОДИЛА-С ЕДНА ДУМА СПРАВИХ СЕ САМА.ПРОБЛЕМА БЕШЕ ЧЕ БЯХМЕ 2,200КГ И ПОГЪЛНАХМЕ ОТ ЗЕЛЕНАТА ТЕЧНОСТ ,НО ЗА ЩАСТИЕ СЛЕД 10 ДНЕВНО ЛЕЧЕНИЕ СМЕ СИ ВКЪЩИ ЖИВИ И ЗДРАВИ...
  РАЗКАЗА НА  Jana Е УЖАСЕН.МНОГО СЪЖАЛЯВАМ,НО ВЯРВАМ ЧЕ ЩЕ СЪБЕРЕШ СМЕЛОСТ ДА НАПРАВИШ НОВ ОПИТ,ЗАЩОТО СИ ЗАСЛУЖАВА...
  И НЕ Е ВАЖНО ПРИ КОЙ,КЪДЕ.....КАКВОТО ИМА ДА СЕ СЛУЧВА-ЩЕ СЕ СЛЧИ.
ДА,И СПОРЕД МЕН СЪЩЕСТВУВА ПРОБЛЕМА С ВНИМАНИЕТО СЛЕД КАТО СМЕ РОДИЛИ.СМЯНАТА СВЪРШВА И ТЕ СЕ ПРИБИРАТ ПРИ ТЕХНИТЕ БЛИЗКИ,ПРИ ТЕХНИТЕ ПРОБЛЕМИ...ПОНЕ ИЗМЕЖДУ СЕСТРИТЕ НА БЕБЕТАТА СЕ НАМИРАТ НЯКОИ ПО-МИЛИ,ТА ЗА ТЯХ СЕ ГРИЖАТ.НАВСЯКЪДЕ Е ТЪКА.
 И ВСЕ ПАК ДАНО НЕСТАВА ВЪПРОС ЗА СЪЩАТА ДОКТОРКА,ЗАЩОТО АЗ ЩЕ СИ ОСТАНА С МИЛИЯ СПОМЕН ЗА МОЙТА СИ Д-Р МАРИЯ АТАНАСОВА,КОЯТО ИЗРОДИ ПЪРВОТО МИ ДЕТЕ.( за имената й съм сигурна,защото имам едно списание от преди 3 години с нейно интервю и снимки...)
   АЗ БЯХ ДОТУК МИЛИ МАМЧЕТА-НЕСМЯТАМ ДА РАЖДАМ ПОВЕЧЕ Stop
И ВСЕ ПАК  НИКОГА НЕ КАЗВАЙ НИКАГА! Simple Smile
  УСПЕХ НА ВСИЧКИ БЪДЕЩИ И НАСТОЯЩИ МАЙКИ!

# 18
Изкам да кажа едно голямо  БЛАГОДАРЯ на ДР Мариа Атанасова аз родих на 3 12 2009г при нея тази жена етакова слънце в цялата болница и наи важното коетое че тя има усет кам работата си което е много важно за неината професия мила,лачезарна  и прекрасен човек ДР Атанасова искрено ви БЛАГОДАРИА Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 0
v momenta mojete da q otkriete v srqda ili 4etvartak v 4asten kabinet do mai4in dom tam preglejda        02-4154919 mariq atanasova az sa6to pri neq rajdax i sam stra6no dovolna mnogo dobar lekar e yspex

# 20
  • Мнения: 3 500
Попаднах на тази тема, тъй като има вероятност да раждам при д-р Атанасова и се поразрових. Моля, ако някой има отзиви за нея да сподели. Няма нужда да отварям нова тема. Предварително благодаря! Дано се включи някой.

# 21
  • Мнения: 19
Здравей Ноел, аз раждах при д-р Атанасова на 19.05.10 и съм много доволна от нея. Отидох по спешност в майчин дом с разкритие в 29-та седмица. Д-р.Атанасова беше дежурна, опитаха се да ме задържат до другия ден, но не стана. Смяната на докторката свърши в 19 часа, но тя остана докато родя, това беше в 22 часа. Доволна съм и от отношението и и в следродилно отделение.

# 22
# 23
  • Мнения: 32
Аз също родих на 12. август 2010г. моето момиченце Лаура в екипа на д-р Атанасова. Попаднах съвсем случайно при нея и изобщо не съжалявам. Страхотен лекар, много внимателна и добронамерена!!! Понеже ми беше първо дете, естествено страхът беше голям, а тя само обикаляше и ми повтаряше "Спокойно, миличка...". Много малко лекари вече обръщат внимание на емоциите ти, всички просто си вършат работата, а тя се опитваше да достигне до родилките, някакси с лично и мило отношение. Ще я запомня само с добро! Дано има все повече такива специалисти!   bouquet

# 24
  • Мнения: 3 500
Страхотна е тази лекарка! Едно БЛАГОДАРЯ и от мен!

# 25
  • София
  • Мнения: 1 411
Само да оставя едно мнение. Тази докторка е невероятна, едно голямо благодаря на нея и на целия екип. Дано има повече такива хора и специалисти като нея. Родих бързо за 3ч. без проблеми и усложнения, тя беше до мен през цялото време, наистина е страхотна  Hug

# 26
  • Мнения: 0
Ходила съм на прегледи при д-р Атанасова - наистина е много мила и лъчезарна Simple Smile и вдъхва спокойствие на бъдещите майки Hug Наскоро имах здравословен проблем и се чух с нея по телефона за консултация. Това, което направи хубаво впечатление, на мен и на мъжа ми, беше загрижеността й и молбата й да й се обадим отново, за да я информираме за състоянието ми, за което сме й много благодарни   bouquet   Hug
Аз съм бременна за пъви път и още се колебая къде да родя! Определено има голяма вероятност да избера д-р Атанасова! Това, което ме притеснява е, че съм чувала лоши неща за условията в Майчин дом. Ще съм много благодарна, ако някой сподели пресни впечатления за условията в Майчин дом, а също й още впечатления за д-р Атанасова! Ако ми отпаднат притесненията, свързани с условията в Майчин дом, определено бих избрала д-р Атанасова! Simple Smile

# 27
  • Мнения: 3 500
Условията изобщо не са лоши. Аз родих там и съм много доволна. От отношението, от екипа, от всичко. Условията са нормални. Не е лукс, но според мен е добре. Приемната си я представях и ми я описваха като нещо ужасно. Нищо такова. Съвсем нормална си е обстановката. А леглата в предродилна зала са много удобни. "Магарето", на което се ражда ме учуди, доста е архаично, но пък родих на него с 3 напъна, там откарваш 15-тина минути. Поне аз откарах толкова.  Grinning
Съжалявам, че първия път отново не се доверих на лекарите в Майчин дом, а родих в Тина Киркова и имах доста проблеми.

# 28
  • Мнения: 0
Благодаря ти, Noel Simple Smile може би ще се ориентирам към Майчин дом!
А за Тина Киркова не съм чувала хубави неща! Явно за съжаление са верни!

# 29
  • Мнения: 0
Д-р Атанасова е невероятен лекар. Аз имах удоволствието да родя при нея и повярвайте ми няма такова мило и любезно отношение, като специалист също е безупречна.Немога да намеря толкова силни думи за да благодара на д-р.Атанасова.Тя беше слънцето за мен в този толкова труден и болезнен момент , с няколко думи д-р. Атанасова е българската Майка Тереза. Тя е готова да помогне на всеки без да прави сметка кой колко ще даде.

# 30
  • Варна
  • Мнения: 773
И ние У "провинцията" си имаме Майчин дом. Уточнявайте за кой град става въпрос да не губим време все пак.  Crazy А и не всичко се върти окло Софията.

# 31
  • Мнения: 1 056
Мами,ако става въпрос за нисичка ,млада и усмихната лекарка вече работи на 10 етаж във отделение  "фетален  риск" от 10 дни е там.Миналата година Декември беше в родилно ,но вече не е.

# 32
  • Мнения: 6
Здравейте, на всички търсещи мнение за д-р. Мария Атанасова искам да дам и моите препоръки  Peace , много внимателна,търпелива и съвестна лекарка е. Аз съм с проблемна бременност и при нея ходя на женска консултация, винаги ми обръща необходимото ми внимание, дори и когато и задавам не толкова умни въпроси  Rolling Eyes ... Някой по-напред питаше за условията в МД-София, ами не е хотел 5 звезди,ама човек отива в болница заради лекарите а не заради условията , има вип-стаи , със самостоятелен санитарен възел,не винаги има свободни обаче . ОТНОСНО Д-Р АТАНАСОВА ОТ МД-СОФИЯ , С ДВЕ РЪЦЕ СЪМ ЗА  Peace Успех на всички   bouquet

# 33
  • Мнения: 24
Аз малко късно се включвам в тази тема, но сега попаднах на нея и искам да изразя мнение за д-р Мария Атанасова. ПРЕКРАСЕН ЧОВЕК е малко да кажа по отношение на нея. При нея случайно родих първото си дете и съм страшно доволна от държането и професионализма и. Тя е човек с главно "Ч". Много мила, внимателна, спокойна и добра. Посети ме на няколко пъти след раждането.

# 34
  • Мнения: 5
Аз родих нормално при д-р Мария Атанасова в МД София през март и мога да кажа само хубави неща за нея  bouquet. Много внимателна, търпелива, спокойна, с отношение към пациентите. След доста травматично раждане преди пет години в Шейново, този път беше съвсем различно - в най-добрия смисъл. Страшно съм й благодарна за това и се надявам да има повече такива лекари - не само кадърни, но и носели на по-нова култура, ако мога така да се изразя.  Hug Искам да спомена още едно име - на Соня Манолова: изключително приятна и способна акушерка, която с напътствията си също ми помогна много да родя леко и бързо.  За Майчин Дом - въпреки всички критики, които бях изчела предварително, останах страшно доволна от това как акушерките и педиатрите се грижат за бебетата. Когато някой си обича работата и я върши с удоволствие, си личи   bouquet. Бях на 12 етаж, с още едно момиче в стая и децата бяха при нас. Малко ни поразиграваха през нощта  Wink, но въпреки това предпочитам този вариант, защото можеш да кърмиш на поискване от самото начало. Сериозна забележка имам към температурата, която се поддържаше в стаите - парното беше надуто като за световно, без никаква възможност за регулиране... Леко раждане и здрави, чудесни бебчета на всички, които са в очакване Sunglasses

# 35
  • Мнения: 128
Момичета, моля ви за координати на д-р Атанасова или начин по който да се свържа с нея.
Предварително ви благодаря  bouquet

# 36
  • Мнения: 1 056
В Майчин Дом на 10 етаж е всеки ден .До обяд е най добре.Качваш се там и питаш, те ще я извикат HugЧастния и кабинет не го знам!

# 37
  • Мнения: 128
diana_val4eva, много ти благодаря  bouquet

# 38
  • Мнения: 3
Здравейте и аз мога да кажа само хубави неща за тази млада, но много кадърна лекарка. Не ми стигат думите да и благодаря.
Аз ходя в частния и кабинет на Пенчо Славейков се намира , а тел там е 02 415 49 19.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт