Отговори
  • Мнения: 219
Здравейте, покрай новите промени в изискванията за получаване на 90 % майчинство от заплатата за 12 месеца, се получи така, че бременните, който няма да са излязли в 45 дневен болничен преди раждане към 31.12.2008 г. ще получават майчинство 12 месеца - на база 12 месеца предходен осигурителен доход. Родилите и излезли в 45 дена преди раждане болничен влизат в заварено положение, но при тях ще се гледа само 6 месеца назад осигурителен доход. В темата за 410 дни платено майчинство, възникнаха много спорове и караници за това, и някои момичета предложиха да се съди държавата, или поне да се протестира в заварено положение да влязат и бременните към 31.12.2008 г. за да са в равностойно положение родените през 2009 година деца, спрямо родените през 2008 г. Ако желаете да подкерипите това, моля включете се с мнения и да видим как да се процедира и какво би могло да се направи.

Последна редакция: сб, 13 дек 2008, 11:59 от goldi81

# 1
  • Мнения: 189
подкрепям разбира се!Това е най-правилното решение! Peace

# 2
  • Мнения: 247
Твърдо ЗА равни изчислени за всички независимо кой месец са родили на 2008, и ние сме забременели 2008 така, че искаме еднакви ПРЕВИЛЕГИИ.

# 3
  • Мнения: 39
Твърдо ЗА равни изчислени за всички независимо кой месец са родили на 2008, и ние сме забременели 2008 така, че искаме еднакви ПРЕВИЛЕГИИ.
[/qu
 Каде са другите майки, ние застанахме зад тях, когато имаха нужда, подкрепете и нас сега !Нука има равнопоставеност!

# 4
  • Мнения: 245
 Peace
Само да не ни заключат темата

# 5
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 328
Твърдо ЗА равни изчислени за всички независимо кой месец са родили на 2008, и ние сме забременели 2008 така, че искаме еднакви ПРЕВИЛЕГИИ.

ЗА

# 6
  • Мнения: 3 372
Аз пък нищо не разбирам Embarassed
Означава ли, че като съм забременяла през 2008г. ще ми се вземат 6 месеца назад осигуровките и ще вземам платено майчинство 9месеца newsm78 Моля обяснете!

# 7
  • Мнения: 19
подкрепям  Peace

# 8
  • Мнения: 4
Aз също твърдо съм ЗА Peace Това е точното решение,за да няма ощетени!

# 9
  • Враца
  • Мнения: 2 205
както се получи със спора в темата за майчинството, така може да се случи и тук. явно е че за някои /като мен/ е по-изгодно 12 месеца назад да се взема дохода и категорично съм ЗА това.
но според мен има логика в това да се направи диференциране на групи като това да става по избор на майките - да се предложи например че за излезлите в 45-дневен отпуск до ... месец от 2009 г. / периода сметнат така, че да обхване т.нар заварени бременни майки/ да могат да подадат изрична молба да се вземат 6 мес назад дохода им и да вземат 9 мес майчинство. за останалите по подразбиране да се взема предвид дохода 12 мес назад и да се дава 1 год. майчинство.
така всички ще са доволни!

# 10
  • Мнения: 104
Подкрепям ви напълно. Няма значение кой кога защо да се делим Peace

# 11
  • Мнения: 456
С две ръце съм за  Peace Честно казано бях убедена че ще гласуват закона точно с това условие. За съжаление не познах  Sad. Надявам се че все още не е късно да се направи нещо, което ще е в полза и за нас  Peace

# 12
  • Мнения: 189
Аз пък нищо не разбирам Embarassed
Означава ли, че като съм забременяла през 2008г. ще ми се вземат 6 месеца назад осигуровките и ще вземам платено майчинство 9месеца newsm78 Моля обяснете!
Означава че като си забременяла през 2008г. според новите промени след като излезеш в болничен от 45 дни преди раждане след 01.01.2009г. ще вземаш 12 месеца - 90% от дохода ти 12 месеца назад, а не 6 месеца.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 38
Едно "ЗА" и от мен, за да могат всички настоящи и бъдещи майки да гледат спокойно децата си и да бъдат поставени при равни условия от закона. Не е справедливо в последния момент бременните да изпадат в по-неблагоприятно положение от майките "в заварено положение"

# 14
  • Мнения: 39
Аз пък нищо не разбирам Embarassed
Означава ли, че като съм забременяла през 2008г. ще ми се вземат 6 месеца назад осигуровките и ще вземам платено майчинство 9месеца newsm78 Моля обяснете!
Означава че като си забременяла през 2008г. според новите промени след като излезеш в болничен от 45 дни преди раждане след 01.01.2009г. ще вземаш 12 месеца - 90% от дохода ти 12 месеца назад, а не 6 месеца.
с писания тук нищо няма да постигнем, дано има дейни майки, които предприемат нещо, трябва да се вдигне шум, разбирате ли

Общи условия

Активация на акаунт