Отговори
# 45
  • Мнения: 9 814
Ми хайде да се организирам е няколко момичета от София и да се обърнем към по-големите медии.

# 46
  • Мнения: 645
Подкрепям ви напълно. Няма значение кой кога защо да се делим Peace
за

# 47
  • Варна
  • Мнения: 858
Здравейте момичета,аз също съм за това бременните да сме заварено положение. Не е честно ние вече не можем да се варнем назад. Те какво искат да ни накарат да родим месеци по-рано само и само да сме родили до 31.12 ли ? Възмутена съм за пореден път от това как извъртяха нещата и колко бъдещи майки прецакаха. Абсолютно ще ви подкрепя, но за съжаление нищо не разбирам от закони,юридически неща и т.н и няма да мога да съм много полезна. Също така неразбирам защо всички вече майки мълчат,когато всички се подписвахме за този закон беше ок,а сега всички които ги устройва си мълчат... newsm78  Ние ги подкрепихме а те на нас сега неискат,това е подло.... Че даже имаше и мнения че сме измамнички и мошенички защото искаме и ние да сме в заварено положение а не сме заслужавали   #Cussing out   #Cussing out   #Cussing out

# 48
  • Мнения: 3
Напълно съм за.дано успеем бъдещите майки да бъдем включени към завреното положение ,просто не е честно да бъдем ощетени в последния момент

# 49
  • Мнения: 417
И аз съм твърдо ЗА. Не може така да делят бременните, това си е чиста дискриминация. На едните, които ще излязат преди 31.12.2008 в майчинство (то даже не е майчинство , а отпуск за бременност и раждане) да вземат 6 месеца назад, а на нас дето ще излезем след 01.01.2009 да вземат 12 месеца. Все сме бременни - независимо дали в 3 или в 8 месец.


Добре, де! Тези,които взимат 45 дневен болничен преди раждане и съответно се пада да раждат след 1.01.2009 и имат осигурителен стаж само 6 месеца назад, какво става с тях? Няма да взимат нищо ли??

# 50
  • Мнения: 169
dessis , така е ние подкрепихме петицията, но сега няма кои да подкрепи нас! аз не се учудвам от решението на управляващите ,всичко в тази държава е объркано, но няма да оставя така нещата !

# 51
  • Мнения: 425
И аз съм твърдо ЗА. Не може така да делят бременните, това си е чиста дискриминация. На едните, които ще излязат преди 31.12.2008 в майчинство (то даже не е майчинство , а отпуск за бременност и раждане) да вземат 6 месеца назад, а на нас дето ще излезем след 01.01.2009 да вземат 12 месеца. Все сме бременни - независимо дали в 3 или в 8 месец.


Добре, де! Тези,които взимат 45 дневен болничен преди раждане и съответно се пада да раждат след 1.01.2009 и имат осигурителен стаж само 6 месеца назад, какво става с тях? Няма да взимат нищо ли??

Не, те са в заварено положение. Ще ползват 410 дни на база 6 месеца.
Според новите промени всички които ще излизат 45 дни преди раждане след 01.01.2009 ще ползват 410 дни на база 12 месеца назад. Ей това е голямата недомислица на господата депутати.

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 9 712
А дали с така формулираната теза няма да ощетим тези майчета, които преди бременността са се осигурявали коректно, но по време на бременността им се е наложило да ползват болничен (съгласете се, че те не са никак малко)? За тях не е ли по-добре да се взимат за изчислението 12 месеца назад?

# 53
  • София
  • Мнения: 2 508
И аз съм твърдо ЗА. Не може така да делят бременните, това си е чиста дискриминация. На едните, които ще излязат преди 31.12.2008 в майчинство (то даже не е майчинство , а отпуск за бременност и раждане) да вземат 6 месеца назад, а на нас дето ще излезем след 01.01.2009 да вземат 12 месеца. Все сме бременни - независимо дали в 3 или в 8 месец.


Добре, де! Тези,които взимат 45 дневен болничен преди раждане и съответно се пада да раждат след 1.01.2009 и имат осигурителен стаж само 6 месеца назад, какво става с тях? Няма да взимат нищо ли??

Не, те са в заварено положение. Ще ползват 410 дни на база 6 месеца.

Аз задавам този въпрос като латерна вече, ама и тук да питам: ИМА ЛИ ГО ПРИЕТО И НАПИСАНО ЧЕРНО НА БЯЛО ТОВА НЯКЪДЕ?

# 54
  • Мнения: 425
autumnsphere вчера мина гласуването в парламента. Черно на бяло ще го има в Държавен вестник до няколко дни, може би понеделник или вторник.

# 55
  • Мнения: 169
Мисля, че трябва да се пуснат открити писма до медиите, за има повече гласност иначе колкото и да си коментираме тук, няма кой да ни спаси. сега ще гласуват още допълнения към закона следващата седмица и е хубаво някой и нас да ни чуе.

# 56
  • София
  • Мнения: 2 508
autumnsphere вчера мина гласуването в парламента. Черно на бяло ще го има в Държавен вестник до няколко дни, може би понеделник или вторник.

Мерсиииииииии!  Hug Най-после един ясен отговор!

# 57
  • Мнения: 696
и аз съм заааааааааааааа

# 58
  • Мнения: 218
ДИСКРИМИНАЦИЯ относно новия закон за " 410 дни платено майчинство
Здравейте ,
моля да обърнете внимание на предстоящия закон "410 дни платено майчинство",който води до ДИСКРИМИНАЦИЯ на в момента регистрирани бременни майки .
 
Става въпрос за следното неравностойно положение в който се поставят  бременните в момента:Родилите или излязли в отпуск преди раждане до 31.12.2008 ще получават майчинство 410 дни платено 90%от дохода на база изчисление 6 м. назад и за тях важи правилото за изискван стаж само 6м.,
,а за бременните излязли в отпуск преди раждане и  родили след 01.01.2009 ще важи новия закон по който ще получават майчинство 410 дни платено 90%от дохода на база изчисление 12м. назад и  изискван стаж .12м.
Закона трябва да гласи и включи    текста конкретно за условието 12м. стаж да важи за нови регистрирани бременни след 01.01,2009г. т.е. ЗА БЪДЕЩИ БРЕМЕННИ, а не да поставя бременните в момента в неравностойно положение;
Според същия закон  в момента майките автоматично ще получат увеличаване на майчинството до 1 г. без приизчисления на дохода   ,независимо че може да са се осигурявали само за 6м..ДИСКРИМИНАЦИЯ има относно това че не се включват Бременните в момента в така нареченото ЗАВАРЕНО ПОЛОЖЕНИЕ ,както това включи майките ,който децата не са навършили 1 г.
Някой иска ли нещо да поправя или вмъкна в текста?

# 59
  • Мнения: 169
ДИСКРИМИНАЦИЯ относно новия закон за " 410 дни платено майчинство
Здравейте ,
моля да обърнете внимание на предстоящия закон "410 дни платено майчинство",който води до ДИСКРИМИНАЦИЯ на в момента регистрирани бременни майки .
 
Става въпрос за следното неравностойно положение в който се поставят  бременните в момента:Родилите или излязли в отпуск преди раждане до 31.12.2008 ще получават майчинство 410 дни платено 90%от дохода на база изчисление 6 м. назад и за тях важи правилото за изискван стаж само 6м.,
,а за бременните излязли в отпуск преди раждане и  родили след 01.01.2009 ще важи новия закон по който ще получават майчинство 410 дни платено 90%от дохода на база изчисление 12м. назад и  изискван стаж .12м.
Закона трябва да гласи и включи    текста конкретно за условието 12м. стаж да важи за нови регистрирани бременни след 01.01,2009г. т.е. ЗА БЪДЕЩИ БРЕМЕННИ, а не да поставя бременните в момента в неравностойно положение;
Според същия закон  в момента майките автоматично ще получат увеличаване на майчинството до 1 г. без приизчисления на дохода   ,независимо че може да са се осигурявали само за 6м..ДИСКРИМИНАЦИЯ има относно това че не се включват Бременните в момента в така нареченото ЗАВАРЕНО ПОЛОЖЕНИЕ ,както това включи майките ,който децата не са навършили 1 г.
Някой иска ли нещо да поправя или вмъкна в текста?



така е добре формулирано! можеш да го изпратиш до медиите .

Общи условия

Активация на акаунт