Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Сдружение "Настоящи и бъдещи майки"
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
225-239 от 322 отговора

София

Мнения: 1 352
ако работодателят не спази този 3- дневен срок за подаване на документите в НОИ, следва ли санкция и трябва ли после пак да ги попълвам, печатам, нося?
Извинявам се, но по долу не съм го написала както трябва, поправям се. В срок 3 работни дни от промяна на обстоятелствата, свързани с изплащането на паричните обезщетения осигуреното лице представя Приложение 12 на работодателя, а работодателя носи Приложението в НОИ в 7 дневен срок от получаването и. При закъснение не е нужно отново да се попълва приложението.
Цитирай

София

Мнения: 308
пак аз.
вижте какво намерих за този формуляр в един счет. форум:

"mihaela   Tue Jan 06 2009, 12:19PM   
Някой би ли ми казал откъде мога да изтегля такъв формуляр 
   
Ив.Минков   Tue Jan 06 2009, 01:07PM   
http://www.account-bg.info/e107/e107_plugins/links_page/links.php?cat.6

От горния линк си изтегляте приложение 2 към чл. 4 и сменяте там където пише 315 с 410 и го подавате. Това докато излезе промяната в Наредбата."

А същевременно там където съветва този човек има и формуляр No. 12. Въпросът ми е кой да попълня? Моите 315 дни изтекоха на 11 декември 2008.

Мерси предварилтено!

Първо подаваш заявление до работодателя за ползване на отпуск за бременност и раждане за остатъка до 410 календарни дни.
От датата, от която е разрешен отпуска за остатъка до 410 календарни дни, се прекратява ползването на отпуска за гледане на дете до 2 години. И за да ти се прекрати изплащането на обезщетението за гледане на дете трябва да подадеш декларация за промяна на обстоятелствата – приложение № 12, в три дневен срок работодателя го носи в НОИ. А след това, за да получаваш обезщетение за бременност и раждане за остатъка до 410 дни се подава нова молба-декларация - приложение № 2.
т.е. трябва да се подадат и двете приложения.

Как трябва да изглежда това заявление? Ако може да се изтегли от някъде..........
Цитирай

София

Мнения: 1 352
Нещо от този род може да е заявлението

Вх. №……………../…………….            ДО
                        ………………………………………
                     
З А Я В Л Е Н И Е
за ползване на отпуск по чл. 163, ал. 1 или ал. 6 от Кодекса на труда от майката (осиновителката)
от…………………………..………………………………………………..ЕГН…………………
живуща в гр……………………..на адрес……………………………………………………..
на длъжност……………………………..в ……………………………………………………

   Уважаеми/а/ господин/жо/………………………..,
   С настоящото заявление и на основание чл. 163, ал.1 или ал. 6 от КТ изявявам желанието си, считано от …………………….., да ползвам платен отпуск поради бременност и раждане на детето ми…………………………………………………………………………………………………..
родено на………………………….. и явяващо се мое първо /второ, трето и т.н./ дете.
   Прилагам:
1.   Копие от акта за раждане на детето.
2.   Декларация за ползване на отпуск по чл.163 ал.1 или ал.6 от Кодекса на труда от майката от НРВПО


…………………...                    СЛУЖИТЕЛ:…………………………….
   /дата/

Цитирай

София

Мнения: 308
Благодаря много
Цитирай

София

Мнения: 1 070
Първо подаваш заявление до работодателя за ползване на отпуск за бременност и раждане за остатъка до 410 календарни дни.
От датата, от която е разрешен отпуска за остатъка до 410 календарни дни, се прекратява ползването на отпуска за гледане на дете до 2 години. И за да ти се прекрати изплащането на обезщетението за гледане на дете трябва да подадеш декларация за промяна на обстоятелствата – приложение № 12, в три дневен срок при работодателя, който го носи в НОИ в 7 дневен срок от получаването и. А след това, за да получаваш обезщетение за бременност и раждане за остатъка до 410 дни се подава нова молба-декларация - приложение № 2 т.е. трябва да се подадат и двете приложения.

Извинявам се , но искам да обобщя , за да ми се изясни :
1- този 3-дневен срок, ако се изпусне какво става?
2- подава се декларация тази:  http://dokumenti-noi.hit.bg/
3- декларация за промяна на състоянието (какво точно да опиша като промяна) Приложение 12 към чл. 14 ал. 1  от тук http://www.account-bg.info/e107/e107_plugins/links_page/links.php?cat.6
4- молбата за прекратяване на отпуската за гледане на дете до 2г. свободен текст или формуляр е?

Ще ви бъда много благодарна да внесете яснота в обърканите ми понятия...
Цитирай

София

Мнения: 1 352
Първо подаваш заявление до работодателя за ползване на отпуск за бременност и раждане за остатъка до 410 календарни дни.
От датата, от която е разрешен отпуска за остатъка до 410 календарни дни, се прекратява ползването на отпуска за гледане на дете до 2 години. И за да ти се прекрати изплащането на обезщетението за гледане на дете трябва да подадеш декларация за промяна на обстоятелствата – приложение № 12, в три дневен срок при работодателя, който го носи в НОИ в 7 дневен срок от получаването и. А след това, за да получаваш обезщетение за бременност и раждане за остатъка до 410 дни се подава нова молба-декларация - приложение № 2 т.е. трябва да се подадат и двете приложения.

Извинявам се , но искам да обобщя , за да ми се изясни :
1- този 3-дневен срок, ако се изпусне какво става? - има срок, за да се реагира навреме и да се спре изплащане на обезщетението за гледане на дете, от деня в който е разрешен отпуск за бременност и раждане. В декларацията пише какво следва при закъснение и при деклариране на неверни данни
2- подава се декларация тази:  http://dokumenti-noi.hit.bg/ - да, за изплащане на обезщетението за бременност и раждане за остатъка до 410 дни, подава се след подаване на Приложение 12
3- декларация за промяна на състоянието (какво точно да опиша като промяна) Приложение 12 към чл. 14 ал. 1  от тук http://www.account-bg.info/e107/e107_plugins/links_page/links.php?cat.6 - пише се, че имаш разрешен отпуск за бременност и раждане за остатъка до 410 дни и се прилага копие от заповедта за този отпуск
4- молбата за прекратяване на отпуската за гледане на дете до 2г. свободен текст или формуляр е?  - свободен текст

Ще ви бъда много благодарна да внесете яснота в обърканите ми понятия...
Цитирай

София

Мнения: 1 070
Първо подаваш заявление до работодателя за ползване на отпуск за бременност и раждане за остатъка до 410 календарни дни.
От датата, от която е разрешен отпуска за остатъка до 410 календарни дни, се прекратява ползването на отпуска за гледане на дете до 2 години. И за да ти се прекрати изплащането на обезщетението за гледане на дете трябва да подадеш декларация за промяна на обстоятелствата – приложение № 12, в три дневен срок при работодателя, който го носи в НОИ в 7 дневен срок от получаването и. А след това, за да получаваш обезщетение за бременност и раждане за остатъка до 410 дни се подава нова молба-декларация - приложение № 2 т.е. трябва да се подадат и двете приложения.

Извинявам се , но искам да обобщя , за да ми се изясни :
1- този 3-дневен срок, ако се изпусне какво става? - има срок, за да се реагира навреме и да се спре изплащане на обезщетението за гледане на дете, от деня в който е разрешен отпуск за бременност и раждане. В декларацията пише какво следва при закъснение и при деклариране на неверни данни
2- подава се декларация тази:  http://dokumenti-noi.hit.bg/ - да, за изплащане на обезщетението за бременност и раждане за остатъка до 410 дни, подава се след подаване на Приложение 12
3- декларация за промяна на състоянието (какво точно да опиша като промяна) Приложение 12 към чл. 14 ал. 1  от тук http://www.account-bg.info/e107/e107_plugins/links_page/links.php?cat.6 - пише се, че имаш разрешен отпуск за бременност и раждане за остатъка до 410 дни и се прилага копие от заповедта за този отпуск
4- молбата за прекратяване на отпуската за гледане на дете до 2г. свободен текст или формуляр е?  - свободен текст

Ще ви бъда много благодарна да внесете яснота в обърканите ми понятия...

Мноого благодаря за светкавичния отговор! bouquet Това ли е всичко, което ми е необходимо? С каква дата да го пусна, за да няма проблеми със сроковете ? 05.01.2009г ?
Цитирай

София

Мнения: 1 352
Мноого благодаря за светкавичния отговор! bouquet Това ли е всичко, което ми е необходимо? С каква дата да го пусна, за да няма проблеми със сроковете ? 05.01.2009г ?
Това е да. Подай заявлението за отпуск по - скоро за да могат да ти издадат заповедта за отпуск за бременност и раждане считано от 05.01. и да занесат приложение 12 в НОИ в срок.
Цитирай

София

Мнения: 1 070
Мноого благодаря за светкавичния отговор! bouquet Това ли е всичко, което ми е необходимо? С каква дата да го пусна, за да няма проблеми със сроковете ? 05.01.2009г ?
Това е да. Подай заявлението за отпуск по - скоро за да могат да ти издадат заповедта за отпуск за бременност и раждане считано от 05.01. и да занесат приложение 12 в НОИ в срок.

Благодаря ти!Едва ли ще го занесат навреме обаче...Sad
Цитирай

Русе

Мнения: 4 406
имали значение дали на заявлението пише 2.01 или 5.01? нали помежду са само почивни дни...
Цитирай


Мнения: 217
brian ,няма промяна по тази точка-ще ползвате обезщетението за първото дете,ако то е по.изгодно за вас.В повечето случай е по-изгодният вариант  Wink
Само трябва второто дете да се роди,докато сте в отпуск по майчинство с първото.

Благодаря  bouquet bouquet bouquet
Цитирай

варна

Мнения: 74
Бихте ли ми изяснили...термина ми е на 1 юли - ще работя до средата на май, ще се вземат ли в предвид платените осигуровки и за мес. май при изчисляване на обезщетението - БЛАГОДАРЯ
Цитирай

Пловдив

Мнения: 14 253
Бихте ли ми изяснили...термина ми е на 1 юли - ще работя до средата на май, ще се вземат ли в предвид платените осигуровки и за мес. май при изчисляване на обезщетението - БЛАГОДАРЯ

Базата ще ти бъде май08-април09.Май няма да ти влиза,защото не е цял месец.
Цитирай

Варна

Мнения: 44
За майчетата, които са в заварено положене и  са им изтекли 315 дни в декларацията по чл. 50 на редът където пише "да ми бъде отпуснато парично обезщетение за бременност и раждане, считано от .................. 20....г.", коя дата се пише 135-я ден или дата 01.01.2009
Цитирай

На гребена на вълната.

Мнения: 149
При положение,че от 01.09.2008г.не съм на работа(но имам 6 месеца стаж)къде трябва да си подам декларация -12 по чл.14.ал 1. за промяната за закона newsm78 при работодателя или в НОЙ?
Извинете ме отново :oops:2 дни завня на взевъжможни НОЙски телефони но никой не откликва Sad

Много ни е скапана бюрократичната система #Cussing out,защо трябва да е толкова сложно всеки път?
Днес ходих до местния клон на НОЙ и на Социални -никаква информация не пожелаха да ми дадът Confusedако те не могат да ме опътят,кой тогава.....много се афектирах #2gunfire
А на централата в Бургас никой не отговаря Crossing Arms
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
225-239 от 322 отговора