Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
225-239 от 322 отговора
ако работодателят не спази този 3- дневен срок за подаване на документите в НОИ, следва ли санкция и трябва ли после пак да ги попълвам, печатам, нося?
Извинявам се, но по долу не съм го написала както трябва, поправям се. В срок 3 работни дни от промяна на обстоятелствата, свързани с изплащането на паричните обезщетения осигуреното лице представя Приложение 12 на работодателя, а работодателя носи Приложението в НОИ в 7 дневен срок от получаването и. При закъснение не е нужно отново да се попълва приложението.
Цитирай

пак аз.
вижте какво намерих за този формуляр в един счет. форум:

"mihaela   Tue Jan 06 2009, 12:19PM   
Някой би ли ми казал откъде мога да изтегля такъв формуляр 

Ив.Минков   Tue Jan 06 2009, 01:07PM   
http://www.account-bg.info/e107/e107_plugins/links_page/links.php?cat.6

От горния линк си изтегляте приложение 2 към чл. 4 и сменяте там където пише 315 с 410 и го подавате. Това докато излезе промяната в Наредбата."

А същевременно там където съветва този човек има и формуляр No. 12. Въпросът ми е кой да попълня? Моите 315 дни изтекоха на 11 декември 2008.

Мерси предварилтено!

Първо подаваш заявление до работодателя за ползване на отпуск за бременност и раждане за остатъка до 410 календарни дни.
От датата, от която е разрешен отпуска за остатъка до 410 календарни дни, се прекратява ползването на отпуска за гледане на дете до 2 години. И за да ти се прекрати изплащането на обезщетението за гледане на дете трябва да подадеш декларация за промяна на обстоятелствата – приложение № 12, в три дневен срок работодателя го носи в НОИ. А след това, за да получаваш обезщетение за бременност и раждане за остатъка до 410 дни се подава нова молба-декларация - приложение № 2.
т.е. трябва да се подадат и двете приложения.

Как трябва да изглежда това заявление? Ако може да се изтегли от някъде..........
Цитирай

Нещо от този род може да е заявлението

Вх. №……………../…………….            ДО
                        ………………………………………

З А Я В Л Е Н И Е
за ползване на отпуск по чл. 163, ал. 1 или ал. 6 от Кодекса на труда от майката (осиновителката)
от…………………………..………………………………………………..ЕГН…………………
живуща в гр……………………..на адрес……………………………………………………..
на длъжност……………………………..в ……………………………………………………

Уважаеми/а/ господин/жо/………………………..,
   С настоящото заявление и на основание чл. 163, ал.1 или ал. 6 от КТ изявявам желанието си, считано от …………………….., да ползвам платен отпуск поради бременност и раждане на детето ми…………………………………………………………………………………………………..
родено на………………………….. и явяващо се мое първо /второ, трето и т.н./ дете.
   Прилагам:
1.   Копие от акта за раждане на детето.
2.   Декларация за ползване на отпуск по чл.163 ал.1 или ал.6 от Кодекса на труда от майката от НРВПО

…………………...                    СЛУЖИТЕЛ:…………………………….
   /дата/

Цитирай

Благодаря много
Цитирай

Първо подаваш заявление до работодателя за ползване на отпуск за бременност и раждане за остатъка до 410 календарни дни.
От датата, от която е разрешен отпуска за остатъка до 410 календарни дни, се прекратява ползването на отпуска за гледане на дете до 2 години. И за да ти се прекрати изплащането на обезщетението за гледане на дете трябва да подадеш декларация за промяна на обстоятелствата – приложение № 12, в три дневен срок при работодателя, който го носи в НОИ в 7 дневен срок от получаването и. А след това, за да получаваш обезщетение за бременност и раждане за остатъка до 410 дни се подава нова молба-декларация - приложение № 2 т.е. трябва да се подадат и двете приложения.

Извинявам се , но искам да обобщя , за да ми се изясни :
1- този 3-дневен срок, ако се изпусне какво става?
2- подава се декларация тази:  http://dokumenti-noi.hit.bg/
3- декларация за промяна на състоянието (какво точно да опиша като промяна) Приложение 12 към чл. 14 ал. 1  от тук http://www.account-bg.info/e107/e107_plugins/links_page/links.php?cat.6
4- молбата за прекратяване на отпуската за гледане на дете до 2г. свободен текст или формуляр е?

Ще ви бъда много благодарна да внесете яснота в обърканите ми понятия...
Цитирай

От датата, от която е разрешен отпуска за остатъка до 410 календарни дни, се прекратява ползването на отпуска за гледане на дете до 2 години. И за да ти се прекрати изплащането на обезщетението за гледане на дете трябва да подадеш декларация за промяна на обстоятелствата – приложение № 12, в три дневен срок при работодателя, който го носи в НОИ в 7 дневен срок от получаването и. А след това, за да получаваш обезщетение за бременност и раждане за остатъка до 410 дни се подава нова молба-декларация - приложение № 2 т.е. трябва да се подадат и двете приложения.

1- този 3-дневен срок, ако се изпусне какво става? - има срок, за да се реагира навреме и да се спре изплащане на обезщетението за гледане на дете, от деня в който е разрешен отпуск за бременност и раждане. В декларацията пише какво следва при закъснение и при деклариране на неверни данни
2- подава се декларация тази:  http://dokumenti-noi.hit.bg/ - да, за изплащане на обезщетението за бременност и раждане за остатъка до 410 дни, подава се след подаване на Приложение 12
3- декларация за промяна на състоянието (какво точно да опиша като промяна) Приложение 12 към чл. 14 ал. 1  от тук http://www.account-bg.info/e107/e107_plugins/links_page/links.php?cat.6 - пише се, че имаш разрешен отпуск за бременност и раждане за остатъка до 410 дни и се прилага копие от заповедта за този отпуск
4- молбата за прекратяване на отпуската за гледане на дете до 2г. свободен текст или формуляр е?  - свободен текст

Цитирай

1- този 3-дневен срок, ако се изпусне какво става? - има срок, за да се реагира навреме и да се спре изплащане на обезщетението за гледане на дете, от деня в който е разрешен отпуск за бременност и раждане. В декларацията пише какво следва при закъснение и при деклариране на неверни данни
2- подава се декларация тази:  http://dokumenti-noi.hit.bg/ - да, за изплащане на обезщетението за бременност и раждане за остатъка до 410 дни, подава се след подаване на Приложение 12
3- декларация за промяна на състоянието (какво точно да опиша като промяна) Приложение 12 към чл. 14 ал. 1  от тук http://www.account-bg.info/e107/e107_plugins/links_page/links.php?cat.6 - пише се, че имаш разрешен отпуск за бременност и раждане за остатъка до 410 дни и се прилага копие от заповедта за този отпуск
4- молбата за прекратяване на отпуската за гледане на дете до 2г. свободен текст или формуляр е?  - свободен текст

Мноого благодаря за светкавичния отговор! bouquet Това ли е всичко, което ми е необходимо? С каква дата да го пусна, за да няма проблеми със сроковете ? 05.01.2009г ?
Цитирай

Мноого благодаря за светкавичния отговор! bouquet Това ли е всичко, което ми е необходимо? С каква дата да го пусна, за да няма проблеми със сроковете ? 05.01.2009г ?
Това е да. Подай заявлението за отпуск по - скоро за да могат да ти издадат заповедта за отпуск за бременност и раждане считано от 05.01. и да занесат приложение 12 в НОИ в срок.
Цитирай

Това е да. Подай заявлението за отпуск по - скоро за да могат да ти издадат заповедта за отпуск за бременност и раждане считано от 05.01. и да занесат приложение 12 в НОИ в срок.

Благодаря ти!Едва ли ще го занесат навреме обаче...Sad
Цитирай

имали значение дали на заявлението пише 2.01 или 5.01? нали помежду са само почивни дни...
Цитирай

brian ,няма промяна по тази точка-ще ползвате обезщетението за първото дете,ако то е по.изгодно за вас.В повечето случай е по-изгодният вариант  Wink
Само трябва второто дете да се роди,докато сте в отпуск по майчинство с първото.

Благодаря  bouquet bouquet bouquet
Цитирай

Бихте ли ми изяснили...термина ми е на 1 юли - ще работя до средата на май, ще се вземат ли в предвид платените осигуровки и за мес. май при изчисляване на обезщетението - БЛАГОДАРЯ
Цитирай

Бихте ли ми изяснили...термина ми е на 1 юли - ще работя до средата на май, ще се вземат ли в предвид платените осигуровки и за мес. май при изчисляване на обезщетението - БЛАГОДАРЯ

Базата ще ти бъде май08-април09.Май няма да ти влиза,защото не е цял месец.
Цитирай

За майчетата, които са в заварено положене и  са им изтекли 315 дни в декларацията по чл. 50 на редът където пише "да ми бъде отпуснато парично обезщетение за бременност и раждане, считано от .................. 20....г.", коя дата се пише 135-я ден или дата 01.01.2009
Цитирай

При положение,че от 01.09.2008г.не съм на работа(но имам 6 месеца стаж)къде трябва да си подам декларация -12 по чл.14.ал 1. за промяната за закона newsm78 при работодателя или в НОЙ?
Извинете ме отново :oops:2 дни завня на взевъжможни НОЙски телефони но никой не откликва Sad

Много ни е скапана бюрократичната система #Cussing out,защо трябва да е толкова сложно всеки път?
Днес ходих до местния клон на НОЙ и на Социални -никаква информация не пожелаха да ми дадът Confusedако те не могат да ме опътят,кой тогава.....много се афектирах #2gunfire
А на централата в Бургас никой не отговаря Crossing Arms
Цитирай

225-239 от 322 отговора
Бърз отговор