410 дни платено майчинство - мисията Е възможна - 2

  • 53 533
  • 322
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 895
Тъй като старата тема стана огромна пускам нова с молба да се пише обосновано и да не се прекалява с твърде емоционалните реплики!
Обсъждаме предстоящото удължаване на срока за получаване на обезщетение за бременност и раждане от 315 на 410 дни!
Напомням, че промяната още не е официално приета. Моля противниците на идеята да защитават тезата си възпитано и без нападки Peace

Старата тема е тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=349844.0

# 1
  • Варна
  • Мнения: 38
Това е линк към темата за включването на бременните към завареното положение.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=356507.0

Обръщам се към СНБМ: зная, че следите форумите по въпросите, касаещи новите промени при майчинството, и се включвате доста активно в дискусиите. Защо не вземате отношение по нашия проблем? Каква е вашата позиция и можем ли да разчитаме на подкрепата ви, както вие получихте нашите гласове за каузата "410 дни"?

Последна редакция: сб, 13 дек 2008, 14:32 от Gery Moore

# 2
  • Мнения: 1 895
Аз имам един въпрос. Колко от вас, които сами си внасят осигуровките се осигуряват на реалната си заплата, на която работодателя не е пожелал да ги осигурява и колко от вас си внасят осигуровки на по-висока заплата, от тази която всъщност получават?

# 3
  • Мнения: 143
Отговарям на въпроса ти.
301.80лв доволно?!

# 4
  • Мнения: 1 895
Не, не е отговор - интересно ми е колко се осигуряват върху истинската си заплата и колко върху по-висока. Сумата не ме интересува Peace

# 5
  • Мнения: 219
Аз се осигурявам върху реалната си заплата, сега като разбрах че съм бремена и  с новите промени ще си довнасям осигуровки до максималния осигурителен доход 7 месеца.

# 6
  • Мнения: 245
Едва ли ще са повече от тези които са се осигурявали година на реалната

# 7
  • Мнения: 696
700лв.-но не работя

# 8
  • Мнения: 696
имам 6 месеца ,преди това съм била студентка и нямам стаж

# 9
  • Мнения: 425
Ако зависеше от мен винаги щях да се осигурявам на реалния доход, но работодателя ми категорично отказва. Още преди една година повдигнах въпрос, че искам реални осигуровки точно заради момента, в които ще забременея. Отказа ми! Отговорът му беше когато забременееш ще те осигурявам на пълна заплата. Е като забременях и му казах мрънка няколко дни преди окончателно да ми вдигне осигуровките на реалната заплата.
И не ми казвайте, че той като не иска има други, които осигуряват на пълна заплата. Не си мислете, че не съм си търсила и друга работа, но не става така лесно.

# 10
  • Мнения: 189
Осигурявам се 5 месеца върху реалната си заплата и тъй като бях в майчинство с първото си дете и последния месец (от майчинството) забременях като се върнах на работа не пожелаха да ми вдигнат заплатата и затова се наложи да се осигурявам по втори трудов договор-Така че като изляза февруари 2009г. в 45 дни преди раждане ще имам 7 м.на 220 лева+ 5 месеца на по-високи осигуровки.- общо по двата договора върху 1000лв. раб.заплата.

# 11
  • Мнения: 245
аз само едно не разбрах , защо Снбм се нахвърлиха с/у нас и с каква съвест го правят. И въпрек и това не им се сърдя , ами ги призовавам да помогнат освен на настояшите, ами  и на бъдещите майки . Подписвали сме какви ли не петиции , без да е бил засяга собствения ни интерес а обшия , сега когато и ние имаме интерес и нужда би трябвало да сте насреща . Тук не става дума за пари и материални интереси , а за дискриминация и то при децата ни.

# 12
  • Мнения: 169
аз се осигурявам от август месец, защото разбрах,че съм бременна .иначе съм студентка редовно обучение последна година и до сега нямам друг трудов стаж, тъй като съм била в чужбина 6 години.на 29 съм и живот и здраве ще родя март месец.в никакъв случай не ощетявам държавата.мъжът ми има фирма и се осигурява, плащаме редовно данъци на тази държава не укриваме ддс. логично е да се възмолзваме от закона, който ни даваше право на тези 6 месеца, та нали ние правим всичко в името на бъдещите деца, за да ги отгледаме по-спокойно поне в първите месеци от тяхното появяване. подкрепих петицията преди две седмици.сега очаквам подкрепа и от вас.мерси

# 13
  • Мнения: 17
Осигурявам се в последните 6 месеца преди да изляза по майчинство на реалната си заплата, но от джоба си, защото работодаделя ми категорично отказва да поеме своята част от осигуровките за повече от 250лв. на колкото са осигурени и останалите ми колеги. В последната една година смених 3 фирми , като единия от основните ми критерии беше реални осигуровки защото имах намерение да тегля кредит за жилище, но така и не намерих коректен работодател. Е случи се че забременях непланирано. На 34 съм и никога не съм и правила опити да забременея именно поради липсата на подходящи условия и финасова сигурност. Питам какво трябваше да направя - аборт ли докато попадна на коректен работодател, който да е съгласен със закона?
 Ето защо бях принудена сама да поема целите си осигуровки в/у реалната си заплата за да мога поне 9 месеца ( както беше до сега да взимам някакви прилични пари и да не се притеснявам с какво ще храня детето си и как ще плащам сметки)

# 14
Един от вариантите за да са всички доволни, според мен е закона за майчинство да се осъвременява по - често във времето напр. всяка година, та дори и по два пъти. за да се избегнат спекулации или нещо, което да устройва в най-голяма степен всички. Защото има наистина много които се осигуряват на по 700, 800, 1000 и т.н. лева. Има и такива, които  с по 2000лв. Има всякакви и с по 250лв. (които не са малко). Пуснете една анкета кой е най подходящият вариант (примерно).
И не се нападайте взаимно.

Общи условия

Активация на акаунт