Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 13 дек. 2008, 22:17 ч.

Детегледачка на собственото си дете между 2 и 3 години

• 1 100
  • 3
  •   1
Отговори
Не знам дали е обсъждана подобна тема, тъй като за първи път попрегледах темите тук и не ми се рови повече....

Има ли вратичка в закона, която да ти позволява да гледаш собственото си дете между 2 и 3 години? Защо разни непознати жени или баби да имат правото да го правят срещу заплащане, а собствената му майка да не може. Дъщеря ми навършва 2 годинки април 2009, на градина ще я пратя чак октомри 2010, когато ще е на 3 години и половина и именно от 3 до 3 1/2 г. ще ми трябват 6-те месеца неплатен отпуск, който ми се полага по закон. Готова съм да се регистрирам и като детегледачка, ако въобще някой ми позволи Simple Smile))
Наистина много ме е яд на тази несправедливост, не че е единствената, но за едно дете най-доброто е неговата майка да си го гледа до 3 годинки, стига да иска, разбира се, но според закона е по-добре да е неговата баба, дядо, непозната жена и т.н.

Ако на темата не й е тук мястото, моля за извинение....

# 1
  • София
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=336978.0     Тук ще намериш отговор на въпроса ти

# 2
Не, няма как да стане Simple Smile
Можеш да гледаш детето на някой друг, но не може да си си едновременно и работодател и детегледачка Simple Smile
Целта на програмата е подпомагането на майките да се върнат на работа.. А не да си стоят вкъщи по-дълго ..

# 3
Благодаря за отговорите и аз така го разбрах, от прочетените теми тук, но все се надявах, че може да има някоя, пропусната от мен вратичка............

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт