Отговори
# 30
  • Мнения: 9 973
може би да, деси защо не се замислиш по-добре
кое по-точно не разбра? Thinking
Бу,ако го обясним по още веднъж,ние ще станем на магарета,че 100пъти казваме едно и също!

# 31
  • Мнения: 136
Бу, ако се зачетеш по-внимателно в предишния ми пост, ще видиш, че имах предвид точно обратното. За мен бременната жена си е бременна, независимо в кой месец се намира и аз не виждам разлика между моята бременност и бременността на майки, които са в по-ранна седмица. Аз също съм ЗА срокът за звареното положение да не е регистрирани до 31.12.2008, а с термин до октомври 2009 г.
Чети по-внимателно друг път!

# 32
  • Мнения: 189
Прочетохте ли това от клеопатра!!!!

МОМИЧЕТА, ПРОМЯНАТА БЕШЕ ОФИЦИАЛНО ГЛАСУВАНА ВЧЕРА В ПАРЛАМЕНТА. ЗАКОНЪТ Е ФАКТ.
За съжаление остана текста за 12-те месеца осигурителен стаж.
Ние искахме да има преходен период и този текст да не дейста от 01.01.2009г, но не пожелаха да ни чуят, както не ни чуха и за близнаците.
Искам да подчертая много дебело, че ако ще се гневите на някого това е МАСЛАРОВА.
Тя на заседанието на тройната коалиция е поискала даже 18 месеца
Малкото останал здрав разум у някои от политиците  е помогнал да се намали периода на 12 месеца.
Избързаха и с гласуването на закона, уж трябваше да е за другата седмица. Вчера сутрин ни се обадиха, че ще го гласуват.
За съжаление оттук нататък според мен нищо не може да се направи, защото законът е факт и няма воля да бъде променен.

Искам да обясня ясно положението за всички:
Тези на които не са им изтекли 315-те дни им се удължават до 410 дни без преизчисляване на дохода за 12 месеца назад
Тези на които са им изтекли 315-те дни, но не са изтекли им 410 дни им могат да ползват остатъка до 410 дни без преизчисляване на дохода за 12 месеца назад.

Изискването за 12 месеца осигурителен стаж е да имаш такъв въобще, а не да е точно преди раждането. В случай, че имаш да речем 9 месеца, това означава, че като излезеш в отпуск за бременност и раждане 45 дни преди термин няма да получиш обезщетение. Имаш право на еднократна помощ от 150 лв по Закона за семейни помощи за деца и след раждането по 100 лв на месец. Но, в момента в който натрупаш липсващите 3 месеца (отпуска за бременност и раждане се води за стаж) започваш да получаваш обезщетение.
То се изчислява така - взимат ти за 9-те месеца дохода, а за последните 3 взимат минималната работна заплата.

Това е, ако имате въпроси, питайте. Ще отговарям по-късно обаче, че трябва да се оправям с детето. 
 
 
 
 

# 33
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Бу, ако се зачетеш по-внимателно в предишния ми пост...
Аз чета всичко. И внимателно. Ползвах ти поста като удобен за поредното обяснение.
Което не пречи да повтарям едно и също - ти не, но доста други хора, особено тези с вече регистрирана бременност, но които няма да ги хване завареното положение, смятат, че тяхната бременност е по-важна от тази на другите... които нали, не се знае до кога ще са бременни, какво да ги мислим...

Прочетохте ли това от клеопатра!!!!
Някои го прочетохме  Grinning

# 34
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Момичета,
пожелавам ви успех. Няма смисъл да се надприказваме, явно няма да стигнем до един акъл. Затова мисля да не пиша повече тук и в съседната тема Grinning Дано успеете да постигнете желаното.
А най-вече ви пожелавам лека бременност с хубав край и здрави бебета.

# 35
  • Мнения: 501
`Деси`, въпросът е принципен, под теб имах предвид жените, които са бременни в 1-ви-2-ри месец.

zruncho, дано наистина се решат. Животът е толкова поскъпнал, че и 2000 лв. майчинство да взимаш, в един момент ще се окаже недостатъчно. Не искам да ги мисля тези майки, които ще трябва да разчитам на минималното майчинство, за да си изгледат децата...  Cry
Аз не разчитам минималното майчинство да ми гледа детето, но все пак мисля , че като българска майка имам право поне на него. Не претендирам за по-голямо понеже не съм работила досега, а тепърва ще работя. Предполагам за второто дете ще помисля много преди да се реша.

# 36
  • Мнения: 247
Бу, ако се зачетеш по-внимателно в предишния ми пост...
Аз чета всичко. И внимателно. Ползвах ти поста като удобен за поредното обяснение.
Което не пречи да повтарям едно и също - ти не, но доста други хора, особено тези с вече регистрирана бременност, но които няма да ги хване завареното положение, смятат, че тяхната бременност е по-важна от тази на другите... които нали, не се знае до кога ще са бременни, какво да ги мислим...

Прочетохте ли това от клеопатра!!!!
Някои го прочетохме  Grinning
Това е гадно. Какво значи не се знае до кога ще са/ сме бременни? Надявам се и се  Praynig никой да не загуби бебето си независимо в коя седмица е.Дори не бих си го и помислила, независимо в какъв смисъл си го споменала може би, защото съм една от всички. Никой не е застрахован и няма значение в коя седмица си. Това ,което казаха за рисковите месеци никой не го каза с умисъл с ,която явно си го разбрала / твоето става преиначаване на думи/.

# 37
  • Мнения: 136
Бу, така вече е по-добре. Ама тези твои възползваници прозвучават като лични нападки и то към тези, които са на твоето мнение. И аз като теб мисля да се отказвам от писане тук, като гледам май само едни и същи си говорим едни и същи неща и сме малко като глас в пустиня. Заради необмислени неща в закона дискусиите тук започнаха да се превръщат в явно заяждане, което е безсмислено.

# 38
  • Мнения: 245
Момичета имам страхотна новина , май ще ни огрее да ни чуе някоя от медиите , ако евнтуално стане до ден ще се разбере , ще трябва да имаме подготвени майки от София които да се отзоват на предаването за което става въпрос/неискам да го споменавам за сега/. Така че надявам се да се организираме на бързо

# 39
  • Мнения: 169
Момичета имам страхотна новина , май ще ни огрее да ни чуе някоя от медиите , ако евнтуално стане до ден ще се разбере , ще трябва да имаме подготвени майки от София които да се отзоват на предаването за което става въпрос/неискам да го споменавам за сега/. Така че надявам се да се организираме на бързо
[/quo

des-bes , браво, ако има нещо пиши. ще се организираме.
а на останалите препоръчвам по-малко нерви и безсмислени коментари. Който иска да подкрепя, който не иска да си мълчи по-добре. Винаги ще има ощетени това е ясно, но нека поне не се излагаме и да показване какви егоисти сме и колко злоба има в душите ни. и пак ви казвам закона е гласуван , но към него ще има допълнения. така , че нека не драматизираме нещатата от сега. не мисля, че ще ви заболи толкова, ако подпишете една петиция Simple Smile

# 40
  • Мнения: 245
дано стане нещо с това предаване , неочаквах толкова бързо да се свържат

# 41
  • Мнения: 218
Програма за работата на Народното събрание
вторник, 16.12.2008

Версия за печат    Изпрати по пощата

 
Извънредно пленарно заседание – вторник, 9.00 ч.

1. Второ четене на законопроекта за държавния бюджет на Република България за 2009 година (Приет на първо четене на 19.11.2008 г.).

# 42
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
laraCROFT,написала съм един дългичък пост на 30 страница на другата тема! Мини го прочети, мисля, че ще ти е от полза! Peace

# 43
  • Мнения: 9 973
laraCROFT,написала съм един дългичък пост на 30 страница на другата тема! Мини го прочети, мисля, че ще ти е от полза! Peace
тя със сигурност го е видяла,но не й изнася.Твоята петиция е добра

# 44
  • Мнения: 7 109
Законопроектът е приет на второ четене.
Това е от сайта на парламента
Парламентът удължи срока, в който майките ще получават 90 на сто от заплатата си за отглеждане на малко дете
12.12.2008 
Парламентът удължи срока, в който майките ще получават 90 на сто от заплатата си за отглеждане на малко дете
12 декември 2008 г.
Народното събрание прие на заседанието си на 12 декември 2008 г. на второ четене законопроекта за бюджета на държавното обществено осигуряване за 2009 г. Той предвижда удължаване от 9 на 12 месеца на срока, в който майката ще получава обезщетение за отглеждане на малко дете в размер на 90 на сто от заплатата си. Условието е да има 12 месеца осигурителен стаж.
Председателят на Комисията по труда и социалната политика Хасан Адемов обясни пред журналисти, че майките в заварено положение, с по-малък от необходимия 12-месечен осигурителен стаж, след Нова година ще продължат да получават 90 на сто от заплата си до навършване на една година на детето. Той добави, че след това – до двегодишна възраст на детето, майката получава обезщетение в размер на минималната работна заплата, която догодина се предвижда да бъде 240 лева.
...Парламентът прие на първо четене промени в Закона за военноинвалидите и военнопострадалите, на второ четене промяна в Закона за местното самоуправление и местната администрация и започна второто четене на законопроекта за бюджета на НЗОК за 2009 г.



И още нещо извън необходимостта от време приетият вече текст да бъде обнародван - за да подпиша някаква петиция трябва да са налице определено количество факти. Един от тях е да е написана граматически и пунктуационно вярно. Лара Крофт е сложила каруцата пред коня.  Peace

Sindarella The Spy,   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт