Моля за спешен отговор !!!

  • 2 827
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Попаднах на тази тема
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=214571

Предстои ми раждане на момиченце (според видеозона естествено ) и се бях насочила към "Шейново", заради многото добри отзиви,но това нещо наистина ме изплаши много !!!

Писах на болницата с линк към темата,но искам да чуя и Вашето мнение ако е възможно. Възможно ли е или е просто детска измислица ?
Съжалявам ако не е в правилния раздел !!!

Съжалявам и за късния час,но не мога да заспа изобщо от притеснение Sad

# 1
  • Мнения: 2 135

Мисля, че момичето наистина е правило аборт. Това, че виждала отгоре все едно е лампата си е от много гледане на филми. Но е наранено , че приятелят и я е зарязал, и затова описва такива ужаси. Сигурна съм , че му е изпратила линк, и сега го кара да се чувства виновен

# 2
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
виж тази тема и по-спокойно Hug http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=89850.0
Мен ме впечатли, как била от начало с извънматочна бременност, но после си влезнало в матката... феномен някакъв...

# 3
  • Мнения: 408
Аз бях в Шейново за лапароскопия преди 1 год. Вярно, че си платих за избор на екип-но на касата, не под масата, и ако не дай си Боже пак ми се наложи изборът ми пак ще е същия  Peace

# 4
  • Мнения: 25 586
Преекспонирало е малко повечко усещанията си момичето, но е нормално - малка, силно изплашена и недотам запозната със собствената си анатомия.
Хубаво разказче. Като се има предвид психиката на природонаселението в тийнпроблем, повече такива разказчета "на ужасите" биха свършили по-добра работа относно хигиената на сексуалния живот, отколкото един милион лекции от лекари и родители.  Laughing

# 5
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Но е наранено , че приятелят и я е зарязал, и затова описва такива ужаси.

Може и да е наранена, обаче ужасите са си съвсем реални. В Шейново родих второто си дете и преживях подобни неща, нищо, че беше раждане, а не аборт, ако изобщо това е оправдание на мед.персонал да се държи така. НЯМА ДА СТЪПЯ ПОВЕЧЕ в тая болница, ако ще да умра. Държаха се с мен като животно, викаха ми, подиграваха ми се, шиха ме без да ме е хванала упойката и като за капак накрая този, който ме израждаше, си поиска пари - нямаше и 15 мин. откакто бях родила, не знаех още къде се намирам, а той за пари ми говори. След това бебето ми го нямаше на 2 кърмения и никой не знаеше къде е, не ми даваха обяснение и ме гонеха отвсякъде - кажете ми сега това какво е? Е, намери се детето, когато намерихме познат, който работи там и се оказа, че е било на кислородна палатка за 12 часа. Добре де, защо никой не ми каза, че да не рева от притеснение по коридорите, и не е ли редно поне да ме информират преди да ми лекуват детето, да му прилагат процедури и прочие? Да ме попитат за съгласие не смея и да мечтая.

# 6
  • Мнения: 9 973
аз съм доволна от Шейново  и пак там ще отида Peace

# 7
  • Мнения: 1 919
тази изстория дали е истинска?

# 8
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 771
Еееее, айде сега всичко и всички са ни виновни,че сме се сетили за "оная работа"ама как да си остане само хубавата част някой друг да мисли...... #Crazy #Crazyима една приказка много е вярна "....га яди кифтета що не рива...". Аборта е много ужасен миг от живота на една жена(момиче),но чак пък цялата болница, лежах ,раждах там,в петък ходих на преглед имам наблюдения и от патологията, и от реанимацията и от други отделения хората просто си вършат работата и наистина се опитват да я вършат добре. Много ми е жал за девойчето, да правиш аборт сама ,изоставена и уплашена  Cry Cryно май си играе в някакъв неин филм....... Thinking Thinking   

# 9
  • Мнения: 38
Миналата година в Шейново ми правиха кюретаж в 9г.с.,тъй като бебетата бяха спрели да се развиват и екипът се държа изключително професионално. Тази година родих сина си там и отношението отново бе  добро.Не съм плащала и двата пъти. Желая ти леко раждане  bouquet

# 10
  • Мнения: 9 814
Ти нали ще раждаш, а няма да правиш аборт?

# 11
  • Мнения: 1 763
Аз раждах в Шейново с избор на екип и по време на раждането отношението беше супер. После обаче  акушерките се държаха зле. Един път на ден педиатър дава информация за състоянието на бебето, но ако през другото време му се случи нещо, никой нищо не ти казва. Аз сама видях една нередност при моето бебе, която беше очевидна, в смисъл и другите майки забелязаха, но сестрите не обърнаха внимание, казаха, че на другия ден мога да споделя притесненията си с педиатър. Не ми се обяснява как се оправих, но ако ги бях послушала, със сигурност щеше да се появи проблем с бебето. Имаше и куп други по-дребни неща- никой не дойде да ми помогне да стана след раждането, питах нещо за болничния и ме направиха на две стотинки, оставяха бебетата в коридора, а там ставаше голямо течение. КАто цяло персоналът не достига, а има много раждания. Аз лично повече не бих родила там, ако ще всички светила в Бг да израждат в Шейново.

# 12
  • Мнения: 4 070
just_a_girl , незнам ама доста хора (вкл. и аз) се оплакахме в тоя сайт от Шейново , незнам къде си чула толкова добри отзиви-аз имам връзки и познавам шефа на болницата и пак не бих родила там.
Но всеки сам си решава и сам си гради мнението.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 946
Аз бих избрала Майчин дом пред Шейново, но не заради разказа. Според мен разказът е преувеличен. Може би момичето е усетило разлика в отношението на лекарите към нея - 17 годишна, дошла да прави аборт и към горките жени, които са там, защото за пореден път тъй желаната бременност е била неуспешна... но въпреки това, гръмкото "ХАХАХА" при всяка реплика на мед.персонал ми се струва нереално.

# 14
  • Мнения: 2 746
Според мен разказът е преувеличен.

И според мен. Ако изобщо е истински този разказ. А че има гадове, които се държат по този начин, има.

Ражадй си спокойно бебенцето, успех ти желая и недей да четеш подобни излияния! Влез в темата "Смешно ли е раждането" да се ободриш  Peace

# 15
  • София
  • Мнения: 604
и аз съм доволна от Шейново-условия, екип, отношение-всичко беше над очакванията ми.
Може би не бих отишла пак там при евентуално второ раждане, заради друго-единстената баня с тоалетна-ЗАЕДНО за етажа(поне 30 мами секцио я позвахме и беше голямо изнервящо чакане). И освен това искаха да ме прекарат да остана още едно денонощие там, понеже съм била постъпила в родилното в 12 и 10 през нощта и тази нощ не се брояла. Ако съм била постъпила в 12 без 5 се брояла по закон. Едвам се измъкнах #Cussing out

# 16
  • Мнения: 6 604
Аз лежах един месец за задържане в тази болница. В патологична бременност,в стаята до манипулационната. Няма да описвам колко е травмиращо за жена,опитваща се да задържи бебето си ,да чува крясъците на жени,правещи аборт. А те наистина се чуваха. Относно отношението на персонала-акушерките наистина се държатт много грубо. За професионализма-един месец не разбраха от какво и неуспяха да спрат кръвотечението ми. Не са лекували и инфекцията ,която имах като ми повтаряха ,че резултатите са ми в норма. Но в последствие се оказа,че са в пъти над нормата.
От друга страна имам приятелка,която е родила там първото си дете,а второто в МД. Въпреки,че не е имала никакви проблеми и с двете,Слава Богу, тя предпочита МД-въпреки мизерията и хлебарките там.
ЛЕко раждане ти желая.

# 17
  • Мнения: 6 274
Родих там второто и третото си дете...
Само като база за сравнение - във Втора Градска не бих си помислила повече да раждам...
Както много пъти е казвано - навсякъде има и добри хора, но има и идиоти...
Не се притеснявай, раждай там, където си решила и се успокой...
Според мен си направила идеалният избор с "Шейново"...  Peace
А и както ти е казала една мама по - нагоре - виж темата за родилните домове в София и не се притеснявай...
Успех и леко раждане ...

# 18
  • Мнения: 2 658
Честно каzано, отвратена съм. От някои от предишните постове на човек му става пределно ясно, че преzрителното и цинично отношение, което описва момичето най вероятно е истина. Да, малка е, да, не е наясно с анатомията си, а очевидно и със себе си, но не сме ли често всичи така? Обаче вулгарното отношение на персонала, плюс гнусните въпросчета са толкова реални и нормални zа в Бг, че сигурно не си ги иzмисля. И тук, където сме само жени и то бременни, или с деца са появява същото отношение. От някои от вас  Sick . Полуподигравателно, омаловажаващо проблема, zащото такъв има. Но ей zаради това, че сме такива няма да се оправим и с нас ще се отнасят като с кучета.
Въпросите от сорта "Ти нали ще раждаш там, няма да правишн аборт?" ме оставят така  Shocked . Защо, какво като ще ражда, а няма да прави аборт? Или щом е на чужд гръб и сто тояги са малко, какво ни интересува???
" Га яде кифтетата,не рива..." а? ЕВАЛАТА, много на място..   ooooh! Ти вероятно си беzгрешна?
 Също така и полуграмотно написаното "Таzи иЗСтория дали е вярна?" ... Ами и наполовина вярна да е, пак е отвратително.
В такива моменти се радвам, че не живея в БГ и родих второто си дете иzвън таzи странна(меко каzано) държава.
По въпроса, първото си дете родих там, не съм срещнала такова отношение, но не е в това въпроса. По лошото е, че такова може да се намери навсякъде, zависи на какви кретени попаднеш. И почти никой не го интересува. Както и да е..
Успешно раждане на авторката пожелавам  Peace

Последна редакция: нд, 14 дек 2008, 18:16 от ~:Деси:~

# 19
  • Мнения: 645
успокой се и не чети такива негативни разкази,мисли  само позитивно за предстоящото събитие,успех и леко раждане  bouquet

# 20
  • Мнения: 822
Аз пък съм много доволна от Шейново.Вярно ,че има какво да се желае още, в смисъл още по някоя баня на етаж и наистина акушерките са малко дръпнати ,но лекарите са много добри.Лежала съм в патологична бременност и никакви писъци не съм чула,точно стаята  до манипулационната.Идваха жени за аборти и нито една не каза,че е била с местна упойка.Успех и леко раждане.  bouquet

# 21
  • Мнения: 2 401
Аз също смятах да раждам в Шейново, но месец преди да родя си промених мнението, тъй като разбрах, че там бебето и майката са разделени през цялото време, а за мен най-важното условие беше да бъда заедно с бебето си, доколкото разбрах и битовите условия не са на особенно добро ниво! Каквото и решение да вземеш-успех!

# 22
  • Мнения: 6 604
Аз пък съм много доволна от Шейново.Вярно ,че има какво да се желае още, в смисъл още по някоя баня на етаж и наистина акушерките са малко дръпнати ,но лекарите са много добри.Лежала съм в патологична бременност и никакви писъци не съм чула,точно стаята  до манипулационната.Идваха жени за аборти и нито една не каза,че е била с местна упойка.Успех и леко раждане.  bouquet
Е,аз ги чух. И не само аз ,а всички момичета,които лежахме в стаята. Ти вероятно си извадила късмет. Няма да споря.
Желая леко раждане на авторката и отношението на акушерките да й е най-сериозния проблем.
Успех Hug

# 23
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Убедена съм, че разказа е преувеличен. Все пак говорим за 17 годишно момиче. Кой знае какви са били очакванията и . Аз родих в Шейново без уговорки и съм страшно доволна. Не твръдя, че има и неделни, но това се отнася за всяка една болница. Леко раждане ти желая и да се разпишеш в темата Смешно ли е раждането Hug

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Първият път раждах в шейново и останах доволна

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 2 478
Ама в този "разказ" има страшни глупости!!! Два пъти са ме кюретирали там (в рамките на 5 дни) и нищо такова не е имало. Е, не са най-милите, но никой не се е държал по такъв начин! Не съм си плащала за екип, манипулациите бяха след спонтанен аборт и не съм платила нито лев. Също така в повечето случаи са с пълна упойка, рядко се налага жената да има усещане за това, което й правят и винаги е с цел. Лекарите бяха по-любезни от санитарките, но това си е нормално за навсякъде май и си е до човек...
Не чети такива щуротии на разни подрастващи, които се опитват да бъдат много интересни и горкички и успех на предстоящото събитие!  Hug
А ако много се притесняваш, избери друга болница и не се шашкай!  bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 44 077
аз пък хич не мисля че е особено преувеличено...подобни разкази съм чела и за родилки и то не само в шейново...не ми е ясно защо но някои доктори си позволяват това отношение....а пък към едно младо, объркано момиче дето надали ще седне да си търси уважението и правата...още по-лесно им е да бъдат такива задници...може би има малко преувеличено...но надали от-до....

# 27
  • Мнения: 4 292
Не вярвам да се включи жена, която да е правила аборт ПО ЖЕЛАНИЕ, че да каже какво е отношението. Аз лично съм склонна да вярвам, че е истина. Не може да сравнявате раждане и кюртаж по мед. причинм с аборт. Естествено, че никой няма да тръгне да се подиграва с жена, която е ПРИНУДЕНА да се подложи на кюртаж! Ама видяли младото и наивно момиче и дай сега да я правят на парцал. Ужасно е!

# 28
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Според мен си направила идеалният избор с "Шейново"...  Peace

Чак пък идеалния... стига бе! По-добре в Майчин дом или Токуда. Малко в скоби - няма такова неща като "идеално" в здравната ни система.

# 29
  • Мнения: 2 172
Ужас  #Crazy Какви ужасии се говорят за софийските болници,чувствам се привилигирована,че съм от Пловдив и раждах в най-прекрасната малка болница с най-прекрасния лекар,акушерка и санитарка,за които мога въобще да мечтая newsm10

# 30
  • Мнения: 6 274
Според мен си направила идеалният избор с "Шейново"...  Peace

Чак пък идеалния... стига бе! По-добре в Майчин дом или Токуда. Малко в скоби - няма такова неща като "идеално" в здравната ни система.
Това е според теб, обаче...
Според мен пък, е точно обратното...
Момичето пита и всеки си казва мнението...

# 31
Аз съм правила аборт по желание в Майчин дом. Имаше и момичета на по 114-15 години и мога да кажа, че отношението към всички е еднакво - хайде по-бързо, нямаме време. Но не вярвам лекарите да са се държали точно по описания начин с подхолването и т.н. Психическото ми състояние беше такова, че можех много неща да приема като лична обида, но от гледна точка на времето ми стана ясно, че хора, които са свикнали да израждат на ден по няколко бебета, едва ли се радват на една тумба народ, искащи аборт. Това е лично мое мнение.  Та да не се отплесвам, разказът според мен е преувеличен, защото момичето е било наранено емоционално от приятеля и и от създадената ситуация.
Раждах в Шейново и съм много доволна, без уговорки. Лежала съм за задържане в майчин дом и ме оставих 3 дена без преглед, защото беше бабин ден, в следствие на което се наложи кюртаж по медицински причини. Та както каза някой по-нагоре, няма идеално здравно заведение, за което да не се говорят както прекрасни, така и ужасни неща

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 4 700
Аз не знам какво да кажа. Момичето пише, че не взим анаркотици, но аз май не съм убедена ... мног ми е странен този разказ.
Аз също съм преживяла аборт в Шейново, не по мое желание, без да имам лекар и честно казано , освен че чаках до 2ч. през нощта, за да ми дойде реда, абсолютно нищо друго лошо или грубо не съм видяла. Напротив, бяха много готини , а аз много изплашена, нещастна и неспираща да рева.
Така че бременей си спокойно и не вярвай на всичко, което четеш  Hug

# 33
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
... но от гледна точка на времето ми стана ясно, че хора, които са свикнали да израждат на ден по няколко бебета, едва ли се радват на една тумба народ, искащи аборт.

И като не се радват трябва задължително да го покажат ли? Да ти кажа, че и на раждащи не се радват много - много.
Джуличка, мир - и аз само си казвам мнението. Не искам да разказвам подробности за раждането, но отношението на персонала беше ужасно от миг първи до изписването - всички с едно-единствено изключение / жалко, че не записах името на жената / - е, аз ли съм най-големия карък на света?

# 34
  • Мнения: 6 274
...Джуличка, мир - и аз само си казвам мнението. Не искам да разказвам подробности за раждането, но отношението на персонала беше ужасно от миг първи до изписването - всички с едно-единствено изключение / жалко, че не записах името на жената / - е, аз ли съм най-големия карък на света?
И аз не съм най - голямата късметлийка, но попаднах на страхотна жена...
Акушерката ми...
Лекарката първият път беше тотален непукист, но не се е държала лошо с мен...
Просто не се е държала никак, ако трябва да сме точни...  Whistling
Спеше, докато аз раждах...  bowuu
Но аз съм много доволна от това, защото на мен ми беше достатъчна акушерката ми - друг не ми трябваше...
Сега, третия път имаше доктори колкото щеш...  ooooh!
Този, който беше до мен, докато раждам, всъщност се казваше Вътев или Вътов...
Така и не му запомних името на човека... Embarassed
Много готин, страшен пич и голям майтапчия...  Peace
Санитарките бяха много мили, даже едната като чула, че искам вода и веднага отиде да ми донесе, без да я моля конкретно нея...
А вода знаете, че уж не давали...  Thinking
Акушерките също бяха много добрички - моята, Бенджи (тя беше на второто ми раждане), Мишето, Иренка или Иринка и още една мисля, че беше, но нейното име не запомних...
Не мога да кажа лоша думичка за тях, разбираш ли ???
Е как да не хваля тези хора, благодарение на които съм била най - щастливият човек на света в онези мигове ???
Айде кажи ми ти .....
Иначе - мир, да...      bouquet
Аз не съм искала да се карам с теб или с който и да било... 
Naughty

# 35
  • София
  • Мнения: 44 077
Според мен си направила идеалният избор с "Шейново"...  Peace

Чак пък идеалния... стига бе! По-добре в Майчин дом или Токуда. Малко в скоби - няма такова неща като "идеално" в здравната ни система.

в майчин дом и пари да ми дават не бих стъпила.....

# 36
  • Мнения: 914
Аз имам много време дотогава (живот и здраве, де), но все пак прегледах доста сериозно темите за различните болници, защото ми се искаше да се ориентирам и да ме следят там, където и смятам да раждам. Ами не можах да реша, но стигнах до извода, че за всяка болница има поне по една ужасна история (за по-големите - Шейново, Майчин дом - по няколко). Мисълта ми е, че каквото и да беше решила - все можеше да се натъкнеш на нещо подобно. Може би е по-добре да не четеш вече такива неща - щом вече си решила.  Simple Smile  Стискам ти палци  Peace

# 37
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Според мен си направила идеалният избор с "Шейново"...  Peace

Чак пък идеалния... стига бе! По-добре в Майчин дом или Токуда. Малко в скоби - няма такова неща като "идеално" в здравната ни система.

в майчин дом и пари да ми дават не бих стъпила.....

То като че ли безсмислено си чешем езиците / клавиатурите тука, авторката май ни заряза, но за последно да напиша дума-две в тази тема. Разбирам те, доста се колебах дали да посочвам конкретни болници, но тъй като съм била и в Майчин дом, и в Шейново, поне моят опит сочи първата като по-добра, далеч от идеална, но все пак по-добра. За пореден път се убеждавам, че е въпрос най-вече на късмет - какъв екип ще ти се падне, какви акушерки по-късно. Чудя се за Токуда - зълва ми ражда там скоро, доволна, но не разказа много. Може би някой друг?

# 38
  • София
  • Мнения: 44 077
Майчин дом, аз не съм била там...но майка ми е раждала там...тогава при д-р Слънчева....и знам, че ако зависи от мен аз там детето си никога няма да родя....
За токуда... и те си имат издънките...освен това ми прави впечатление че предпочитат секциото....нямат време да се разправят с много нормално раждащи...което не ми прави добро впечатление...иначе има огромна тема в здравния за болницата с доста подробни впечатления ако те интересува.
За шейново - нямам наблюдения...като цяло повечето отзиви са добри...една приятелка лежа докато роди там 2 седмици, роди без да плаща и беше доста доволна..
Аз лично родих в Тина Киркова и за мен това беше идеалният избор (подчертавам ЗА МЕН-ТОГАВА.сега не съм се интересувала, може би пак там бих избрала може би другаде...но ми е далече от главата Wink)

Общи условия

Активация на акаунт