Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 14 дек. 2008, 11:18 ч.

Задължителните 10лв. в детските градини

• 738
  • 10
  •   1
Отговори
Мили мами, обръщам се към Вас с въпрос, относно посещението в детската градина и задължителните пари,които плащаме дори детето да не е било цял месец на градина.При пускане на молба за временно спиране за около1-2м. задължена ли съм да плащам въпросните 10лв.

# 1
  • Sofia
 Да плаща се. В София са 20 лева. Не зная ти откъде си.

# 2

Това е един вид абонамент за градината.
Има правилници, които обикновено се четат на родителските срещи.
Ако не сте присъствали на такава, може да прочетете правилника за вътрешен ред при директорката.

# 3
Благодаря! Не съм чела правилника,защото детето ми беше болно и не бях известена за родителската среща. Благодаря!

# 4
Обаче сега се сетих, че тази половин такса /поне тук в София/ се плаща само, ако детето отсъства по домашни причини, ако е болно не я дължи.
Провери как стой въпроса във вашата градина.

# 5
  • София / Пловдив
Очевидно наистина това са правилници, които всяка градина си приема сама за себе си.
Защото в Пловдив например, в повечето градини, за които съм се интересувала, няма подобна такса. Племенникът ми е в градина в София, питах - там също няма такова нещо.

# 6

Това е един вид абонамент за градината.
Peace Ние плащаме 11лв.

# 7
Досега не съм плащала такива такси  newsm78 Ники лятото три месеца не ходи на градина и нищо не съм плащала за този период

# 8
  • ВАРНА
Не се е случвало цял един месец да отсъства,но мисля,че при нас няма такова задълж.плащане.Виждала съм списъка с таксите на децата от групата-има някои да плащат 2 или 4 лв.,явно са били 1 или 2 дни само на градина.Оттам си правя извода,че при нас няма такова нещо.

# 9
В нашата градина (в Казанлък се намира) никога не са ми искали такава такса. Веднъж детето ми иаше само 2 присъствени дни и платих около 3 лв. такса, само за тези дни в които е ходил.

# 10
  • София
Ако детето е отсъствало по домашни причини(с молба) се плаща половин такса.
Ако е отсъствало по болест,не се дължи такса,след представяне на мед.документ,
удостоверяващ заболяването.При нас е така.А лятото,когато са сборни групи никой
не ни търси за такси,защото тогава самите те ни молят детето да не посещава градината,
ако имаме възможност да не се гледаме вкъщи.

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт