Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 14 дек. 2008, 11:35 ч.

как да нахраня бебето си

• 1 241
  • 20
  •   1
Отговори

имам бебе на 9 дена. Храня е с кърма и сухо мляко, като нямам много количество кърма и мисля , че не и е достатъчно. Незнам как да разбера  и се притеснявам пък да нее претоварвам коремчето й,ако и давам допълнително сухо мляко.  Когато я кърмя  тя сучи и след няколко минути заспива. Товае причината да си мисля че нее й е достатъчно и е гладна. 
 Благодаря ви предварително.

# 1
  • Временно
Как реши,че кърмата ти е малко?Щом бебето е доволно и заспива значи е нахранено.
Ако наистина имаш желание да кърмиш влез и попрочети малко тук http://www.bg-mamma.com/index.php?board=8.0
Спри да дохранваш с АМ,кърми бебето ако трябва през час-два,така ще се стимулира производството на мляко. Peace
Наистина ти желая успех с кърменето Hug

# 2
  • София
Как реши,че кърмата ти е малко?Щом бебето е доволно и заспива значи е нахранено.
Ако наистина имаш желание да кърмиш влез и попрочети малко тук http://www.bg-mamma.com/index.php?board=8.0
Спри да дохранваш с АМ,кърми бебето ако трябва през час-два,така ще се стимулира производството на мляко. Peace
Наистина ти желая успех с кърменето Hug

Все едно, че аз съм го писала Peace Заповядай в Кърмаческия форум, където наистина ще получиш всякаква информация и подкрепа, свързани с кърменето.

# 3
Първо, честито бебе!
А сега на въпроса ти

Когато я кърмя  тя сучи и след няколко минути заспива. Товае причината да си мисля че нее й е достатъчно и е гладна. 

Точно това е причината да си мислиш, че бебето ти е нахранено, а не гледно.
Гладните бебета не заспиват доволни, а обикновено се късат от рев.

# 4
Как прецени че нямаш достатъчно количество кърма.За сега спри да даваш АМ и кърми на поискване още е много рано да се храни под час.Щом суче и след това заспива добре трябва да те притеснява ако реве.Аз си бях намерила кантар и мерех преди и след кармене.

# 5
Първо, честито бебе!
А сега на въпроса ти

Когато я кърмя  тя сучи и след няколко минути заспива. Товае причината да си мисля че нее й е достатъчно и е гладна. 

Точно това е причината да си мислиш, че бебето ти е нахранено, а не гледно.
Гладните бебета не заспиват доволни, а обикновено се късат от рев.

Peace

# 6
  • ДОБРИЧ
Щом бебето ти заспива спокойно,значи кърмата му стига.Ако не му стигаше щеше да е нервно,щеше да реве..........

# 7
Ако бебето е гладно ще плаче, няма да заспи.

Защо реши, че кърмата ти е малко Thinking Ако продължаваш така, можеш скоро да го отбиеш. Започни да предлагаш гърдата по-често и постепенно премахни добавката. Например, когато дойде време за хранене предложи едната гърда, ако е изсукало всичко и все още плаче от глад, предложи и другата и чак след това, ако още плаче дай добавката, но в по-малко количество.

# 8
  • Плевен
Щом бебето ти заспива спокойно,значи кърмата му стига.Ако не му стигаше щеше да е нервно,щеше да реве..........

Peace

# 9
  • София
Подкрепям всичко, което са казали майките преди мен! Съветвам те да спреш да даваш АМ и ти желая да се кърмите дълго!
Едно гладно бебе изобщо няма да заспи, а само ще плаче.  Peace

# 10
  • Оileán na leipreachán
...Гладните бебета не заспиват доволни, а обикновено се късат от рев.
Абсолютно точно казано...  Peace

# 11
  • Банско
 valeri08, честито ти бебе! Норемално е да си объркана в началото, хубаво е, че продължаваш да кърмиш и че търсиш съвет и информация. Това е пътят на успешното кърмене Hug
Ще ти опиша признаците, по които можеш да разбереш дали бебето ти изсуква достатъчно мляко:
-новороденото бебе трябва да суче 8-12 пъти на денонощие, поне по 10-15 минути на кърмене
-трябва да пишка повече от 6 пъти на ден (това е при положение че не даваш допълнително вода, глюкоза)
-трябва да ака поне 4 пъти на ден
-след хранене бебето трябва да изглежда доволно
-бебето да е жизнено, когато е будно, да не е отпуснато
-бебето да наддава с добри темпове.

Ако искаш сподели повече за теб и бебето-колко пъти на ден суче, по колко време, колко се е родило, колко е било най-ниското тегло след раждане и дали след изписването е теглено, бебето има ли жълтеница, при теб всичко наред ли е, имаш ли проблеми с гърдите, преуморена ли си, храниш ли се нормално...
Ако знаем повече подробности ще можем да ти дадем по-ядекватни съвети Hug

# 12

Малко неясно сам се изразила- тя заспива по време на кърменетои аз я осатвям като си мисля ,че сме преключили с храненето. И когато я слойа да спи след 10 мин се събужда отново, дъвчейки си ръцете. И се започва всичко отначало. Имам усещането , че мога да се храним цял ден така. и за да съм сигурна ,че нее гладна и давам сухо мляко..
   Многооооооо ви благодаря за отговорите.

# 13

И след като преключим с храненето, поне аз така си мисля) се започва едно хълцане, след като премине и това започва да се оглежда и не спи. И аз изпадам в паник акто си мисля ,че нещо не и е наред. Снощи докато я преспя минаха около 2 часа. Като през 10 мин  я кърмих и накрая не издържах и дадох сухо мляко. 
  Друг въпрос имам за пъпчето. Требва ли да се почиства???? Защото ж болницата ни показаха как стрателно да се чисти, а сестра ми ,която роди племеника ми в Англия изри чно ми каза да не го пипам,защотот по този начин може да се инфектира. Спиртът пак навлиза ж кръвт ана бебе .
 Пак сърдечно благодаря.

# 14
  • Оileán na leipreachán
........а сестра ми ,която роди племеника ми в Англия изри чно ми каза да не го пипам,защотот по този начин може да се инфектира.   
Да се инфектира от спирт ???  Thinking

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт