Оставиха ни при гъста мъгла и - 5С в средата на планината с дете

  • 6 201
  • 90
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 62 595
Радостина все повече се убеждавам,че си жестоко комплексирано лелче Mr. Green
,какво ти липсва Rolling Eyes,все търсиш да си опозиция май на някой,бил той прав или не прав... ooooh!

Аморф,

Гледай си работата! Тук е форум, а не частна визита. Щом нещо е публикувано тук, значи е обществено достояние. Който иска да бъде щаден да си споделя само с приятели, а не с непознати от кой знае кое място.
 Поне да беше "кристал", че да имаш някаква свястна структура, а то Аморф!

# 46
  • Мнения: 2 199
tuti радвам се, че всичко е наред с вас.
Не съм майка. Не те упреквам, че си излезнала из планината на зимен поход.
Мъчно ми е за много хора, които те "обвиниха".
Сигурна съм, че ако (да бази Господ) беше се случило с вас щеше да има n на брой каузи и петиции срещу собствениците на Лифта и други подобни.
 Tired

# 47
  • Мнения: 934

За добро или лошо някой вече ме бе изпреварил. Има и други потърпевши и най- абсурдното е че, това са Спасители от ПКСС. Ако някой го интересува и има време може да прочете тук   http://www.pss.bg/forum/viewtopic.php?t=5651&sid=c90756fc069 … c60ca9838fcde7c67  по темата преди да ме оплюва.
Четох го това... много е забавно, чак да ти се приплаче! Аз мошеничеството го разбирам, печелбарството също, ма поне да вършат и малко работа покрай другото! ooooh!
Мила родна картинка!

И друго - не разбирам защо се карате на майката - не е повела детето на експедиция до Южния полюс, я! Преценила е, че могат да слязат с детето, и са слезли. Без проблем. Браво!

# 48
  • Мнения: 5 370
Много, много жалко. Не ходим отдавна на Витоша за ски, по-точно мъжът ми. Жалкото иде оттам, че е на една ръка разстояние, но ей такива истории ти пресичат желанието.
А за материалната база от времето на бай Тошо да не отваряме дума. ooooh!

# 49
  • Мнения: 927
Слава Богу, че всичко е приключило добре  Hug Наистина подайте жалба, не оставяйте нещата така!
А, че има доста женички, които си избиват агресията и комплексите по форумите, така е. Не им обръщай внимание.
И браво на мачугана! Малък скиор!!

# 50
  • Мнения: 5 877
Аз пък смятам, че лифтаджиите наистина са се отнесли бездушно. Не че лифтът не е работел, работел си е, просто не можело хората да се качат от междинната станция и туйто. Диванета.

# 51
  • Мнения: 229
Радвам се ,че повечето хора разбраха същността на проблема.
За останалите жалко, но сигурно и аз имам вина за това. Първият ми постинг е много дълъг и объркан и може би не съм фокусирала ясно основния проблем, както и не съм посочила ясно основни факти /аз съм инженерче и никога не съм се славела с литературни умения/. Не съм някоя лелка дето си няма работа и търси сензации, просто не мога да си намеря място от възмущение, колкото и бабешко да звучи.

Още един път съвсем накратко ще изброя нещата ,които ме карат да се чувствам така:

1. Отказват да ме качат на лифт с единственото обяснение, че не могат да ми продадат билет т.к. нямат каса. Шефовете им забраняват защото се притесняват да не се правят далавери с пари.

2. Отказват да ни дадат GSM ма на шефовете. И това им било забранено.

3. Има камери, които ги следяли да не качват никого. Ами в тези камери нямаше ли  да се види също , че се качва малко дете?

2. Касата на Лале , която би трябвало да работи,  не работи.Единствено от там щях да мога да си закупя така мечтания билет.   Защо в съботен ден, когато се очаква че може да има , ако не скиори, то най-малкото туристи,  касата не работи? Пестят се заплати, може би.

3. Пращат ме  2-3 километра надолу в планината до първа междинна станция на лифта, където имало работеща каса, при положение, че е зима, мъгла и на всичкото отгоре сме    с малко дете.

4. Има гъста мъгла само в долната част на планината, горе на Алеко е слънчево и приятно, няма атмосферни причини на лифта да не  се качват пътници,    няма вятър.

5.До края на деня лифта работеше  и  возеше  хора – т.е. нямаше  техническа причина поради, която да не ни извозят и нас.

6.В сайта на ВИТОША СКИ АД – пише, че кабинката ще работи всеки ден от 05.12.08г. и никъде не е упоменато , че междинната станция не качва пътници.
http://www.skivitosha.com/

"ВИТОША СКИ"- АД УВЕДОМЯВА СВОИТЕ КЛИЕНТИ
Кабинкова въжена линия Симеоново - Алеко започва да работи от 05.12.2008г. до 15.04.2009г. с пътници всеки ден с изключение на понеделниците поради профилактика.
http://www.skivitosha.com/

7.На всякъде споменавам, че с нас има дете, защото това само утежнява вината на господата от лифта. Считам ,че всеки човек има право да се възползва от съоръжение построено там  с единствената цел да може той да се качи на него, при планински условия.  Смятам ,че и последния прошляк не заслужава да се препраща на километри в планината , още повече при липсата на основателни причини.

   На неразбиращите ме, мога само още веднъж да препоръчам да прочетат това http://www.pss.bg/forum/viewtopic.php?t=5651&sid=7696df76c2e … 5b57fbecd2c02666a. Момчетата преживяли моята ситуация, много  по-добре от мен  са я пресъздали.

   Силно съм убедена ,че целия този абсурд е заради недомислици и бизнес интереси и за това съм бясна #2gunfire. Ако имах и най-малко съмнение ,че има някаква друга причина – атмосферна или техническа за да не ме превозят с лифта – повярвайте ми нямаше да си губя времето три дни да се жалвам и обяснявам. Щях да се сърдя единствено на себе си , че не съм преценила правилно обстановката . Аз съм самокритичен човек и винаги се стремя да си вадя поуки от своите и от чуждите грешки.

Ми то пак стана много дълго. Надявам се поне да е малко по-ясно. Laughing
Поздрави на всички

# 52
  • София
  • Мнения: 62 595
Така, както го описваш в последния си пост всъщност насочваш гнева си към неподходящите хора - лифтаджиите от въпросната междинна станция. Те са само едно малко колелце в цялата неразбория. Всъщност трябва да се сърдиш не на тях (те са спазвали заповедите на началника, който ги е назначил и им плаща заплатите всеки месец и по същия този начин може и да ги уволни), а по-нагоре. Явно цялата организация на това съоръжение не е добра - сама казваш, че липсва каса на конкретната станция и сама намекваш, че има някакви други интереси. Разбирам те, че е най-лесно да изкараш лифтаджиите виновни, но те са длъжни да се съобразяват първо с началника си и после с всичко останало. Може да не ти харесва, на така стоят нещата. Емоцията си е емоция, заповедта си е заповед. Ако въпросните лифтаджии бяха по-умни нямаше да са на това място, а щяха да имат много по-добра работа.

# 53
  • Мнения: 229
"RadostinaHZ" ти да не си роднина на някой от Симеоновския лифт  Laughing. Много лично ги приемаш нещата и много яростно ги защитаваш.
Права си, че трябва на първо място да се сърдя на ръководството и те уверявам,  че е така. Когато пиша "лифтаджии" имам предвид всички от лифта /вкл. и шефовете/ , не фокусирам само служителя ,който ни отпрати.
Не мога да не се сърдя обаче и на него. Пред него стояхме с детето, него молехме и увещавахме 15 минути да ни пусне. Той беше човека ,който така с лекота ме праща  на километри в планината в мъглата.
100% съм сигурна ,че аз ако бях на негово място нямаше да постъпя така, дори и с пълното съзнание че ще ме уволнят. Ясно ми е, че се иска малко доблест ,смелост и мисъл за да пристъпиш една явно доста тъпа заповед, която при неблагоприятни стечения на обстоятелствата може да предизвика трагедия.

# 54
  • София
  • Мнения: 62 595
Напротив, не ги приемам лично, а гледам нещата безпристрастно, защото не съм въвлечена в случката. Последната ми мисъл е да защитавам лифтаджиите. Просто не вземам желаното за действително. Както написах, може и да не ти харесва как стоят нещата, но те са такива. Повечето работници (защото това са едни обикновени работници) повече са загрижени за спазването на административните заповеди, отколкото за това дали е човешко или не да постъпят по един или друг начин. На много такива хора като на тези лифтаджии хоризонтът им се простира до заплатата и тяхното собствено семейство. Те нямат дилема дали да нарушат заповед, защото като се видят натясно и нахокани от началниците просто се съобразяват и изпълняват, каквото им се каже. Не смесвай шефовете с работниците, защото те са съвсем различи субекти с различен начин на мислене. Приказката за стълбата помниш ли я?

# 55
  • Мнения: 2 180
Темата ми звучи като случките с бременни, дето се оплакват, че чакат по опашки и не им дават предимство или за жалване за провален осмодекемврийски празник в хижа без отопление и липса на нормални човешки условия. Който разбрал-разбрал.

# 56
  • Мнения: 21
tuti, единственото, което мога да ти кажа е БРАВО, че си завела детето си при хубаво време в планината. Много е хубаво, че сте решили да го направите скиор. Моите поздравления!
Абсолютна права си да си възмутена от лифтаджиите и това напълно вече затвърди мнението ми, че те са пълни кретени. #2gunfire Нямат никакво адекватно основание да ти откажат да ви качат при положение, че тази станция е построена по този начин(т. е. да може да се качват хора само нагоре) именно защото хората я ползват, когато карат по лалето. Също така след като лифта работи. Имаш пълното право да се оплачеш на съотватна институция,  за да се предотвратят бъдещи такива случки.
Радвам се, че всичко се е оправило. Simple Smile
На вниманието на всички, които я оплюхте:
1. Не може да има заповед, която да забранява качването на пътници от която и да е лифтова станция при РАБОТЕЩ лифт
2. НЕ Е дори нещо близо до безотговорност да заведеш детето си на планина зимата при ХУБАВО време.
3. За тези, които твърдят, че познават планината и че Лалето е трудна и опасна писта:  не Витоша е планината с най-бързо променащи се меторологичин условия, а Стара планина. Лалето при никое положине не може да се нараче коварна писта и доказателствата ми за това са: племенника ми, които беше на 5 години се спускаше там без всякакви проблеми и факта че карам от 20 години ски!
Нямате право да обвинявате авторката, че е неподготвена още повече, че е ски и сноуборд учител от години, което говори, че познава Витоша доста повече от някои хора, които побързаха да я оплюят.


# 57
  • Мнения: 550
еее, ама как все се намират хора дето веднага да "оплюят" тоя дет се жалва, без изобщо да прочетат за какво става въпрос!
надявам се благодарение на такива хора като авторката и момчетата от псс форума да се оправи тази НЕДОМИСЛИЦА с лифта, преди да е станало някое нещастие... баш като в европата сме, неам думи...

# 58
  • Мнения: 1 878
Прави впечатление, че доста пишат без да четат или четат през пръсти без да са вникнали в смисъла, а някои отговарят без да са си взели хапчетата тази сутрин, абсолютно неадекватно!

Авторката е в пълното си право да се възмущава! Все едно да ви откажат да се качите на трамвая, защото евентуално ватманът може да прибере парите от билетчето ви! ПЪЛЕН АБСУРД #Cussing out, който слава богу е свършил добре за авторката и семейството и , но можеше да свърши и по-друг начин !

# 59
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Прави впечатление, че доста пишат без да четат или четат през пръсти без да са вникнали в смисъла, а някои отговарят без да са си взели хапчетата тази сутрин, абсолютно неадекватно!

За съжаление, съдейки по постовете на някои дами от форума в стил "ах каква лоша майка! не я е срам! защо не си е вързала детето вкъщи за радиатора за най-сигурно", - си много права! И само потвърждава старата приказка за българския ад, в който нямало нужда от пазачи, защото сами се топим един друг в казана...

Защото, докато мислим по този начин:
Както написах, може и да не ти харесва как стоят нещата, но те са такива. Повечето работници (защото това са едни обикновени работници) повече са загрижени за спазването на административните заповеди, отколкото за това дали е човешко или не да постъпят по един или друг начин.
,

единственото, което ще ни се случва, е да ни тъпчат, а ние да си траем и да плюем по онези, които посмеят да надигнат глава в своя защита.

И между другото, Радостина, слава Богу, моите шефове са разумни хора, и когато видят, че е имало причина да наруша тяхна заповед, се държат разумно, а не като темерутите, които ти описваш. Едва ли бих се задържала много при твоите шефове по простата причина, че имам глава на раменете си и мога да мисля с нея, а не със задните си части. Не го приемай персонално към теб. Освен ако не разпознаеш себе си, де... надявам се, че това няма да стане.

Общи условия

Активация на акаунт