Отговори

Анкета

Хайде да се преброим за вечерна сбирка-запивка-приказливка /без дечурлига/ по случай 2рия ни Рожден Ден /моля отбележети всяка дата, която ви устройва поотделно/. Окончателното място допълнително ще съгласуваме в Темата Simple Smile

Опции:

* Гласуването приключено: чт, 19 фев 2009, 09:59
* Може да изберете максимум 4 опции.

  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Хайде на Новата ни Темичка  Hug
Да си пожелаем неугасващ ентусиазъм и още повече да успеем да зарадваме децата  Heart Eyes

АКТУАЛНО

1. Ежеседмични СРЕЩИ /виж за повече инфо в Темата/ - най-често в СРЯДА по повод 1вия ПЪРВОМАРТЕНСКИ БЛАГОТВОРИТЕЛЕН БАЗАР и 2рия ВЕЛИКДЕНСКИ БЛАГОТВОРИТЕЛЕН БАЗАР.
Албумчето с мартенички /приемат се заявки за количества  Mr. Green/
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=341217&pid=10533347
Актуалната Тема в Хоби свързана с Мартенския Благотворителен Базар:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=372281.msg10163201#msg10163201
Актуална Тема в Хоби свързана с Великденски Благотворителни Базари 2009:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=373242.0


2. ПЪРВОМАРТЕНСКИ БЛАГОТВОРИТЕЛЕН БАЗАР - за 1ви път в Бургас , под шапката на ДБМ /координатор за Бургас от страна на ДБМ - МЕРЕЛИН/
Дати:   28.02. и 01.03., с работно време /тепърва ще бъде уточнено/
Място:  пл.Тройката /срещу Трията/ - подадена Молба до Общината, очакваме още одобрение  Peace
Средствата ще бъдат разпределени между:
1. Помощно училище "Отец Пайсий" - гр.Бургас
2. Социално-учебно професионалния център за деца от 14 до 20 г. с лека степен на умствена изостаналост в село Бата, община Поморие
3. ДДУИ "Св.Екатерина" - с.Искра, общ.Карнобат /Дом за деца с умствена изостаналост/


3. ВЕЛИКДЕНСКИ БЛАГОТВОРИТЕЛЕН БАЗАР - за 2ри път в Бургас , под шапката на ДБМ / Координатор за Бургас от страна на ДБМ - МЕРЕЛИН/
Дати:  10-12.04. вкл., с работно време /тепърва ще бъде уточнено/
Място:  пл.Тройката /срещу Трията/ - подадена Молба до Общината, очакваме още одобрение  Peace
Средствата ще бъдат разпределени между:
1. Помощно училище "Отец Пайсий" - гр.Бургас
2. Социално-учебно професионалния център за деца от 14 до 20 г. с лека степен на умствена изостаналост в село Бата, община Поморие
3. ДДУИ "Св.Екатерина" - с.Искра, общ.Карнобат /Дом за деца с умствена изостаналост/




1. КОЛЕДЕН БЛАГОТВОРИТЕЛЕН БАЗАР осъществен за 1ви път в Бургас , под шапката на ДБМ /координатор за Бургас от страна на ДБМ - МЕРЕЛИН/, на пл.Тройката /срещу Трията/, на дати: 13ти и 14ти Декември, с работно време: 10 - 17:30 ч.
Предстои да бъде разпределена Общата събрана сума: 2518 лв. между:

1. Помощно училище "Отец Пайсий" - гр.Бургас
- компютър /в случай, че им бъде подсигурен от ДБМ/, бюра + столове

2. Социално-учебно професионалния център за деца от 14 до 20 г. с лека степен на умствена изостаналост в село Бата, община Поморие
- пластмасови подноси за столовата /около 60 бр./
- билярдна маса + аксесоари, дартс ....

3. ДДУИ "Св.Екатерина" - с.Искра, общ.Карнобат /Дом за деца с умствена изостаналост/
- компютри /в случай, че бъдат подсигурени от ДБМ/:
- цифров фотоапарат
- DVD - 3 бр.


Предварително всички по-горе изброени Домове, бяха информирани, че средствата събрани от базара ще бъдат разделени поравно между тях. Същата информация бе споделена и с Кмета на Бургас – г-н Николов и с Районния Кмет – г-н Дубаров, към които се обърнахме от името на ДБМ за съдействие относно място на базара.


Списък на деца клиенти на екип "Превенция на изоставането"
Център за обществена подкрепа
/това е центъра зад Вардар/
Децата общо са 26:


- 1 момиченце /близначе/, на възраст 1 г. и 2-3 мес.
- 1 момиченце на възраст 1г. и 6 м.
- 2 момиченца на възраст 1 год. и 9 мес.
- 2 момиченца на възраст 3 год.
- 1 момиченце на възраст 4 год.
- 1 момиченце на възраст 9 год.
- 1 момиче на възраст 12 год.
- 2 момичета на възраст - 13 год.
- 1 момиче на възраст 15 год


- 1 момченце /близначе/, на възраст 1 г. и 2-3 мес.
- 1 момченце на възраст 2 год.
- 2 момченца на възраст - 3 год.
- 1 момченце на възраст 3 год. и 2 мес.
- 1 момченце на възраст 4 год.
- 3 момченца на възраст 5 год.
- 1 момченце на възраст 6 год.
- 1 момченце на възраст 7 год.
- 1 момченце на възраст 9 год.
- 1 момче на възраст 10 год.
- 1 момче на възраст 12 год./color]

НЕОБХОДИМИ НЕЩА:
Дрехи според сезона, бельо, чехли, сандалки, шапки.
Спално бельо, пижами, калъфки за възглавници, възглавници.
Сервиз за хранене, прибори, чашки /сервиза и чашките по възможност пластмасови, че са по-устойчиви ... но и останалите не се изключват/.
4тири от децата /близнаците + момче на 9 год. и момиче на 12 год./ живеят с майка си /бг произход/ и са в крайно затруднено положение. Ще са благодарни на всякаква помощ и най-вече на храна  Praynig
Всяка направено директно в сградата на Комплекса дарение е желателно да бъде придружено с опис на дарените неща.
Свидетелство за дарение ще бъде издадено в края на всеки месец, включващо направените дарения през изминалия месец.




Какво направихме досега?:
Осъществени дарения през последните месеца, за всички останали - виж предишните Теми   Peace
- КОЛЕДЕН БЛАГОТВОРИТЕЛЕН БАЗАР /от името на ДБМ/ - за 1ви път в Бургас. Общо събраната сума от 2518 лв. предстои да бъде разпределена под формата на дарения от необходими за трите Институции/Домове участвали в базара пособия/вещи  Peace
- 13.09. - Акция "Треска за училище" - събраните учебни помагала и пособия бяха разпределени между: Дом "Щурче" за деца от 3 до 7 год. - гр. Средец, СУПЦ - с.Бата, общ.Поморие /за деца от 14 до 20 год. с лека умствена изостаналост/, Помощното училище в гр. Бургас, Комплекса за социални услуги за деца и семейства в гр. Бургас[/color][/b]


Нашият сайт: http://sitekreator.bg/amelia/   -   в процес все още на дообработка  Peace


Снимков материал:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=113320
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=116593
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=126633
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=156812
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=105365
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=217131

1ви РД на малката ни благотворителна общност: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=222499


Обща сума в касата към 1ви Февруари: 287,83 лв. + 30 Евро + 700 лв. + 2598 лв. /в Amelia, 2518 лв. от тази сума са от 1вия Коледен базар/


Дадени парички Септември:
-  МЕРЕЛИН - 20 лв
- lucyl30 - 10 лв.
- Ане - 15 лв.
- Amelia - 15
- Мариела Георгиева - 50 лв.
- РУСО - 34 лв.
- Ася - 10 лв. Кампари
- случаен минувач - 2 лв.
- Колежки К - 15 лв.
- shedi - 20 лв.
- addi - 30 лв.
- ресто кафе 4лв.
Общо: 225 лв. /в Амелия/
- viva31 - 50 лв.

Дадени парички Октомври:
- Soleada - 20 лв.

Дадени парички Декември:
- Fresh Gale - 20 лв.
- bissera - 50 лв.


Информация за нуждите в някои от Домовете:

ДДУИ "Св.Екатерина" /Дом за деца с умствена изостаналост/ - с.Искра, възраст 5-23 години с умствена изостаналост, физически увреждания. Настанени деца към момента - 48, от тях 10 лежащоболни  Sad , 14 ходят на училище, а 4 на детска градина
Някои от ежедневните им нужди  :
- памперси
- евентуално чаршафи за еднократна употреба
- козметични средства: шампоани, сапуни, клечки за уши
- перилни препарати
- обувки, дори употребявани


СУПЦ /Социално учебно-професионален център/ - с.Бата, настанени 60 деца на възраст 14-20 години с лека степен на умствена изостаналост
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=105365
ПРИЕМАТ ВСЯКАКВИ ДАРЕНИЯ /към момента единствено откъм дрехи са подсигурени/, ВКЛЮЧИТЕЛНО ОБУВКИ ВТОРА УПОТРЕБА


ПУ "Отец Пайсий" /Помощно Училище/ - гр.Бургас, - деца на възраст от 7 до 18 год.
Децата от училището, в по-голяма степен имат постоянна нужда от дрехи и обувки. Втора употреба, запазени също са добре дошли  Hug


Имаме готовност да помогнем и на някои майчета с новородени, в беда  Hug


Предишни теми:
Бургаски майчета добрички, за Коледен базар се стягат всички /16/,
Хайде мами от Бургас, да вземем да помогнем 15,14, 13
Бургаски майчета добрички за Великденски базар се стягат всички 12 ,11 , 10
Хайде мами от Бургас, да вземем да помогнем 9 , 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1


Майчета /бъдещи и настоящи/ - Вие сте на ход  Hug

Последна редакция: чт, 19 фев 2009, 10:21 от lucyl30

# 1
  • Мнения: 738
Пу ,веднъж и аз първа!Браво на всички за успешния базар!Нека следващите пъти да бъде в пъти по-добре!!!

# 2
  • Мнения: 2 577
Искам да благодаря на всички сръчни ръчички, всички организатори, информатори и продавачи и НАЙ-вече на ВСИЧКИ КУПУВАЧИ   Heart Eyes

Благодаря на всички, които по един или друг начин ни подкрепиха    bouquet

Нека следващите пъти да бъде в пъти по-добре!!!

ха дано

Валя - запазила съм ти една дъска, която изкочи днес от един кашон  Peace

# 3
  • Мнения: 1 287
Момичета,поздравления за събраната сума,за два дни никак не е лоша!  bouquet

# 4
  • Мнения: 784
Поздравявам ви за успешния базар! Сумата е много добра!
Мисля, че имам идея как да бъдат пласирани останалите от базара стоки в Бургас, макар че виждам, че имате някакви уговорки за изпращането им по другите градове. Имам предвид да бъдат изложени още няколко дена до Коледа на подходящо място.
Ако ви интересува - кажете и ще се опитам да задвижа въпроса!

# 5
  • Мнения: 497
Хайде и аз тук

# 6
  • Мнения: 527
Да се запиша и аз. Mr. Green

# 7
  • тъгата в мен
  • Мнения: 1 041
Попи,гледаш страшно,но умно Joy
Здравейтеееееееее Hug

# 8
# 9
  • Мнения: 1 267
Имам предвид да бъдат изложени още няколко дена до Коледа на подходящо място.
Ако ви интересува - кажете и ще се опитам да задвижа въпроса!

звучи много добре.

като гледам какво време се вихри навън,
определено времето уикенда е било "наше".
резултата и аз намирам за добър.
наистина февруари наближава,
а и с него нашия РД.
отново хубав повод да се съберем.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
иХайде и аз да се намърдам тук, отпочинах си горе долу снощи, че май нанагоре ми дойде този път.
[color=orangered]Искам да БЛОГОДАРЯ и аз на всички които по някакъв начин бяха съпричасни с каузата ни, на тези които твориха особенни блогодарности за подкрепата и гласуваното доверие, а на купувачите много благодаря, че избраха да закупят от нашите неща[/color]   bouquet  bouquet  bouquet
За сумата нищо не мога да кажа, аз лично очаквах повече, но това е заради Великденския базар може би, но имайки предвид гадното време в събота мисля че е ок.
Зщо да чакаме чак февруари, не може ли сега да се съберем да полеем Базара, пък то февруари си има повод така или иначе  Mr. Green
За излагането на стоките някъде другаде не е лоша идея, но ако може повече инфо за да се прецени-Царицата-майка кажи какво имаш предвид.
Мъжа ми вече ми говори  Twisted Evil Mr. Green

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Мисля, че сумата е добра - в това лошо време вие сте героини  bouquet  bouquet  bouquet

Ако има възможност да се изложат нещата другаде аз лично ще бъда много доволна, тъй като нищо не успях да си купя  Cry Като излезеш с мъже така става - объркват ти плановете #Cussing out

# 12
  • Мнения: 917
Мадлен, аз бая ти се чудих, два пъти дойдох и ти и двата пъти там наредена. Не че ако имаше кой да ми гледа детето нямаше и аз да вися двата дена там, обаче напоследък все повече ми тежи да си стоя на краката. Щом и всичките ми произведения направих от леглото. Laughing
Поздравления за всички творци, продавачи и купувачи!
И нали липсвах два дни сега ще има да се чудя защо се сърди на Мадлен мъжа й и защо Попи гледа страшно, но умно.

# 13
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
И от мен позакъснели благодарности към всички, които бяха съпричастни и се включиха да помогнат по един или друг начин    newsm51


Царицата-майка - чудесно ще е ако имаш възможност да помогнеш още нещичко да продадем  Hug
По принцип, стоката която остана в Бургас към момента ще се съхранява при Ками  Peace
Очакваме включване отново от теб, да знаем как да действаме  Hug


radinna - освен да понаминеш към Ками и да поразгледаш на спокойствие, пък виж ентусиазма за пазаруване те озарил  Mr. Green


Относно допълнителни срещички, преди тази за РДто ни .... то не пречи .... но мъж ми покрай Форумски срещи и такива около танците на които ходя, ще удари най накрая ключа на вратата и няма да мога да си вляза  :mrgreen:

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
bubi4ko аз уж бях първа кипра, ама за Попи съм го изтървала това с погледите, ама тя сега и с нов ник я гледам с8е подвизава, изобщо .....  Thinking
А пък аз бях заключила не знам как си микробуса, че алармата пищяла цяла вечер и че дори от полицията май са ми звънели, понеже бях забравила бележката с тел. на предното стъкло, и имам пропуснато обаждане в единадесет и нещо вечерта  Mr. Green и като резултат сутринта просто нямаше акумолатор  hahaha, мъжа ми яхна метлата обиколи малко улиците и му мина  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт