Колко часа на ден прекарвате в игра с детето

  • 4 269
  • 73
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 034
За съжаление нямам много време след градина да играем. Вечеря, да измия после и идва сървайвър. Все си казвам,че трябва да намирам повече време занапред.

че ти го имаш. просто не гледай сървайвър.

# 61
  • Мнения: 19 289
Аз пък не върша никаква домакинска работа докато спи. Това са двата часа спокойствие, които в повечето случаи оставям само за мен. Да почета някоя книга, да поровя в Интернет, да покарам колело. Ако има нещо  належащо гледам да го свърша за 1 час.
И моето дете не се заиграва само и винаги е залепено за мен, затова гледам да си открадвам свободно време. Въобще и не се старая да сме по 24 часа заедно, защото накрая главата ми пуши. Като се върне таткото и автоматично след вечерята поема играта с нея Joy
А отделяне на време за игра не означава докато готвиш, гладиш и т.н. да говориш с детето или да му подаваш нещо. Да играете заедно значи да правите едно и също нещо двамата и вниманието ви да е съсредоточено само към детето.

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Различно, по колкото ни е приятно и на двете...

# 63
  • Мнения: 789
В промеждутъците м/у домакинската работа,винаги щом мога.Не съм смятала в часове.Но на тази възраст все повече се заиграва сам и рядко ми позволява да му се намесвам в игрите.Понякога пък ме вика да си подхвърляме топка.

# 64
  • София
  • Мнения: 3 064
Не много, макар че сме по цял ден заедно. Често се занимава сам, или ми "помага" в моята работа - простиране, чистене.

# 65
  • София
  • Мнения: 95
Почти цял ден-без времето,в което се налага да сготвя или почистя:)

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Сама се занимава и играе. Ако и е скучно идва да си приказваме или да изиграем някоя игра, но е рядко. но всеки ден отделям поне по 30 мин. за нея, говориме си как ни е минал деня и т.н.

# 67
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Различно-но задължително поне един час отделям за игра всеки ден

# 68
  • Мнения: 4 406
около 2 часа вечер, след като го прибера от детската градина. със сигурност след 20.00 ч, когато си ляга бебето и съм изцяло на разполажение на батко

# 69
  • Canada
  • Мнения: 649
През седмицата (понеделник-петъх) не ми остава много време за игри - може би около час - час и половина се занимаваме с различни неща. В събота през деня е при баба си и пак толкова играем - остава една неделя през която гледам да наваксаме.
Това все едно аз съм го писала... Единствено мога да допълня, че никога не е обичала да се занимава сама или да си играе с играчки - задължително трябва някой от нас да е с нея. (когато сме заедно вкъщи) Или тя при нас да помага, или ние при нея да играем.

# 70
  • Мнения: 367
Виждайки отговорите на майки с по-големи деца, поне се успокоявам, че след две три години ще стане по-самостоятелен и ще си играе сам в стаята, което сега е абсолютно невъзможност Simple Smile. Иска ми се поне да може да ходи вече, предпочитам да ме преследва, отколкото да иска да го прави, но да не може и да трябва да го водя навсякъде. А иначе мъжа ми изобщо не си играе с него, много рядко правят нещо заедно и това ми тежи още повече, защото дори в почивните дни няма кой да ме отмени.

# 71
  • на морето
  • Мнения: 1 382
До скоро много си играех с него.Но от известно време започна да се заиграва сам с играчките.А вече взе да гледа и по някое детско филмче.

# 72
  • София
  • Мнения: 1 175
Моят изобщо не се заиграва сам или това се случва много рядко.Като разглежда книжка винаги иска да му обяснявам,ако играе с фигурки,иска аз да я сложа на мястото и,а той ме гледа как го правя,когато редим кубчета например пак така-дава ги на мен.Като измислим някоя нова игра може да играем с часове без да му омръзне,но да сме двамата или да има някого за компания.Хем си мисля дали така ще се научи да бъде самостоятелен,хем се успокоявам,че така като гледа всичко попива и се учи.Факт е,че доста часове играем,домакинската работа я върша,когато мъжът ми е с него.

# 73
  • Мнения: 1 174
Наред с домакинските задължения - готвене, пране, миене, гладене и т.н реално колко време успявате да си поиграете с детето?

Малко е времето, което реално отделям за игра с дъщеря ми, но затова пък се опитвам да поддържам постоянен контакт с нея и по време на домакинската си работа. Simple Smile Едва ли би се оплакала от липса на внимание. Wink
Докато готвя винаги й говоря и обяснявам кое какво е, а тя от своя страна повтаря и ходи да показава зеленчуците или предметите в книжката си. За простирането ми помага, като ми подава всяка дреха от легена, който умишлено съм оставила в стаята (получава се само с детските перални Wink) или пък щипките ми носи от кошничката. Simple Smile Във всичко ме имитира, дори в мазането с крем след миене на съдовете! Grinning Heart Eyes
 Основно вечер играем, преди приспиване, тогава се събира над час само за нея. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт