Бавят ли ви майчинството?

  • 37 235
  • 594
  •   1
Отговори
  • Мнения: 172
Моля ви ,кажете ми бавят ли ви майчинството за ноември.На мен  още  не са.Само аз ли съм така?

# 1
  • София
  • Мнения: 112
Моето го получих още на 02.12.

# 2
  • Мнения: 11 003
Моето го получих на 1.12. Досега никога не са ми го бавили.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 679
На мен по принцип ми го превеждат около 20-то число, така че е рано още да кажа.
А на теб предните месеци кога ти превеждат парите?

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 467
На мен също ми го преведоха съвсем навреме. Може би, ако предишните месеци до тази дата са ти го пускали, трябва да провериш.

# 5
  • Мнения: 172
Винаги ми го превеждат в началото на месеца,до 5-то число.А сега-нищо.Ей, ще получа вече инфаркт!

# 6
  • София
  • Мнения: 1 555
По принцип 9 месеца, през който получаваш 90% от заплатата държават те защитава. В този случай НОИ изплащат майчинството в началото на месеца. След този период от НОИ чакат фирмата, която те осигурява да преведе осигуровки. Ако не преведе - не изплащат майчинство. И тъй като фирмите се бавят по принцип, срокът за внасяне на осигуровките е до 15-20 число на месеца, после НОИ трябва да обработят данните и чак след това изплащат обещетение. Ето аз например в края на декември (може и началото на януари ) си чакам парите за ноември.  Получи се при мен едно закъснение от около месец...

# 7
  • Мнения: 1 674
Моето го получих на 1.12. Досега никога не са ми го бавили.
и при мен така

# 8
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Досега винаги са ми го бавили  Shocked Rolling Eyes
Даже не съм проверявала тази седмица, но миналата още нямах превод за октомври месец  ooooh!

# 9
  • Мнения: 80
Бавенето е по вина на работодателя,ако не е подал на време Декларация 1 и не е платил здравните осигуровки се получава така.Най добре за си вземеш ПИК от НОИ за да си проверяваш кога и за кой месец ти превеждат парите.
Аз също си получавам до 5 число парите.

# 10
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Преведоха ми го на 1 или 2 12 и по принцип на тази дата си ми го превеждат

# 11
  • Мнения: 172
По принцип 9 месеца, през който получаваш 90% от заплатата държават те защитава. В този случай НОИ изплащат майчинството в началото на месеца. След този период от НОИ чакат фирмата, която те осигурява да преведе осигуровки. Ако не преведе - не изплащат майчинство. И тъй като фирмите се бавят по принцип, срокът за внасяне на осигуровките е до 15-20 число на месеца, после НОИ трябва да обработят данните и чак след това изплащат обещетение. Ето аз например в края на декември (може и началото на януари ) си чакам парите за ноември.  Получи се при мен едно закъснение от около месец...
Това обяснява всичко.Проверих в НОИ,не са ми превели осигуровките.Иначе молбата за отпуск по майчинство ми е занесена.Благодаря на включилите се!

# 12
  • Мнения: 4 292
Ми аз получих първия си превод преди десет дена.  Laughing Очевидно ги бавят, даже бях спряла да проверявам. Надявам се за в бъдеще да няма такива забавяния, макар че не бих се обзаложила в това.  Grinning

# 13
  • Мнения: 6 274
И аз още не съм го получила, а по принцип около 15 ми ги изплащат...
Миналата година ни изплатиха всичко преди празниците, ще видим сега...

# 14
  • BG
  • Мнения: 1 900
Още на 2ри имах превод.

Общи условия

Активация на акаунт