Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 23 юли 2005, 11:39 ч.

Спи само на дясната страна

• 682
  • 14
  •   1
Отговори
  • Узунджово
Здравейте!
Моят син спи само на дясната си страна. Когато го сложа  да легне на лявата страна надава страшен вой и писък #Crazy. Престава да пищи когато успее да се завърти по гръб и да обърне главичката си на дясно. Опитах да слагам навита на руло пелена зад гръбчето за да не се обръща, опитах и да го обърна след като вече е заспал-ефектът е нулев. Страх ме е да не му се деформира главичката като спи само на една страна.

# 1
  • Varna
Виж това

# 2
  • Севлиево
Не се притеснявай! Няма да му се деформира главичката, или пък ако се сплеска от дясната страна, то това ще е временно. На дъщеря ми и се беше сплескала отзад, защото искаше да спи само по гръб. Но после се оправи от самосебе си.

# 3
  • София
А въртиш ли посоките на спане?
Леглото на Дияна беше до стена. Педиатърката каза, че повечето бебета спят към светлината, така, че тя ще се обръща само на тази страна. И понеже ми беше тежко да въртя легло ... обръщах възлагницата и завивките.

Дияна също не можех да я подпря с възглавници. Като почна да се върти винаги спеше по гръб. За мен това беше добре, защото тя се роди със сплескана глава от двете страни.

# 4
  • София
Не се притеснявай, нищо няма да му стане на главичката. Дъщеря ми в началото спише само на лявата страна - обърната към нас, макар че още от 10-ия ден започна да си обръща сама главичката. Аз също се бях притеснила, но след известно време тя започна да си обръща главата и на двете страни - по цяла нощ си я извърта ту на ляво, ту на дясно Simple Smile Тя никога не е спяла настрани - винаги по гръб и с обърната глава и главичката й сега е съвсем правилна Hug. Мисля че няма за какво да се притесняваш  Wink

# 5
  • Монреал
Ох, и аз моя син спи само на дясно, но е обърнат с лице към стената  Sad Обича да спи така и по корем отскоро, а по гръб и наляво не иска ooooh!
Още като се събуди ще му видя главичката...до сега не съм забелязала да има сплескване Thinking

# 6
  • Видин
Здравейте!
Моят син спи само на дясната си страна. Когато го сложа  да легне на лявата страна надава страшен вой и писък #Crazy. Престава да пищи когато успее да се завърти по гръб и да обърне главичката си на дясно. Опитах да слагам навита на руло пелена зад гръбчето за да не се обръща, опитах и да го обърна след като вече е заспал-ефектът е нулев. Страх ме е да не му се деформира главичката като спи само на една страна.
И миоят мал4о спеше така парвите два месеца,след което запо4на да спи само по граб.Какво ли и аз не опитвах за да го въртя,но 4овека си знаеше неговото.От месец и нешо сам си се обраща на кадето иска.
Ако мен питаш,остави го да спи както иска.

# 7
  • Русе
Да не го болят ушичките нещо, и затова да прави така.
Ако влезе вода, може да го рпитеснява.
Препоръчвам ти все пак да ви види лекар.

Успех.

# 8
  • Ботевград
Голямата ми дъщеря от самото раждане спеше само на ляво и ако я сложех на другата страна пищеше, а после и сама се обръщаше, затова й въртях възглавницата- сменях главичка и крачета. Малката пък като бебе нямаше проблеми- накъдето я сложех, натам спеше. От известно време обаче се е заинатила и спи само надясно, но мисля че е голяма вече за изкривяване.  newsm78

# 9
  • София
И нашият син доскоро спеше с главичката надясно, дори да го излъжем да спи наляво сам се обръщаше. Тъкмо бях решила да питам педиатърката дали е проблем и той смени посоката, а от няколко дни започна пък да ги редува...
Не се притеснявай и го остави да спи както му е удобно, много скоро ще започне да сменя посоките  Wink Ако пък не започне да се върти сам нищо не пречи да звъннеш на педиатъра за успокоение.

# 10
  • София/Велико Търново
Моят син го оставям вече да спи по гръб, но забелязях че предпочита главата му винаги да е обърната на дясно. Това ме озадачи и се обърнах към педиатърката. Каза че това може да се дължи на хематом на вратлето който да е от раждането и въпреки че след като го прегледа и според нея нямаше такъв ни насочи към ортопед. И според него хематом няма, каза че ако има като се опиташ да му завъртиш главата ще се възпротиви, а той просто предпочита дясната страна. Вероятно защото леглото му и до стената и както написа по-горе AnMary си обръща главата към светлината.

.... Когато го сложа  да легне на лявата страна надава страшен вой и писък #Crazy. Престава да пищи когато успее да се завърти по гръб и да обърне главичката си на дясно.

Не искам да те плаша, но все пак говори с педито ви за това!

# 11
  • Overijse, Belgie
Мартин също спеше надясно, т.е. обърнат към центъра на стаята. Решението беше да го въртя в леглото - слагах му главата там ,където са били краката и така пак се обръщаше към центъра на стаята, но този път наляво  Wink

Ако няма проблем (например да го боли ушенцето), като стане по-подвижен ще спи както на него му е най-удобно!

# 12
  • Узунджово
Не искам да те плаша, но все пак говори с педито ви за това!

Говорих с педиадърката по въпроса. Тя каза, че няма причина да не иска да лежи на лявата си страна. Иначе за обръщането си се обръща- първо от ляво
 по гръб и след това извива главичката  на дясно. Писъците и ревът се появяват, когато съм му подпряла гръбчето и не може да се обърне.

# 13
  • Overijse, Belgie

Писъците и ревът се появяват, когато съм му подпряла гръбчето и не може да се обърне.

НОРМАЛНО Е! Това е човешко същество със своите предпочитания, колкото и смешно да звучи, че толкова малко бебе има предпочитания! Щом не го боли ушенчето, тогава не се притеснявай! Пробвай да му сложиш главата там, където са краката!

# 14
  • София
Мелпомена, още един глас да въртиш бебето "като молив" в леглото, както са те посъветвали другите майки.

Такъв съвет ми даде ортопеда при който заведох Дариа, когато беше на 40 дни.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт