Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Красива мама
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 58 отговора

Бургас

Имам "добре изразени" разширени вени на двата крака, на свивката Crying or Very sad Май си ги имам по наследство. Верно и килограмите ми не са ми малко Embarassed Движа се рядко и недостатачно. Има ли някакво спасение??
Цитирай

Бургас

Здрасти аз имам почти същият проблем тези разширени вени са ужасни, моята гинеколожка ми предписа Лиотон а аз по само инициатива и съвет на други майчета от форума си купих вчера ластични чорапи. Не ме питай как се обуват с големия корем!
Цитирай

Бургас

Ох, милата. Аз поне имам един проблем по малко - нямам корем Wink С този гел се маза баща ми, нямаше облесчение, но си изразходи тубичката с гела Smile
Само ластичните чорапи ли са спасението Question
Някой не е ли ползвал някакав крем, гел, който да облекчава или поне да не стават повече Question
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Миленика, мила - май в твоя случай /наследствен/--няма друго спасение освен операция.Дано не ти звуча прекалено крайно,но баща ми се маза години наред с познати и непознати мазила и ефект нямаше.При него е наследствено също-дядо ми имаше и трябва да ти кажа,че не е въпрос на кг. това "чудо".
Да чукна на дърво - дано аз да нямам/ на баща ми му махнаха оперативно на единият крак/,но това си е май единствения сигурен метод!
Хайде да не изпадам в подробности за самата операция,но трябва да ти кажа,че не се прави отведнъж на 2-та крака /застраховка един вид/.
И въпреки това една моя позната си направи едновременно и на 2-та/връзки някакви извади/ и е доволна-няма проблеми вече!
Успех-дано намериш решение на проблема си...
Цитирай
Цитат на: Шани
Миленика, мила - май в твоя случай /наследствен/--няма друго спасение освен операция.Дано не ти звуча прекалено крайно,но баща ми се маза години наред с познати и непознати мазила и ефект нямаше.При него е наследствено също-дядо ми имаше и трябва да ти кажа,че не е въпрос на кг. това "чудо".
Да чукна на дърво - дано аз да нямам/ на баща ми му махнаха оперативно на единият крак/,но това си е май единствения сигурен метод!
Хайде да не изпадам в подробности за самата операция,но трябва да ти кажа,че не се прави отведнъж на 2-та крака /застраховка един вид/.
И въпреки това една моя позната си направи едновременно и на 2-та/връзки някакви извади/ и е доволна-няма проблеми вече!

Da,SHANI  tova naistina e siguren metod,vijdala sam rezultati sled operacia na raz6ireni veni(varici),niama ni6o ob6o s onazi kartinka predi operaciata!
Успех-дано намериш решение на проблема си...
Цитирай

Бургас

До Шани и Зара:
Можете ли да ми дадете повече инфо, ако знаете  за оперативната намеса - в коя болница, усложнения, болезнено ли е, време за възстановяване, цени.... Question
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Миленика- на баща ми  операцията беше през 1991г.(т.е. доста отдавна) и протече във Военно-медицинска академия - София!По това време не му струваше нищо. За това дали е болезнено-ами не е на "мой гръб" и аз не мога да кажа 100%-во (а и съм позабравила...по-точно след това му правиха още 5-6 операции и спомените ми за другите са "по-пресни"/те са по друг параграф-нямат нищо общо с разширените вени/), но май го болеше. Самата операция май се прави с подобна на упойката при секцио(така съм запомнила-ако не е вярно-съжалявам)-следва раздвижване и възстановяване.
Сега-тъй като това се случи отдавна-не помня за колко време се възстанови той. За сега единственото което ми е казвал, че просто понякога му изтръпва доста често крака...и има тук-там малки белези, които вече доста са избледнели. Ако обаче са били козметични шевовете/дали за този вид процедура се правят--не знам/ все си мисля, че май въобще нямаше да му личат, но той нали е мъж и има с какво да ги покрие.  Wink
Ами  -ако Зара може да даде по-прясно и може би по-вярно инфо-моля нека го стори!
Успех ти желая!
Цитирай

Бургас

Благодаря ти Шани за инфото!
Малко страшничко ми прозвуча Crying or Very sad
Май ще си остана с тях, и на стари години ще страдам Mad
Ако има някой който има по прясна информация, ще се радвам да сподели.
Ще се консултирам и с лекар.
Благодаря!
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Миленика - моля, няма защо!
Консултирай се с лекар, защото има опастност от тромбофлебит  Evil or Very Mad (май така се пишеше..) и ако той каже,че си ок - дерзай на воля и се пази!
 Smile  Smile  Smile  Smile  Smile  Smile  Smile  Smile  Smile  Smile  Smile  Smile  Smile  Smile  Smile  Smile  Smile  Smile
Цитирай

Бургас

Ох, м............ му . Това е наистина много гадно.....тромбофлебит /и аз незнам как се пише/ Cool
Чичо ми го получи, едвам ходи, а баща ми и той има проблем с краката. Най-добре е наистина да направя една консултация с лекар, като водя баща ми др. седмица, че от моите родители не ми остава ред да се оплача Wink
А и ако успея да сваля още някой др. килоглам, положението май няма да е толкова зле. Embarassed  Razz
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Миленика-да пишеш как е било на доктора...  Exclamation   Exclamation   Exclamation
Няма да те забравя...със сигурност!   Smile
Цитирай

Varna

И аз си имам доста красиви разширени вени (още не съм раждала, дори не съм бременна) Crying or Very sad Посъветва ме една козметичка, а пък и попрочетох туй онуй, че най ефективно е да се инжектират вените с някакво си склерозиращо лекарство, което ги уморявало. Сле това трябвало да се носят някакви чорапи специални, но трябва да е студено. Процедурата се извършва естествено от съдов хирург, предполагам, предполагам, че ще е скъпа, ама смятам да проуча нещата, че не мога да ги изтрайвам Evil or Very Mad .
Цитирай

Бургас

Сподели, след като проучиш  Exclamation  Smile  Party
Цитирай

Varna

Milenika, непременно ще споделя за всичко, което науча. Много ми е интересен този форум, защото съм кандидат мама, разбирай опитваща да забременее Very Happy
Цитирай

Barcelona, Spain

Моят лекар ми препоръча да се мажа с Venen gel, на растителна основа е.
Още нямам впечатления, минал е един ден. Когато съм вкъщи съм с чорап, но не помага кой знае колко, когато излизам се мажа.
Не се отчайвайте, една част от вените се прибират след раждането, може и изцяло да се скрият Smile
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 58 отговора