Давате ли на бебетата си нещо имуностимулиращо

  • 1 900
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 188
Здравейте мами,
синът ми е на 6 месеца  и преди месец и половина изкара един бронхит. От тогава мине се не мине ту кашля, ту му се запушва носът - без да има хрема. Писна ми да ходя по доктори - всеки със своето мнение - един го изкарва много болен, друг че нищо му няма. Изписват му лекарства пием ден два и всичко е наред. След седмица същото. Има ли майки, които дават някакви имуностимулатори и какви?

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Малко е детето за имуностимулатори според мен.Освен по една-две капки клеева тинктура в млякото,но не знам пък за толкова малко бебе.

# 2
  • Мнения: 9 814
Твърде малко е за имуностимулатори.
Нека поне тръгне на детска градина.

# 3
  • Мнения: 374
Аз капвам 1-2 капки клеева тинктура във водичката на дъщеря ми. Освен това я водя на хомеопат, който ми изписа два вида гранулки, които спомагат изграждането на имунната система Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 3 064
Никога не съм давала, ама той и не боледува.

# 5
  • София
  • Мнения: 17 592
Малко е детето за имуностимулатори според мен.Освен по една-две капки клеева тинктура в млякото,но не знам пък за толкова малко бебе.

Бебето е малко за пчелни продукти.
Давай му повече плодове и зеленчуци, червено месо - и това е.
Може да му вземат секрет за изследване, ако подозираш, че му има нещо.
Носът може да се запушва от набъбнала лигавица - което може да стане и от мн. сух въздух, не само от някакъв причинител. И, разбира се, води до кашлица.

# 6
  • Мнения: 2 521
И аз нищо не давам.Мисля да започна да давам чак когато тръгне на детска градина,че в началото се разболяват доста често.Засега обаче почти не боледува.Ама за 6 месечно бебе и аз не знам какво може да се даде newsm78защо не питаш педито?

# 7
  • София
  • Мнения: 4 588
Слагам по 2-3 капки клеева тинктура в млякото всеки ден. Но на 6 месеца нищо не съм му давала и не знам какво е удачано за тази възраст.

# 8
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Твърде малко е за имуностимулатори.
Нека поне тръгне на детска градина.

Споделям  Peace

Пък и до към 3-4 години се изгражда имуната с-ма на децата .Педиатърката ми каза че кой знае колко разните му там имуностимулатори не помагат особенно (даже никак) Sunglasses т.е. имуната с-ма на детето сама трябва да си се изгради  Wink

Единственото което давам на Алек е осцилококцинум  от време на време и честно да си кажа нямам идея дали помага  Crazy ....  настива си , лекуваме си се и така ...всяко детенце минава през това  Wink

# 9
  • Мнения: 707
За бебетата имуностимулиращото е кърмата. По-добро от нея няма. Нищо друго не се дава  Naughty.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 101
Не давам имуностимулатори и не бих давала профилактично.

# 11
  • Мнения: 8 999
На тази възраст нищо не съм давала.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Слагам по 2 капки клеева тинктура сутрин в млякото. Почнах преди 2 месеца и дъщеря ми досега не е боледувала ( почти на 11 месеца е).

# 13
  • Разград
  • Мнения: 2 102
На моето бебе не съм давала никакви имуностимулатори. Мисля, че все още е малък за такива неща.

# 14
  • Мнения: 574
 И аз давам едни хомеопатични гранулки на децата, по съвет на лекарката им, но дъщеря ми е доста по-голяма от твоето бебче Peace

# 15
  • Мнения: 4 433
Като бебе не съм давала нищо.

# 16
  • Мнения: 1 763
На тази възраст нищо не съм давала. Миналия месец му се появи конюктивит, педи каза, че това в повечето случаи е признак на вирусна инфекция и да му давам три дни оксцилококциум и витамин Ц, за да му се подсили имунната система. Давах ги три дни и не се разболя.

# 17
  • Мнения: 469
Много е малко детето за имуностимулатори.
А пък аз изобщо не давам такива неща.Смятам че това са химии,които само товарят организма.
Най-важно е правилното хранене Peace
Бързо оздравяване Hug

# 18
  • ВИДИН, 10 км след края на света
  • Мнения: 55
нищо не съм давала като бебе и още не давам  Peace

# 19
  • Мнения: 4 447
Да, давам:
- Имунокинд
- Клеева тинктура
- Бирена мая
- Ентеросан
- Сребърна вода

Синът ми е на 2г. Ако бях малко повече в час,
за да започна с имуномодулаторите и стимулантите
по-рано сега нямаше да ми боледува толкова.

И, не е малък за имуностимулатори, що за глупост?
Най-големия имуностимулатор за едно бебе
първо е коластрата, а след това кърмата. А ако
е на АМ, то тогава е АМ-то. Моля, не се изказвайте
неподготвени. А от горе изброените повечето
стават дори и за кърмачета. Внимавайте с даването
на антибиотик, бих казала. Защото днес видях с
очите си едно мило, малко момиченце, което в
следствие на лечение на вирусно заболяване с
антибиотик вече година е половина е на инсулинова
помпа, изостава в развитието си и не говори. Едвам е
проходило. Даването на антибиотик отключва болести и алергии.
Антибиотика НЕ помага на вирусното заболяване,
той убива само бактериите. Вирусът остава.

# 20
  • Мнения: 1 006
Нищо не давам и рядко боледува.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Аз не давам нищо.

# 22
  • Мнения: 666
Бих те посъветвала да се консултираш с хомеопат. В повечето случаи се предписват лекарства за да се презастраховат лекарите, най-добре е да се остави имунната система на детето да се изгради сама. Има билкови и хомеопатични стимуланти, които биха били подходящи за дете на тази възраст.

# 23
  • Мнения: 961
Нищо не давам.

# 24
  • Мнения: 3 932
Не,  Naughty не давам...

# 25
  • Мнения: 1 217
Като беше на 4-5 месеца съм и давала осцилококцинум,когато някой вкъщи е болен.Сега много рядко по половин ч.л.мултисаностол."Герисан" като е хремава и слагам по една ч.л. в млякото.

# 26
  • Мнения: 493
Давала съм витамин С и в грипен период-осцилококцинум.

# 27
  • Мнения: 514
Нищо не съм давала до сега!Дано не ми се налага.. Praynig

# 28
  • София
  • Мнения: 1 735
След като стигнахме и до болница и дадох по съвет на педиатърката Есберитокс-има ехинацея и други билки.

# 29
  • Мнения: 270
Когато беше на 6 месеца нищо не съм й давала,кърменето беше достатъчно,а сега когато се сетя по 2-3 капки клеева тинктура и давам в сокче.

# 30
  • Мнения: 188
Благодаря ви момичета за отговорите. Може би се изразих грешно. Аз имах предвид някакви чайчета, в които се съдържат повече витамини, нещо безобидно. Нашият доктор знае само чай от шипка, но не смея да давам, защото знам че запича.

# 31
  • Мнения: 559
Според мен е мъничко за имуностимулатори, аз започнах да давам на дъщеричката си след година и половина някъде.   bouquet

# 32
  • Мнения: 9 973
консултирай се с педи,нашето каза да не даваме,защото не боледува

# 33
  • Мнения: 1 554
нашето положение беше абсолютно същото като на авторката,с едно изключение сина ми беше на 1 година  2 бронхита + два АБ в рамките на месец Tired сега пием бронховаксом+ мултивитаминния сироп саностол по схема 3 месеца 10 дни давам бронховаксом и саностол,20 дни почивка и после пак Peace свършихме втория прием Peace

# 34
  • Мнения: 2 111
Все още я кърмя и това е нейният имуностимулатор.
Когато спрем с кърменето мисля да давам клеева тинктура.

# 35
  • Мнения: 2 090
Авторката е пояснила няколко поста по-горе че всъщност не е имала впредвид лекарствени имуностимулатори,а чайчета  Peace
На сина си на тази възраст давах от детските чайчета на ХИП-лайка.Шипката също е много полезна,както ти е казал докторът Wink

# 36
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Консултирай се с педиатър

Общи условия

Активация на акаунт