Помогнете ми с обичаите

  • 3 453
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Мили мамички!
Моля ви, помогнете ми с малко информация за обичаите при раждане. Миналата седмица казах на баща си, че чакаме бебе. Той, както е редно, се зарадва страшно. И почти веднага започна да ми нарежда как да спазим всичките 1001 традиции по време на бременност и раждане.
Най-безумното нещо, което досега съм чула от него, е че при изписването от болницата детето трябва да е облечено или в дрешка на баща си (т.е. на мъжа ми), или в дрешка, която трябва жената на баща ми (тя не ми е майка  Twisted Evil) да ушие от риза на мъжа ми.
Това така ли е??? Трябва ли обезателно цялата дрешка да е ушита от жената на баща ми?? Twisted Evil Майката на майка ми не може ли да свърши тази работа?? Twisted Evil Ами майката на мъжа ми? Heart Eyes
Какво проклятие бих си навлякла, ако не спазя тази традиция... сега съм в 12та седмица, ако до 40тата седмица ми се дудне по този начин, сигурно ще полудея... #2gunfire
Какви други традиции трябва да се спазват??
Много ще се радвам на помощ
Вашата лампичка  chef

# 1
  • Мнения: 822
За пръв път чувам тези неща.Изписахме си малката с комплект за изписване,който купихме.Дойдохме в къщи най-близките и се почерпихме.Какви обичаи да спазваш по време на бременност?

# 2
  • Мнения: 750
От кой край си, че ми стана интересно?!

# 3
  • Мнения: 4 433
Пак ли с бабини лиготии ooooh!
Облякох го в купешки комлект,никакви такива на бащата или майката.

Последна редакция: пн, 15 дек 2008, 19:34 от Сис*

# 4
  • Мнения: 629
Мила, никакви традиции НЕ ТРЯБВА да се спазват! И никое дете няма да умре или да му се случи нещо си, защото не било направено това или онова. Баща ти с теб е имал право да постъпва както сметне за необходимо. Сега майката ще си  ти и твое право и задължение е да взимаш решенията.
Ако нещо ти харесва - ОК, ако не ти харесва - казваш го на другите...и да си гледат работата.
Обичаи със сигурност има много, зависи от района, религията и какво ли още не. Нито един от тях обаче не е задължителен или ключов да здравето на детето ти. От бабини деветини най-много проблем да си докарате.
Детето има нужда на първо място от огромната любов на родителите си, храна (по възможност кърма),  спазване на елементарна хигиена в жилището ви, и педиатър, който да го преглежда и следи за проблеми.

# 5
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Купи си хубава дрешка за изписване от магазина. Не познавай някой, който е правил подобно нещо и децата им са живи и здрави (пу-пу-пу).

# 6
  • Мнения: 139
И аз за пръв път го чувам това.На изписването го облякохме с дрешките от магазина.Не ги слушай тия бабини глупости.Пожелавам ти лека бременност и раждане.

# 7
  • Мнения: 488
Ние никави обичаи не сме спазвали,даже не знаех че има такива....Изписаха дъщеря ми в комлект,който аз и купих предварително....и всичко си бях напазарила в 8 месец....сама....
Има теми за поверия,абсурди и митове рани за бременост и раждане-потърси!може да намериш нещо,което да ти е от полза,но повечето майки не ги приемат тези нещи и се отнасят с насмешка към тези неща!и аз също,но всеки си има право на собствено мнение!

# 8
  • Мнения: 79
Аз се опитвам да спазвам обичаите, в които виждам някакъв смисъл, но това с ризката го чувам за пръв път и въобще не мога да си обясня какъв му е смисъла. Опитай се да говориш с баща си - да ти обясни значението на ритуалите, за които ти говори. Освен това все още ти е рано да мислиш за след 6 месеца и за да не влизаш в конфликт и да не се товариш допълнително, те съветвам да изслушваш всичко, което ти препоръчва, но да не си го слагаш на сърце. С времето ще прецениш кое да изпълниш и кое не. Желая ти лека бременност!

# 9
  • София
  • Мнения: 12 550
Лампичке без да се извинявам просто кажи на баща ти да си гледа работата  Twisted Evil Никакви суеверия и проклятия и простотии не могат да се случат, ако не изпълниш нещо от неговите заръки. Просто иска да ти се меси в живота. А ти, ако не си готова да си отстояваш твоите мисли и вярвания не знам как си решила да ставаш майка.

Че те утре ще поискат и бебето да осолят като сланина бе  #Cussing out

# 10
  • Мнения: 16
Ах, мили момичета, благодаря ви за отзивчивостта!   bouquet
Аз съм от София, роднините ми са от Южна България, а жената на баща ми  Twisted Evil е от Сев България.
Майката на майка ми също каза, че не знае за такива дивотии (тя се изрази по-възпитано). Никакви парцалаци!!!

Искам да поясня: аз въобще не съм суеверна, просто исках да разбера доколко този "обичай" е вкоренен в българските традиции. Бебето си за сланина не давам! Laughing

Целувки
Лампичка   chef

# 11
  • Мнения: 4 496
Ооо, чувала съм за желязо зад вратата, връв на дръжката на метлата, да не прескачаш въже, да не ядеш заек, да не излизаш след залез слънце, при изписването бебето да е увито в пелената, с която баща му е бил изписан/на мен ми бе предоставена такава Sick/, да не спиш надясно/защото сърцето на бебето щяло да е отдясно Shocked/ и какви ли още не глупости!
Я им кажи да гледат себе си. И то отсега, че после ще става все по-трудно и по-трудно. Crazy

# 12
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Много ми е интересен този обичай. За първи път го чувам.
При изписването на бебето ми беше облечен в комплект за изписване, които продават в детските магазини.

# 13
  • Мнения: 386
съвета ми е още от сега да кажеш на баща си, че нямаш намерение да спазваш такива щуротии (освен ако не мислиш, че трябва да го правиш). 

Предполагам си запозната със случая с обичая да се солят бебета... Sad

# 14
  • Мнения: 2 307
Много компетентен този бъдещ дядо  ooooh!
За изписване се продават много хубави комплекти.Избери си ,купи си ,изпери си го и не се занимавай със стари ризи ,дрехи и там други разни подобни,ушити от някой си...

мис арк,много изчерпателна както винаги Hug

Общи условия

Активация на акаунт