Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте!
На 17 години съм и водя полов живот от около половин година. Засега съм имала само един партньор. До сега ни се е късал 3 пъти презерватива и 2 пъти съм пила постинор. 3-тия път не пих, защото той не беше свършил, презерватива се скъса отстрани, а не отгоре, веднага го извадихме, а и ми беше свършило предния ден.
Доста обмислям варианта за противозачатъчни, защото искам и цикъла да ми се регулира.
Искам да питам кои противозачатъчни според вас са най подходящи и има ли смисъл да ходя на гинеколог?
Доста мои приятелки като отидат нито ги преглеждат нито нищо. Само казват защо искат да ги пият и лекаря изписва. От друга страна, малко се срамувам да кажа на майка ми, а и незнам как ще реагира.
Моля ви, посъветвайте ме, защото няма да понеса още веднъж да се скъса презерватива...  Sad
Благодаря ви!
Цитирай

Варна

Най-добре иди на гинеколог и говори с него - той ще ти каже какви хапчета са подходящи за теб. На мен ми бяха изписали "Антеовин", когато бях 20-21 годишна, гълтах си ги редовно до преди да забременея - нямах никакви проблеми. Водят се нискохормонални и подходящи за млади, нераждали момичета. Преди месец бях на контролен преглед и питах гинеколожката трябва ли да ги сменям, тя каза, че мога да продължа пак с тях, след като са ми понасяли добре. Струват 2-3 лв. месечно, което също е предимство.
Но все пак, преди да пиеш каквото и да е, посети гинеколог!
Цитирай

София

ОФФ: Чоколина има ли го Антеовина? Защото и аз го пих след раждането и се чувствах идеално, но по едно време май беше спрян от внос. Минах на Цилеста и се освиних Sad
Цитирай

софия

Много правилно мислиш, противозачатъчните са много по-ниско дозирани и по-безвредни от "конските" дози хормони в Постинора. Но иди на лекар, не може да пиеш някое лекарство само защото примерно комшийката от 3 ет. се чувства много добре от него. А относно късането на презерватива-има нещо съмнително, щом ви се случва толкова често - или грешка при поставянето, или правите дълги паузи, без да го смените после, или нещо друго.
Цитирай

Варна

AnMary, още не съм го почнала - мисля от другия месец, затова не знам дали го има в момента по аптеките!
Цитирай

Иди на лекар да ти каже какви да вземаш. Не знам за това дали ще те преглеждат, но дори и да го направи може да е за добро. Аз отидох на гинеколог преди около година (тогава бях на 17) и се оказа, че имам раничка, която трябваше да се лекува.
Скоро ще ми идва цикълът, но след това мисля да отида на преглед и да се консултирам за противозачатъчните. Тези Антеовин ми звучат добре...защото аз по принцип съм против вземането на каквито и да било хапчета, та ако са по-безвредни ще е хубаво. Можете ли да ми кажете нещо повече за тях?
А тва с презерватива наистина не е много добре...аз правя секс със приятеля ми от около година и не ни се е случвало нито веднъж  Shocked Един единствен път презервативът се беше изхлузил, успяхме да го извадим, но реших за да съм по-спокойна да пия постинор ама да не обяснявам как ми се отрази на цикъла (правих си тест за бременност даже, защото първия месец изобщо не ми дойде) и досега не е съвсем..както преди  Mad
Цитирай
Консултирах се с фармацевтка и тя ми каза, че няма нужда да ходя на лекар, понеже искам да ги пия с цел да не забременея. Трябвало консултация в случай, че искам да ги ползвам задруги неща.
А относно презерватива незнам дали грешката не е в нас.. често го сменяме - по 2 пъти (в зависимост колко пъти е свършил)

А искам да ви питам, дали според вас ми е рано да пия противозачатъчни?
Цитирай

Лично според мен ти е рано...но това по-скоро защото според мен почти всички хапчета може и да помагат за нещо, но пък вредят на друго. Ама щом си си решила по-добре пий противозачатъчни, отколкото постинор дуо през 1-2 месеца или недай си боже да се стигне до аборт.
Цитирай

Sofia

Консултирай се гинеколог,най добре.Повечето противозачатъчни днес са добре пречистени,но все пак иат доста странични ефекти.Зарежи Постинора,той дава изменения в по късна възраст.Иначе марки много Силест,Диан 23,Фемоден и ммного други.Гинеколога ще ти обасни как и колко да ги пиеш.Има и локални-Фарматех-глобули които се поставят във вагината преди полов акт.
Цитирай

гр.Варна

Задължително е да отидеш на гинеколог. Той ще прецени кои хапчета са най подходящи за теб. Учудват ме съветите на фармацевтите!!! Важни са много неща - годините,продължителност на цикъла,пушиш ли и по колко.... Не става просто да си купиш някакви хапчета.  Мен лично ме притеснява и това ,че трябва да се вземат всеки ден,както съм разсеяна като нищо ще  пропусна някое хапче и ще разваля цялата схема.

Цитирай
Да не говорим за това,че дори и да ти ги предпише лекар,пак може да не ти понесат.Аз в края на август бях на гинеколог и ми предписа Диане 35,пия ги от сряда и засега,да чукна на дърво,нямам непоносимост към тях.Само това зацапващо течение,което ми тръгна вчера,ме дразни,но това си е нормален ефект,докато организмът свикне с хапчетата,така че ще го преживея.Така че отивай на лекар и не го мисли.
Цитирай

Лондон

Задължително иди на лекар да ти ги предпише.
Аз пия противозачатъчни (Цилест) от 17 годишна възраст. Добре ми понасят, не съм забелязала да имат странични ефекти.
Цитирай
значи аз бях на лекар и ми препоръча Lindynette но не ме питала за тегло дали пуша и такива неща каза че това е най-новоот е безвредно нещо на пазара в момента,та не знам дали е правилно ,иначе доста сериозна лекарка и мн добре се отнася с мен но не знам .какжо мислите за тези хапчета?
Цитирай

София

Имам чувството, че повечето хапчета не се различават особено - почти всичките са с комбинирани и ниско хормонални и с почти еднакво действие, но явно всеки гинеколог си има предпочитания към определени марки и вносители.
Аз лично за първи път пих противозачатъчни (Цилест) като профилактика на една малка киста, която ми откриха. Не знам дали е от Цилеста, но на следващия преглед след 3 месеца нямах вече киста. После против забременяване пак от тези ми изписаха и си мислех, че явно ги препоръчват на по-млади момичета. Обаче един ден се установи, че и на майка ми цилест изписали..
Цитирай

София

Бегай на гинеколог. Ако нямаш добър - препоръчвам д-р Денчева от 11та п-ка - много е нежна:)
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.