Искам да пия противозачатъчни

  • 2 548
  • 14
  •   1
Отговори
Здравейте!
На 17 години съм и водя полов живот от около половин година. Засега съм имала само един партньор. До сега ни се е късал 3 пъти презерватива и 2 пъти съм пила постинор. 3-тия път не пих, защото той не беше свършил, презерватива се скъса отстрани, а не отгоре, веднага го извадихме, а и ми беше свършило предния ден.
Доста обмислям варианта за противозачатъчни, защото искам и цикъла да ми се регулира.
Искам да питам кои противозачатъчни според вас са най подходящи и има ли смисъл да ходя на гинеколог?
Доста мои приятелки като отидат нито ги преглеждат нито нищо. Само казват защо искат да ги пият и лекаря изписва. От друга страна, малко се срамувам да кажа на майка ми, а и незнам как ще реагира.
Моля ви, посъветвайте ме, защото няма да понеса още веднъж да се скъса презерватива...  Sad
Благодаря ви!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Най-добре иди на гинеколог и говори с него - той ще ти каже какви хапчета са подходящи за теб. На мен ми бяха изписали "Антеовин", когато бях 20-21 годишна, гълтах си ги редовно до преди да забременея - нямах никакви проблеми. Водят се нискохормонални и подходящи за млади, нераждали момичета. Преди месец бях на контролен преглед и питах гинеколожката трябва ли да ги сменям, тя каза, че мога да продължа пак с тях, след като са ми понасяли добре. Струват 2-3 лв. месечно, което също е предимство.
Но все пак, преди да пиеш каквото и да е, посети гинеколог!

# 2
  • София
  • Мнения: 39 722
ОФФ: Чоколина има ли го Антеовина? Защото и аз го пих след раждането и се чувствах идеално, но по едно време май беше спрян от внос. Минах на Цилеста и се освиних Sad

# 3
  • Мнения: 7 640
Много правилно мислиш, противозачатъчните са много по-ниско дозирани и по-безвредни от "конските" дози хормони в Постинора. Но иди на лекар, не може да пиеш някое лекарство само защото примерно комшийката от 3 ет. се чувства много добре от него. А относно късането на презерватива-има нещо съмнително, щом ви се случва толкова често - или грешка при поставянето, или правите дълги паузи, без да го смените после, или нещо друго.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 11 340
AnMary, още не съм го почнала - мисля от другия месец, затова не знам дали го има в момента по аптеките!

# 5
  • Мнения: 6 873
Иди на лекар да ти каже какви да вземаш. Не знам за това дали ще те преглеждат, но дори и да го направи може да е за добро. Аз отидох на гинеколог преди около година (тогава бях на 17) и се оказа, че имам раничка, която трябваше да се лекува.
Скоро ще ми идва цикълът, но след това мисля да отида на преглед и да се консултирам за противозачатъчните. Тези Антеовин ми звучат добре...защото аз по принцип съм против вземането на каквито и да било хапчета, та ако са по-безвредни ще е хубаво. Можете ли да ми кажете нещо повече за тях?
А тва с презерватива наистина не е много добре...аз правя секс със приятеля ми от около година и не ни се е случвало нито веднъж  Shocked Един единствен път презервативът се беше изхлузил, успяхме да го извадим, но реших за да съм по-спокойна да пия постинор ама да не обяснявам как ми се отрази на цикъла (правих си тест за бременност даже, защото първия месец изобщо не ми дойде) и досега не е съвсем..както преди  Close

# 6
Консултирах се с фармацевтка и тя ми каза, че няма нужда да ходя на лекар, понеже искам да ги пия с цел да не забременея. Трябвало консултация в случай, че искам да ги ползвам задруги неща.
А относно презерватива незнам дали грешката не е в нас.. често го сменяме - по 2 пъти (в зависимост колко пъти е свършил)

А искам да ви питам, дали според вас ми е рано да пия противозачатъчни?

# 7
  • Мнения: 6 873
Лично според мен ти е рано...но това по-скоро защото според мен почти всички хапчета може и да помагат за нещо, но пък вредят на друго. Ама щом си си решила по-добре пий противозачатъчни, отколкото постинор дуо през 1-2 месеца или недай си боже да се стигне до аборт.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Консултирай се гинеколог,най добре.Повечето противозачатъчни днес са добре пречистени,но все пак иат доста странични ефекти.Зарежи Постинора,той дава изменения в по късна възраст.Иначе марки много Силест,Диан 23,Фемоден и ммного други.Гинеколога ще ти обасни как и колко да ги пиеш.Има и локални-Фарматех-глобули които се поставят във вагината преди полов акт.

# 9
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Задължително е да отидеш на гинеколог. Той ще прецени кои хапчета са най подходящи за теб. Учудват ме съветите на фармацевтите!!! Важни са много неща - годините,продължителност на цикъла,пушиш ли и по колко.... Не става просто да си купиш някакви хапчета.  Мен лично ме притеснява и това ,че трябва да се вземат всеки ден,както съм разсеяна като нищо ще  пропусна някое хапче и ще разваля цялата схема.
 

# 10
Да не говорим за това,че дори и да ти ги предпише лекар,пак може да не ти понесат.Аз в края на август бях на гинеколог и ми предписа Диане 35,пия ги от сряда и засега,да чукна на дърво,нямам непоносимост към тях.Само това зацапващо течение,което ми тръгна вчера,ме дразни,но това си е нормален ефект,докато организмът свикне с хапчетата,така че ще го преживея.Така че отивай на лекар и не го мисли.

# 11
  • Мнения: 1 613
Задължително иди на лекар да ти ги предпише.
Аз пия противозачатъчни (Цилест) от 17 годишна възраст. Добре ми понасят, не съм забелязала да имат странични ефекти.

# 12
значи аз бях на лекар и ми препоръча Lindynette но не ме питала за тегло дали пуша и такива неща каза че това е най-новоот е безвредно нещо на пазара в момента,та не знам дали е правилно ,иначе доста сериозна лекарка и мн добре се отнася с мен но не знам .какжо мислите за тези хапчета?

# 13
  • София
  • Мнения: 1 397
Имам чувството, че повечето хапчета не се различават особено - почти всичките са с комбинирани и ниско хормонални и с почти еднакво действие, но явно всеки гинеколог си има предпочитания към определени марки и вносители.
Аз лично за първи път пих противозачатъчни (Цилест) като профилактика на една малка киста, която ми откриха. Не знам дали е от Цилеста, но на следващия преглед след 3 месеца нямах вече киста. После против забременяване пак от тези ми изписаха и си мислех, че явно ги препоръчват на по-млади момичета. Обаче един ден се установи, че и на майка ми цилест изписали..

# 14
  • София
  • Мнения: 166
Бегай на гинеколог. Ако нямаш добър - препоръчвам д-р Денчева от 11та п-ка - много е нежна:)

Общи условия

Активация на акаунт