Как мога да си получа парите?

  • 625
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Не съм взимала майчинство от 02.2008г. Детето вече е направило 2г. през 07.2008г.
Не знам към кого да се обърна и да ми разясни нещата.
В НОИ ми казват, че съм заварено положение (от 2006 г. съм в майчинство) и парите ги получавам от фирмата, но НОИ не превежда парите на фирмата, защото фирмата има задължения към НОИ.  Във фирмата колкото пъти отида все пари нямали да ми дадат. Не съм пускала жалба, защото от НОИ ми казаха, че няма смисъл фирмата е в ликвидация.
Не знам ще мога ли да си получа парите някой ден? Защо да не мога да си получа парите направо от НОИ? Каква е моята вина, че фирмата има дългове към НОИ и те са им спрели каквито и да е било преводи на пари?

# 1
  • София
  • Мнения: 6 011
Много съжалявам за това, което ти се случва, за съжаление не знам към кого да се обърнеш.  Hug
Аз също родих в края на 2006 и парите ми ги превеждат от фирмата без ден закъснение.
Дано успееш да намериш решение.

# 2
  • Мнения: 6 274
За съжаление май няма да успееш да си вземеш паричките...
Наистина нямаш никаква вина, а тези, които са виновни са работодателите ти...
Дано да имаш късмет, но не ми се вярва...
  Peace

# 3
  • Мнения: 9 973
кофти тръпка. Tired
а по карта от нои не може ли

# 4
  • Мнения: 6 274
кофти тръпка. Tired
а по карта от нои не може ли
Ама то, проблемът е във фирмата, а не в НОИ...
Те сигурно и осигуровки не са й плащали...
При това полжение няма как да си вземе парите...

# 5
  • Мнения: 9 973
не осмислих въпроса EmbarassedНаистина без осигуровки не става Thinking

# 6
  • Мнения: 1 032
Ами защо да не може да си пуснеш жалба. Отиваш, показваш си трудовия договор в НОИ и от там нататък проблемът трябва да е на работодателя не на теб. Питай и в инспекцията по труда, все някъде трябва да ти кажат как да си защитиш правата.

не осмислих въпроса EmbarassedНаистина без осигуровки не става Thinking

Аз навремето при първата си бременност така направих. Отидох в НОИ с трудовата си книжка, видяха че работя по трудов договор и служебно ми нанесоха здравните осигуровки, после са си ги търсили от шефа ми.

# 7
  • Мнения: 6 274
Ами защо да не може да си пуснеш жалба. Отиваш, показваш си трудовия договор в НОИ и от там нататък проблемът трябва да е на работодателя не на теб. Питай и в инспекцията по труда, все някъде трябва да ти кажат как да си защитиш правата.
Проблемът на работодателят й явно е доста по - голям от това, да й плаща осигуровките...
Щом фирмата е в ликвидация, за какво говорим ?!
За съжаление, някои си играят игричките, а хората страдат заради тях...


Аз навремето при първата си бременност така направих. Отидох в НОИ с трудовата си книжка, видяха че работя по трудов договор и служебно ми нанесоха здравните осигуровки, после са си ги търсили от шефа ми.
Не знам кога е било това "навремето", но знам, че сега искат пъвро да са изплатени заплатите и осигуровките, за да ти преведат парите...
Жалко е, но е факт...

# 8
  • Мнения: 1 032
...Не знам кога е било това "навремето", но знам, че сега искат пъвро да са изплатени заплатите и осигуровките, за да ти преведат парите...
Жалко е, но е факт...

2005 година беше това навремето. Точно тогава беше истерията около здравните вноски и правата на пациентите. Оказа се, че моят работодател не ми е внасял осигуровки 2 години и аз не можех да се възползвам от правата си. Отидох в НОИ и им показах трудовата си книжка- за тях това е достатъчно. След като съм на трудов договор- работодателят е този, който има ангажимент да внася осигуровките ми, съответно той е неизрядният, не аз. Виж за това, че предприятието е в ликвидация- не знам. Сигурна съм, че ако фирмата е закрита по време на майчинството, държавата изплаща обезщетението до навършването на 1 годинка на детето. Нищо не пречи в инспекцията по труда да се попита. В НОИ също са длъжни да обяснят.

# 9
  • Мнения: 6 274
....Сигурна съм, че ако фирмата е закрита по време на майчинството, държавата изплаща обезщетението до навършването на 1 годинка на детето. Нищо не пречи в инспекцията по труда да се попита. В НОИ също са длъжни да обяснят.
Това имах предвид и аз...
Сигурно ще трябва да си търси парите от държавата...
А там... :
ooooh:

Общи условия

Активация на акаунт