Пият ли вода кърмените бебета? Пият ли от шише?

  • 1 719
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 390
Ние до 6м. бяхме само на мляко, даже не на кърма.

# 16
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Моето кърмено бебе не пиеше вода, чак докато не захраних.

# 17
  • Мнения: 264
Моето бебе още от самото начало пие вода от шише.  Само че не му давам чиста вода, а от билковите чайчета на HIPP.

# 18
  • Майничка
  • Мнения: 12 570
Бебе с бебе не си приличат.
Голямата е кърмена до година, захранена след 4,5 месец, родена е март, от родилния дом изпиваше по 250-400 мл вода на ден, лятото и до 600мл е стигала, отделно кърмата и соковете.
Малката също е захранена след 4,5 месеца, родена е юни, пиеше до септември по 50-100 мл вода на ден, после отказа и от началото на декември (тогава пуснах отоплението вкъщи) пак пропи по толкова. Пие вода и сок с биберон, но когато инцидентно сме пробвали кърма или АМ с биберон - отказва.

И на двете съм подслаждала водата докъм 15-ия ден, после - не.

# 19
  • Мнения: 5 026
Моя син започна да пие вода след 5-6м.

# 20
  • Мнения: 187
Ами моето пие, и вода и чай, няма значение дали от шише или с лъжичка.
Само на кърма сме.
Като не иска, не го мъчи детето.

# 21
  • Мнения: 78
И моето хич не обича водата - пробвах и с разтворен в нея чай на Хип с копър за коликите, и чиста, само преварена, но ефекта е все един и същ. Винаги след хранене (на кърма сме) му предлагам, за да си изплакне устата, но рядко пие по 1-2 глътки. Не го и мъча. Чувала съм че кърмените бебета нямат нужда от вода.

# 22
  • София
  • Мнения: 932
Моето не пиеше, хем е лятно бебе и се роди в най-голямата жега 2007 юни месец. Започнах да давам вода, когато захраних, ама пак не искаше. Пропи вода по малко към 8-9 месец , сега вече си пие без проблем. Никога не съм слагала захар във водата.
Но си има бебета, които пият още от новородени, за съм . Против съм само, когато се слага захар във водата , само и само бебето да я пие , защото му е сладко - има няма нужда.

П.С.- да добавя от шише с биберон, не е пила нищо, никога( тук изключвам престоя ни в болницата, когато се роди, но и там 4-5 пъти да съм и дала шишето с водата, тя още тогава не искаше) и не пие , пие или от чашка или когато сме навън от едни шишета , които са със сламка.

Последна редакция: нд, 11 яну 2009, 15:05 от nellyani

# 23
  • Мнения: 543
Моето бебе пропи вода след захранването. Започнах с лъжичка да й давам, след това пропи и от шише с биберон.

За кърменето - и според мен кърмата по-скоро си променя вкуса, отколкото да намалява по време на цикъл. Ако имаш съмнение, че не му достига - слагай по-често да суче. Така ще започнеш да произвеждаш повече и след това ще си възстановите предишния ритъм.

# 24
  • Мнения: 2 334
Дъщеря ми си пие вода от както се е родила.Можеш да пробваш с друг вид биберон да  даваш от шишето било то вода или АМ.Например на Нук бибероните са много подходящи  Peace

# 25
  • вкъщи
  • Мнения: 704
да пиеше но малко давах посладена вода между храненията-добре я прие

# 26
  • Мнения: 422
ами до 5 месец не пиеше вода,но сега даже по 150мл по някога PeaceСъщо сме на кърма

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Моята пиеше много вода. Но има твърдения, че бебетата, които са на кърма не се нуждаят от кърма.

Общи условия

Активация на акаунт