Храни ли се добре моето кърмено 3 месечно бебе?

  • 1 230
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 356
Здравейте имам въпросче за моето бебче, понеже усещам че кърмата ми намаля а сме на 3 месеца и половина. Напоследък кърмя през 2часа, а през нощта понякога към ранните часове се налага да ставам и през час и половина ми се иска да питам, колко трябва да тежи един мокър памперс. Ние имаме по 5-6 мокри памерса (като тежат все едно съм изляза 7-8 с.л., а нощния и повече). Напоследък акаме на 2-3 дена, а преди беше на всеки ден. Иначе досега наддавахме 1.5 кг, 680 гр. 680 гр.

# 1
  • Мнения: 342
Според мен всичко си е в рамките на нормалното. На вашата възраст и ние мокрехме памперса толкова често и по толкова много, дори и сега е така. По въпроса за изхождането по голяма нужда и на нас ни се беше случило да не ходим 2-3 дена и джипито ни каза, че това е нормално, а при кърмените деца е показател за доброто усвояване на кърмата, като за сметка на това е хубаво пък  да ходи често по малка нужда. Така, че смятам, че нямаш причини за притеснение! Успех в отглеждането и кърменето на едно здраво  и весело бебе!

# 2
  • Мнения: 9 481
Всичко си ок с бебенце Peace
Ако толкова те притеснява акането-пийвай по един сок /300мл или колкото е там малкия/ круша на Каппи-при нашия син имаше безотказен ефект Peace
Дълго кърмене ви желая! :hug
:

# 3
  • Мнения: 11 003
Според мен бебчето ти се развива съвсем нормално и няма от какво да се притесняваш. Simple Smile
Обикновено след 2-3 месец кърмата се регулира и гърдите ти не се препълват както в началото, но това не означава, че е намаляла.
Кърмените деца акат по-рядко от тези на АМ, тъй като кърмата се усвоява по-бързо и по-лесно.
За запек може да се говори, когато бебето не е акало 3-4 дена и повече, изхождането е болезнено и съпроводено с газове, а като консистенция - твърдо и сухо (извини ме за подробното описание Mr. Green).

# 4
  • Мнения: 835
И при мен беше така.Просто кърмата се урегулира и ми се струваше, че все едно нямам.Опитвах преди да яде да изпомпам, за да видя какво яде, но се "отчаях" защото ми си струваше малко.Да, обаче тя когато суче изпомпва много повече от мен.

Така зарязах и катнари и помпи и все още се кърмиме на 7 мес.За това те съветвам изобщо да не си помисляш, че нямаш кърма или ти е малко.бебо ако е гладно само ще ти покаже.

# 5
  • Мнения: 873
да,добре се храни детето и добре си наддава Peaceако ти се струва,че яде по- начестичко,значи просто е в период,в който има нужда от това неговият организъм.това е най-голямото предимство на кърменето на поискване-съобразяваш се с индивидуалните и променящите се нужди на детето Peace

# 6
  • Варна
  • Мнения: 152
При нас  честото сучене денем и нощем отшумя за една седмица. Явно след този период ми се е нормализирало количеството кърма според нуждите на бебка. Мисля, че честото сучене само по себе си не е проблем, вече ако след сученето детенцето изглежда все още гладно, тогава трябва да се мисли за добавка. Кърми си спокойно, този период ще отмине. Виж за запека, аз мисля, че не нормално кърмено бебе да не ака с дни. Нашата бебка си ака по 3-4 пъти на ден откак се е родила.

# 7
  • Мнения: 356
Ами ние нямаме запек, защото акаме кашаво като паста и е жълто и педито каза, че детото усвоява много добре цялата кърма, затова е разредило храненията. Иначе след кърмене е щастливо и му се играе, мисля че засега се справяме без добавка.

# 8
  • Мнения: 2 959
...нямаме запек...детото усвоява много добре цялата кърма...след кърмене е щастливо и му се играе...
Марийче, ами какъв по- добър отговор можеш да получиш на заглавието на темата Си от реалността при Вас с малчугана Ти? Детенцето след хранене е игриво и щастливо, педиатъра Те е успокоил че кърмата се усвоява перфектно от него, така че просто Ти се успокой. Справяте се страхотно с бебока, кърмата Ти не намалява, както Си мислиш, а зависи от нуждите на бебчето. Даваш често- кърма има, разреждаш храненето и продължителността и млякото намаля! И дано скоро не стигнете до резервната АМ и дълги кърмачески мигове желая!

Общи условия

Активация на акаунт