За чопленето на раничка

  • 2 333
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27 524
Дано не се повтарям, бързам да питам - преди почти 3 седмици Криско се одраска по брадата някъде, точно в падинката между долната устна и брадата. Съвсем безобидно и малко, но... хвана коричка, той я напипа и оттогава непрекъснато я чопли. Раничката вече стана по-дълбока и по-голяма и не може изобщо да зарастне  Tired Там лепенка няма как да сложа, а и той може да я махне. Говорих, обяснявах, карах се - не и не. Той го прави не на инат, а безсъзнателно, замисли се нещо и чопли  Crazy Ще му остане белег, ако продължава така  Close Някакви идеи какво да направя?  Blush

# 1
  • Мнения: 1 114
Защо не опиташ с течен пластир. Така може би няма да стане коричка и няма да я човърка. Thinking

# 2
  • Мнения: 764
Имахме същия проблем, само че с една огромна пъпка на бузата (така и не разбрах от какво е) - хвана бяло връхче и Стефан постянно я човъркаше, та чак то кръв. Тамън зарасне и пак - на инат го правеше, точно като твоя Криско. Аз му режеш по-често ноктите и то малко по-надълбоко, за да не може поне с тях да я разранява много. В същото време мажех раничката със специално мехлемче за най-различни видове ранички (то е нещо, което си бях купила от Орифлейм, омазняващ крем за ранички, изгарания и др.). Да ти кажа пак си остана един много слабо розовееща точица. Понякога го мажех и с крема на д-р Тайс.
Поразпитай в аптеките дали няма някакво безобидно кремче за по-бързо зарастване и против белези. Мисля си, че доста помага, поне при мен беше така.

# 3
  • Мнения: 958
И щерката е така.
Всяко ухапване от комар бива яростно чопкано.
Останаха и малки белези на бедрото а една пъпка така разчеса, че се поду цялата.
Мазах с гентамицин, няколко пъти и с фенистил, редувах.
Като държа детето доакто кремчето хубаво си попие ама пак много бавно заздравя.

# 4
  • Мнения: 27 524
Течен пластир за сефте чувам  Embarassed Thinking
Имам крем за белези на Ла Рош, става за деца, освен да взема с него да пробвам. Режа ноктите, ама няма ефект  Tired

Ей го:

# 5
  • Мнения: 804
Ако остане белег ти препоръчвам Дерматикс. Скъпо е, но само добри отзиви чувам за него. Сега мажа малката след зверско ухапване в яслата. Но лични отзиви ще мога да споделя чак след поне два месеца.

# 6
  • Мнения: 4 668
Течен пластир за сефте чувам  Embarassed Thinking
Течният пластир е под формата на спрей . Тук е около 10 лв. в аптеките .
Пръскаш и той се оформя върху раната . Леко като гумен стои  Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 175
На сина ми помогна крем Lansinoh for cracked skin, често се използва за разранени зърна от кърмене. Раничката на сина ми беше на устната и зарасна след 1 ден мазане.

# 8
  • Мнения: 27 524
Имам Лансинох след пробите ми с кърменето  Tired Ще питам за течен пластир, но той, мисля, че също може да се изчопли  Close

# 9
# 10
  • София
  • Мнения: 2 952
Обещай му нещо, ако спре. Имахме същия "проблем" преди 3-4 седмици. Обещах в нашия случай лак за нокти - работата стана от раз, след едномесечни увещания и молби от моя страна да не се чопли в ДГ.

# 11
  • Мнения: 1 007
и моят син си човърка зверски пъпките от комари, направо тече кръв, подуват се, инфектират се - абе не знам как се оправих...Сега има белези по краката и по тялото - бели лунички на местата...Знаете ли дали могат да изчезнат по някакъв начин?
В момента, това, което ме тормози е състоянието около устата му - постоянно тече лига и е мокро, а преди да заспи навива калъфка и смуче пръст и в резултат устата му е като градска тоалетна - малки пъпчици, лишеи...Беше и болен и положението беше плачевно...Предложете ми крем, с който да преборя лишеите и сухите участъци около устата...Мерси

Общи условия

Активация на акаунт