Майки - студентки редовно обучение

  • 11 481
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 835
Питай в Социалните - оттам ще се изплащат тези обезщетения.

# 16
  • Мнения: 718
Наистина трябва да сме облагодетелствани, само не разбрах това за майките, които не получават майчинство ли е ? Защото аз съм редовна студентка, но си имах стаж преди да родя и си получавам майчинство.  newsm78

# 17
  • Казанлък
  • Мнения: 106
Има ли нещо ново известно по темата? Интересувам се от последния въпрос. Иначе аз тези дни ще мина през социалните да попитам, по непроверена информация май има някакви помощи за майки студентки редовно обучение, като се давало уверение,че си студентка от университета.. ако някой знае нещо, нека сподели. Аз като проверя ще пиша пак  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 603
Точно днес ще ходя в Ной да видим какво ще ми кажат, и аз съм редовна студентка и нямам никакъв стаж до сега. Има някаква опция да си платиш осигуровки със задна дата, все едно си бил на работа, и да ти плащат после майчинство по заплата, обаче не знам дали ще стане... Thinking

# 19
  • Мнения: 387
http://www.az-jenata.com/index.php?page=article&aid=7852

Май от социалните ще ги получаваме пари...сега чакам отговор на запитването ми...ако ми отговорят ще пиша...

# 20
  • Казанлък
  • Мнения: 106
Там е работата, че аз си взимам майчинство, защотот по време на следването съм работила, после прекъснах и сега си възстанових правата... но сега ми предстои да ходя в университета, тъй като съм редовно обучение. И се налага да си пусна детето на ясла, защото се грижа сама за него. И пусна ли го на ясла до колкото разбрах ще ми спрат  майчинските.. интересувах се дали може да си го пусна на ясла и да продължа да получавам майчинство или някаккви помощи, защото аз може да не се връщам на работа, но се връщам  на лекции. Последен курс съм  и не мога да отсъствам. Ще проверя и ще видим  Thinking

# 21
  • Мнения: 2 478
Няма да декларираш че е на ясла-кой те пита на ясла  ли е или не?

Аз искам пък да питам- въобще няма ли други помощи за майки-студентки редовно,вече ако не са в майчинство  newsm78,

# 22
  • Казанлък
  • Мнения: 106
Ами то има стипендии, ама то е в зависимост от това в кой университет си и там какъв е правилникът. Иначе относно социалните и нои.. изобщо нямам идея има ли помощи.. силно ме съмнява да има.

# 23
  • Мнения: 3 835
Няма да декларираш че е на ясла-кой те пита на ясла  ли е или не?

Не че я пита, но щом е подписала декларация, си е нейно задължение.  Wink
После да няма - защо искат да връщам обезщетения?

Все още не е излязъл Правилникът за прилагане на ЗСПД.  Thinking

# 24
  • Мнения: 2 478
Да стипендия поне взимам и детски и това е!Не работя,но ще взема да се замисля вече като тръгне на градинка детето Rolling Eyes

Ако се подписва декларация -да ,но май не на всякъде се подписва newsm78

# 25
  • Мнения: 181
Здравейте! Радвам се, че получих отзиви на моя въпрос и че получих малко повече информация от вас.
http://www.az-jenata.com/index.php?page=article&aid=7852
От този линк се разбира, че наистина имаме право на помощи, но детенцето ми вече е на година и половина и не зная дали ще имам и аз право на някакви помощи.
Не зная дали ако ида до социалното ще знаят от там. Но все пак ако имам време и е хубаво времето във вторник ще ида да попитам.
Ако разбера нещо повече ще кажа  Hug

# 26
  • Мнения: 181
Здравейте! Днес ходих до социални грижи, за да попитам как стоят нещата с тези помощи. От там жената към която ме опътиха ми отговори, че наистина и тя е чула за такива помощи, но нито са пристигнали някакви образци, относно какви данни да се попълват какви молби да се пускат и т.н. Даже каза, че все още не е приет на 100% този закон и още го дообмислят. Казах й че другия месец отново ще отида да попитам, а тя ми каза, че няма проблеми да питам пак. Та за сега нищо  Cry Просто само се разлъгах.

# 27
  • Мнения: 1
аз нещо не разбирам този закон.Моето дете сега е на 6 месеца аз се водя редовна студентка,получавам майчинство за6тото имам трудов стаж.Дали ми се полагат и на мен тези пари,доколкото разбрах аз съм заварено полужение

# 28
  newsm78Днес ходих до соц.подпомагане да проверя кога ще стане изплащането на помоща за майки студентки-редовно обучение.За моя изненада,там не само не ми дадоха информация,а даже ми казаха,че това се отнася  само за неосигурените майки т.е.за майки които са били преди това ученички и не са работили никъде.А аз още като приемаха закона го чух по радиото и се отнасяше за абсолютно всички майки-студентки-редовно обучение и трябваше да излезе в държавен вестник до две седмици,а още не е излязъл

# 29
  • Мнения: 2 478
Е никой ли няма да внесе яснота  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт