Детелинка е болна от ангина херпа

  • 6 559
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Варна
  • Мнения: 5 499
Надявам се, че така се пише. Използвам това, че спи в момента за да ви раскажа за нашите премеждия.
А иначе от неделя следобяд е с температура 38.2. Ходихме на дежурен лекър и ни казаха, че е начало на настинка да пие Панадол и ще се оправи.
Вчера сутринта беше по-добре и като че ли беше започнала да се оправя, но към 16 ч. се събуди с плач и отново имаше 38.3.
Отидохме при педиатърката тя е преслуша, прегледа и гърлото и каза че сигурно е вирусна инфекция. Да и дадем витамин С и калции и ако се качи още температурата свещички Ефералган.
Към 21 ч. обаче ми се видя, че нещо става по-зле измерихме и температурата 40.3. Започнахме да приготвяме чаршафи със студена вода, сложихме свещичка и викнахме бърза помощ. Лекарката каза, че била ангина и веднага и даде течен аналгин и предписа Оспамокс.
Така че направихме сефтето на аналгина и антибиотиците.
И въпреки всички мерки днес цял ден поддържа 38.6 и не се повлиява.
На всичкото отгоре снощи като видя как е детето и колко му е температурата съпруга ми според мен изпадна в някакво умопомрачение. Вместо да помага за детето той започна да крещи и да ме обижда. Виждаше се, че страшно му се иска да ме удари - аз съм била виновна, че детето е болно, защото само съм си губела времето в нета и не съм се грижела за него и др. подобни. Въобще сякаш го смениха. Не знам какво му стана на този човек.

# 1
  • виртуално
  • Мнения: 2 842
Миналата седмица го изкарахме и ние. Пихме същия антибиотик. Чак на третия ден свалихме температурата в нормални граници - около 37-37.5
Редувахме течен аналгин и Нурофен

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Съжалявам за детето,че е болно,и дано се оправи бързо!!!А за мъжа ти не се връзвай,чувала съм че повечето обезумяват като става въпрос за детето,за голяамо учудване на майките.Те не могат да разберат как се измарят и изнервят майките като гледат дете и си мислят,че като си в къщи си отпочинала свежарка и само те са уморени от работа.Туй,че научи се отъ сега да не си слагаш на сурце такива неща,гаранция,че бързо му минава.Пожелавам ви скоросхно оздавяване!!!!!!!!!!!!!

# 3
  • Мнения: 4 458
Първо - успокой се! По-скоро трябва да кажа - успокойте се!
Ти не си виновна за това, че детето е болно! И моите деца доста са боледували без да си губя времето в нета и където и да било. Сега не е момента да се обвинявате а де се обединявате и да помогнете на малкото. Истерията на никого не е помогнала!
Ангинааааа. Ако имаш Дактарин гел - мажи гърлото. Ако нямаш, мажи с ..... как се казваше това зеленото???? А, да Гранофурин! По-добре е обаче с Дактарин че е сладък и детето ще го приеме. Пийте си лекарствата, сваляйте Т!
Аз, съжелявам че говоря точно като лекар и давам наставления, но това много пъти ми се е случвало.... Та моята педиатърка каза на шега по някое време да мина да ми дадат диплома за мед. сестра Wink  
Сега вече, на децата ми вместо Дактарин давам вечер преди лягане (като кашлят или са с зачервено гърло) по една лъжичка Sun Power от продуктите на Аквасорс и има невероятен ефект. Ако имаш познати дистрибутори ги помоли да ти дадат малко - лъжичка-две и давай на детето по мъничко - хем ще помогнеш на лечението, хем ще подсилиш детето

# 4
  • Мнения: 1 809
Здравей, Деспина !
Съжалявам ,че е болно детенцето ти  Sad Много е подтискащо и неможеш да си намериш място и си неспокойна, разбирам те напълно . Надявам се бързо да оздравее  Flowers Four Leaf Clover А колко е голяма , всъщност?
Ние миналата седмица затова се върнахме по-рано от морето Sad
След 8 безоблачни прекрасни дни , нашата кукла ( след два дни става на 6 мес.)  изведнъж взе да подкашля. Заведохме я на лекар в местната поликлиника и тя рече и отсече "херпангина" .Така ми го е и написала в картона.Името идвало от "херпес" + "ангина"
Обясни, че децата до 9 месеца нямали сливици .
При херпангината там,  където ще се появят след време  се образували нещо като херпеси и затова се казвало "херпангина" , а не "гнойна ангина".
Първия ден имахме 37.3 Т , което си е почти нормална, следващите дни не е вдигала Т , обаче кашлицата й взе да става много дълбока, като при стар пушач.Направо се задушаваше. Мъка ми стана за детето ... Cry  стегнахме багажа и прово в София.
Първият ден й давахме само вит.C  , обаче до 24ч.  след като нямаше подобрение,  лекарката  (тази в поликлиниката на Слъчев бряг) ни изписа " Успен" + " Проспан". Пихме 3 дни и пак никакво подобрение, а само все по-дълбока кашлица накрая даже с хрипове  Sad
Изписаха ни антибиотик "Клацид"  + два сиропа "Мукосулван" и "Вентолин"
Днес е 7-мия ден от започването на "Клацид"-а  , обаче вчера на прегледа ни казаха, че няма вече хрипове (да чукам на дърво) и спряхме сиропите , а днес ще ни е и последния прием на антибиотика.
Извинявам се ,че много писах , но тая херпангина ми излезе на носа.
На всичкото отгоре била и вирусна  Sad  и болен човек на 3 метра да се изкашя пак е могло да се зарази детето.
Те вирусите си били във въздуха , еми естествено е къде другаде да са.
Абе да ни пази Господ и нас и дечицата , че е ужас с тия вируси Close

# 5
  • Мнения: 4 414
не му се връзвай на таткото...аз съм забелязала, че нашият татко като се притесни реагира по подобен начин:( после даже не си спомня какви глупости е наприказвал...
горе главата и бързо оздравяване!

# 6
  • Мнения: 3 042
Деспина, малката ще се оправи, само спокойно, за сваляне на температурата може и оцетени чорапки да пробваш(не съм го правила, нека патилите мами да кажат как точно ставаше).
Пък на таткото не му се връзвай! Нали от нета се научават толкова много и полезни неща, а форумът е цяла енциклопедия!!
Хайде бързо оздравяване на Детелинка!

# 7
  • Мнения: 4 458
Цитат на: Павлина
Деспина, малката ще се оправи, само спокойно, за сваляне на температурата може и оцетени чорапки да пробваш(не съм го правила, нека патилите мами да кажат как точно ставаше).


На мало бебе в никакъв слъчай не се слага оцет! Само студена вода (компреси)на крачетата, ръчичките и евентуално на челото.

# 8
  • Мнения: 3 042
Цитат на: aylin
Цитат на: Павлина
Деспина, малката ще се оправи, само спокойно, за сваляне на температурата може и оцетени чорапки да пробваш(не съм го правила, нека патилите мами да кажат как точно ставаше).


На мало бебе в никакъв слъчай не се слага оцет! Само студена вода (компреси)на крачетата, ръчичките и евентуално на челото.


Детелинка е над годинка.

Ето това намерих в 9 брой на списание "Моето бебе и аз"
В рубриката "За и против рецептите на баба", която се пише от консултантите на списанието (лекари - педиатри)
" при висока температура натопявам чорапките на детето в оцет и му ги обувам"
" Това е изпитан и безопасен метод за сваляне на високата температура с помощта на физически средства. Разтворът се приготвя от равни части оцет и вода. В него бихте могли да потопите и чаршаф, с който да увиете детето , за да свалите температурата. Важно е водата за разтвора да бъде хладка(37градуса)

# 9
  • Варна
  • Мнения: 332
Цитат на: aylin
Цитат на: Павлина
Деспина, малката ще се оправи, само спокойно, за сваляне на температурата може и оцетени чорапки да пробваш(не съм го правила, нека патилите мами да кажат как точно ставаше).


На мало бебе в никакъв слъчай не се слага оцет! Само студена вода (компреси)на крачетата, ръчичките и евентуално на челото.


Не знаех, че не се слага оцет и съм мазала дъщеря си с кърпа, напоена с вода и оцет. Защо всъщност не се слага оцет???

На Детелинка желая по-бързо оздравяване, че да се успокоят и мама и татко.

# 10
  • Мнения: 4 458
Имаше основателна причина да не се прави, но не помня каква Embarassed  Моята педиатърка изрично ми забрани да слушам бабите, особено за такива работи свързани с децата. В една болница също ми казаха, че не се слага оцет на малко дете, но пак не помня коя Embarassed  Съжелявам, че не мога да дам точна причина, но от доста отдавна не сме се разболявали.
Освен, да си прегледам писанията и ако там съм писала причината, ще ви я напиша Rolling Eyes

 
Е, щом малкта е на годинка - може. Въпреки, че аз и до ден днешен не съм слагала оцет и не бих сложила въпреки че сме на 3 години.

# 11
  • Мнения: 19
Да ви кажа какво правя аз, когато има червено гърло и дори налепи. Така наречената бабина рецепта, но ми е казала лекарка.  Доста е гадничко, но е имало ефект. Намазвам му гърлото с  мед, лимон и сода. Навивам си марля на пръста, топя в лимон и след това в меда и содата /разбърквам ги предварително/ и отгоре пак капвам лимон и намазвам добре гърлото. Незнам как става при по-малките - аз така го мажа от 2 годишен. Сега сам си отваря устата - само където преди това се пазари доста време и след това ми казва, че съм лоша  Sad
Дано бързо да оздравеете.
А за температурата доколкото знам е нормално известен период да си поддържа докато се успокоят нещата - но все пак постепенно да пада.

# 12
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Детелинка е на 1год и 10 месеца, така, че не знам защо да не може оцетени кърпи при висока Т, но щом казвате , че не може, ОК, не може.

Много ми стана мъчно като разбрах, че Детелинка е болна, защото е точно на възрастта на моята дъщеря и някак си нещата ги чувствам по по-друг начин , не знам защо....

не съм лекар, не мога да кажа нищо за лекарства и т.н., един ден сигурно ще минем и през това, то не може без  болести, желая много скорошно оздравяване и се моля всичко да минава по-бързо доколкото може.

# 13
Ех, Деси.
Дано Детелинка по-бързо се оправи.
Докато аз ти се оплача с нашта температура и шарка.....
Сега пък вас ви напъпли друг вирус Sad
Съвет за лечение няма какъв да дам. Мамите достатъчно неща са изброили, пък и ти най-добре си знаеш.
Целувки за малкото пате и бързо да оздравява, че лятото е отвън.

# 14
  • Мнения: 4 458
#Milti  открих защо не се слага оцет на малко дете Grinning
Когато съм го писала моите са били на 1 година и няколко месеца, но не над 1г. и половина
" При висока Т се правят компреси със студена вода - не се слага оцет - има опасност от гърчове"
Това съм си записала! Ето и как се правят компресите:
" детето се увива с чаршафа, предварително натопен в студена вода. След това се завива с дебела кърпа и/или юдеало (така ли се пишеше Embarassed ). Компресите се правят в интервали от 3 часа"
Надявам се да съм помогнала
Успех и бързо оздравяване. Ако има нещо, питайте

# 15
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Цитат на: aylin
" При висока Т се правят компреси със студена вода - не се слага оцет - има опасност от гърчове"

Оцета не се препоръчва заради алкохола ,който съдържа. НО когато става въпрос за равни количества вода и оцет ,не мисля че е проблем. Особено когато става върпос за толкова висока Т. и опасноста от гърч и  възможните му последствия.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 5 499
Мили момичета,
благодаря ви за съчувствието и съветите.
Първо за оцета - аз смесих една част оцет и две части вода и играхме на загъване - Детелинка си дава ръката или крачето и аз ги завивам с мократа кърпа.
След 4 дни с Т над 38 градуса днес най-после е с нормална Т.
Обаче сутринта се събуди цялата обрината с червени пъпчици.
Аз се уплаших да не е шарка, но се оказа че има токсико-алергичен шок като реакция на приемания антибиотик и на вируса. Не била приемала достатъчно течности и това бил резултата каза педиатърката. И въпреки това каза да не се спира още антибиотика и че отива на оправяне.
Другата "новина" е че и аз съм прихванала от Детелинка същия вирус и сега и аз имам херпангина. При мен е в доста лека форма - без температура, само с обрива по гърлото и усещането, че имам натрошени стъкълца на гърлото си.

# 17
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: Despina
Обаче сутринта се събуди цялата обрината с червени пъпчици.
Аз се уплаших да не е шарка, но се оказа че има токсико-алергичен шок като реакция на приемания антибиотик и на вируса.


 Shocked  Shocked  Shocked Е-е-е-е НЕ! тази ваша лекарка не знае ли, че при изписване на антибиотик трябва да се приема препарат против този алергичен шок, не ви ли каза да давате Claritine?. Направо съм шокирана. Shocked  Shocked  Shocked

# 18
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Цитат на: Liorena
Цитат на: Despina
Обаче сутринта се събуди цялата обрината с червени пъпчици.
Аз се уплаших да не е шарка, но се оказа че има токсико-алергичен шок като реакция на приемания антибиотик и на вируса.


 Shocked  Shocked  Shocked Е-е-е-е НЕ! тази ваша лекарка не знае ли, че при изписване на антибиотик трябва да се приема препарат против този алергичен шок, не ви ли каза да давате Claritine?. Направо съм шокирана. Shocked  Shocked  Shocked


Стига бе, Лиорена, въобще не е задължително да се пие Кларитин/или какъвто и да е там антихистамин/ успоредно с антибиотик. "Токсикоалергичен шок' е доста гръмко определение за страничен ефект описан в листовката на лекарството,  недейте преувеличава.
Аз пък ще ти кажа, че ако човек е алергичен към някое лекарство, то просто не му се дава. При поява на странична реакция се уведомява лекаря и той преценява дали да промени лечението. Кларитин за щяло и нещяло изписват лекари които не са сигурни в диагнозите си/особено при хреми/ и се застраховат като лекуват едновременно на всички фронтове.
За първи път чувам за алергична реакция и към вирус между другото.

# 19
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: Flash*
"Токсикоалергичен шок' е доста гръмко определение


това определение аз ли съм го дала, извинявай?

и какво ако се дава Claritine в случая, какво ще се случи? кое му е вредното? Claritin- а е възможно най-добрият препарат, противоалергичен.

аз ли съм казала да  не се спира антибиотика, или онази ненормална лекарка, след като има "токсикоалергичен шок" да продължава да се дава? Това пак си го написала под моя цитат.

Мисля, че беше редно да разделиш отговора си на 2 части, отговор на моя постинг и този на Деспина.

И как например тази лекарка разбра, че обривът е "токсикоалергичен шок", а не е розеола например?

Не е коректно от твоя страна да отговаряш наведнъж да 2 различни постинга.

Най-важното е детенцето да се оправи и всичко да се забрави по-бързо, а твоята некоректност по отношение на отговора ти я приемам, свикнала съм ти вече.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Liorena,
недей ми игра толкова на дребно. Достатъчно интелигентна си и със сигурност си разбрала какво и защо съм писала.
Израза не е твой и не съм ти го вменявала, цитирам го в постинг до теб, защото ти отговаряш на база този израз. Самия обрив изчезва 12до24 часа след последния прием на антибиотика и няма нужда да се подпомага с Кларитин. Ако антибиотика е причината. Няма как да знаем това така ли е. Самата ти казваш, че може да е розеола. При моята дъщеря пък причина за такъв обрив беше съвсем различна. Беше индекс за проблем с черния дроб. Само дето докторката въобще не помисли а и изписа 'на кило' Зиртек. Зиртека освен, че ми дрогира детето, подтисна симптомите и добре, че съм Тома неверни та се консултирах с друг лекар и се наложи месеци да лекуваме мононуклеоза...
Детелина естествено ще се оправи, тя е здраво детенце, не са много които устискват почти до 2-рата си годинка без болест.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 5 499
Shocked  Shocked  Shocked Е-е-е-е НЕ! тази ваша лекарка не знае ли, че при изписване на антибиотик трябва да се приема препарат против този алергичен шок, не ви ли каза да давате Claritine?. Направо съм шокирана. Shocked  Shocked  Shocked[/quote]

Като противоалергично средство казаха да продължава да пие калций и витамин С.
Днес сме на контролен преглед - дано да се оправи.

# 22
  • Мнения: 299
а на мен пък педиатър ми каза че може да се слагат кърпи с оцет и вода но на крайниците и оцета да бъде ябълков и в никакъв случай винен, също така ме посъветва че вместо тези кърпи и т.н. да изкъпя детето в чиста вода но по-хладка

# 23
  • Мнения: 8 769
Мога само да кажар че някои лекари изобщо не се сещат да предпишат нещо против алергизиране, при употребата на антибиотици. Веднъж ми изписаха антибиотик (не си спомням за какво беше вече), не стига че се обринах, ами получих и гъбички...абе гадна работа...ама не знаех, че трябва да пия още нещо, защото рядко пия антибиотици.... Imp

# 24
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Цитат на: Туфи
Мога само да кажар че някои лекари изобщо не се сещат да предпишат нещо против алергизиране, при употребата на антибиотици. Веднъж ми изписаха антибиотик (не си спомням за какво беше вече), не стига че се обринах, ами получих и гъбички...абе гадна работа...ама не знаех, че трябва да пия още нещо, защото рядко пия антибиотици.... Imp


Да, гадните гъбички се появават при прием на антибиотик, при момиченцата най-често на дупето а при момченцата в устата. Confused  ...няма безвредни лекарства за съжаление, често се налага да се избира по-малкото зло.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Цитат
Като противоалергично средство казаха да продължава да пие калций и витамин С.
Днес сме на контролен преглед - дано да се оправи.


Какво стана? и как е всъщност Детелинка?

# 26
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: Туфи
Мога само да кажар че някои лекари изобщо не се сещат да предпишат нещо против алергизиране, при употребата на антибиотици. Веднъж ми изписаха антибиотик (не си спомням за какво беше вече), не стига че се обринах, ами получих и гъбички...абе гадна работа...ама не знаех, че трябва да пия още нещо, защото рядко пия антибиотици.... Imp


да, права си, не се сещат изобщо да изпишат нещо в добавка към антибиотика за да не се получават разни гадни обриви, гъбички и други много неприятни истории.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 5 499
Най-после Детелинка е отново здрава. Обрива, който беше по телцето и мина и се чувства по-добре. Започна да и се връща цвета на лицето, а от вчера се съглася и да яде. Е не на всяко хранене, но при нея и това си е цяло геройство. Вече можем да се събираме и с други деца, защото цяла седмица имахме забрана - да не зарази някого.
Благодаря отново на всички за съчувствието и за интереса в този труден момент.

Общи условия

Активация на акаунт