Кога идва коластрата?

  • 3 359
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 531
Здравейте кърмещи мами! От два дни си имам едно слънчице в къщи, което е много лакомо, но аз все още нямам коластра! Слагам я на гърда на всяко хранене, суче страхотно ,но за сега да имам 2-3гр.Моля за съвети за стимулиране!!!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 121
А иначе с адаптирано ли я храниш? Как разбра, че са само 2-3 грама?
Раждането нормално ли беше или секцио? Разкажи повече.

# 2
  • Мнения: 1 722
Здравей! Не бързай толкова, всяко нещо по реда си  Laughing! Коластрата е гъста жълтеникаво-оранжева течност, която идва при всеки различно - при мен я имаше от 5-я месец на бременността. 3-4 дни след раждането (може до 7) идва млякото - първо то е оранжево, а след това става сивкаво-бяло. При мен млякото следе на 4-я ден. Това, че бебето суче е повече от прекрасно! Слагай я често на гърдата и това е. Аз през тези 4 дни докато нямах коластра, не съм давала нито вода, нито каквото и да е - само сучеше капките коластра. Резултат - падна 200 гр. но после пък много бързо ги навакса и първият месец качи 1,400 от раждането! Успех в кърменето и не се отказвай!   bouquet

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Какво друго стимулиране освен слагането на лакомо бебе на гърдата ти трябва Grinning
Съвършено нормално е това,което описваш - коластрата е в съвсем малко количество,не повече от чаена лъжичка на хранене (т.е. - 4-5мл) и е съвършено достатъчна за бебето на този етап.След като бебе е на 3 дни,най-вероятно до довечера,през нощта или утре изведнъж ще слезе кърмата - може да е неприятно,болезнено,с разтрисане и температура(а може и да не го усетиш гадно,само да ти се втвърдят гърдите),всички тези неприятни симптоми продължават около 24ч и нещото,което помага най-много,е да слагаш бебето на гърдата колкото се може по-често,през 2ч денем и през 3ч нощем.
Не се шашкай,всичко си върви по реда и е нормално Grinning

# 4
  • Spain
  • Мнения: 3 750
зна4и - първо тук още от болницата ми казваха да се стимулирам с помпата - и аз така правих . едва на 7-я ден ми доиде млякото - добре 4е беше свеки да ми настоява ..4е и лекарите се бяха отказали . до този момент оба4е освен да слагах бебето на гърдата давах и допълнително адаптирано - 4есно казано не виждам нищо лошо, но бях твърдо решена 4е ще кърмя и опитвах и опитвах и опитвах . ненам но не мисля 4е малката беше тръгнала да се отбива - цицата положително по и харесваше Simple Smile, гладаи ако дава6 биберон да не е с голяма дупла - по този на4ин все пак "затруднява6 " бебето ..но  ако су4е от биберона прекалено лесно ..свиква и може наистина да остави гърдата  пии пове4е те4ности . има някакви 4айове специални за лактансия - аз не съм пила и незнам как се казват . не се притесняваи сега 4е няма6 мляко .. за вси4ки е разли4но ,някои жени имат още преди да родят , моя слу4аи пък - 1 седмица след това

# 5
  • Мнения: 2 531
Благодарение на лакомата буба, чая ХИП и мнооого орехи днес потръгна! Направо се бях отчаяла вчера като гледах какви меки и празни са гърдите ми!А сега май ни мъчат колики, дали защото я държа по дълго на гърдата???

Общи условия

Активация на акаунт