къмпинг

  • 1 108
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 452
Да ви се похваля, благодарение на навивката на една приятелка - съфорумка с мъжа ми решихме да отидем на къмпинг. Тя историята е дълга - ще ми идва на гости бившата ми научна ръководителка от Финладния (жената специално идва в Канада за да ни гостува!). Пристига в Торонто, но понеже няма билети за самолет за Отава в същия ден щеше да си купува за следващия с преспиване. Хрумна ми, че можем да отидем да я посрещнем, т.к. идва в понеделник, а мъжа ми излиза в отпуск цялата седмица и оттам нататък започнах  ей така, между другото да "творя" планове и в резултат от няколко седмично "творене" накрая стигнах до извода, че ще е най-добре ако прекараме целия уикенд около Торонто, по възможност на Ниагарския водопад, където не сме ходили отдавна. Цените обаче в момента са направо невевроятни - над 500$ за 2 нощи и то в мотел (уикенда е скъп по принцип) и т.к. цялата тази история тръгна от нищото, реших че ще е кощунство да даваме толкова много пари - по-добре да преспим в Торонто и да отидем през деня до Ниагара. Днес сутринта обаче тази приятелка започна да ме убеждава колко е романтично да се спи в палатка и в резултат, 2 часа по-късно бяхме я купили, в момента е разпъната в задния двор, а резервациите за къмпинга са направени!  Никога в дългия си живот не съм спала в палатка - на мен ми дай хотелче с барче, мартини, басейнче и други екстри;  толкова съм ентусиазирана, че като нищо довечера ще си легна в палатката. Laughing

# 1
  • Мнения: 4 212
Ха, това много инересно като идея. Взема да опъна и аз ли една долу в градината  newsm78. Сутринта ще си измия о4ите в басейна. Grinning Ми супер, сигурно ще си изкарате много интересно и после да разказваш, ей. Sunglasses

...ох, и барбекю си представям аз.... eat

# 2
  • Мнения: 676
Лауричка, мисля 4е няма да съжаляваш...преживяването е страхотно и неповторимо. Ние с мъжа ми всяко лято в БГ сме ходили на палатка, но аз още от малка съм закърмена с идеята /моите родители много ме водиха на бунгала и на палатка/ всеки път е неповторим за себеси, а както Теа е споменала и барбекю ако има ......малеееееее ...гости приемате ли? Казвай къде ще е палатката?  Laughing Laughing Laughing и ти се изтупвам с вси4ките отбор юнаци Grinning Laughing Grinning а може и още тази ве4ер, както си е разпъната на двора, ти ако и остоиш аз не бих Grinning
Хаиде весел къмпинг и да разказваш

# 3
  • Мнения: 2 452
Лауричка, мисля 4е няма да съжаляваш...преживяването е страхотно и неповторимо. Ние с мъжа ми всяко лято в БГ сме ходили на палатка, но аз още от малка съм закърмена с идеята /моите родители много ме водиха на бунгала и на палатка/ всеки път е неповторим за себеси, а както Теа е споменала и барбекю ако има ......малеееееее ...гости приемате ли? Казвай къде ще е палатката?  Laughing Laughing Laughing и ти се изтупвам с вси4ките отбор юнаци Grinning Laughing Grinning а може и още тази ве4ер, както си е разпъната на двора, ти ако и остоиш аз не бих Grinning
Хаиде весел къмпинг и да разказваш

Всъщност, има барбекю. На всяко място има масичка за пикник и огнище. Ето го:
http://www.marinelandcanada.com/camping/

# 4
  • Мнения: 780
Лауричка, мисля 4е няма да съжаляваш...преживяването е страхотно и неповторимо. Ние с мъжа ми всяко лято в БГ сме ходили на палатка, но аз още от малка съм закърмена с идеята /моите родители много ме водиха на бунгала и на палатка/ всеки път е неповторим за себеси, а както Теа е споменала и барбекю ако има ......малеееееее ...гости приемате ли? Казвай къде ще е палатката?  Laughing Laughing Laughing и ти се изтупвам с вси4ките отбор юнаци Grinning Laughing Grinning а може и още тази ве4ер, както си е разпъната на двора, ти ако и остоиш аз не бих Grinning
Хаиде весел къмпинг и да разказваш

Всъщност, има барбекю. На всяко място има масичка за пикник и огнище. Ето го:
http://www.marinelandcanada.com/camping/

Изглежда страхотно!! и ми напомня за студентските години кога ходехме през лятото на палатки на речка за риба. Голям купон и много емоции е имало и винаги сме си изкарвали чудесно! Заслужава си и всеки път е неповторимо!
Ще очакваме разказ по снимки photo
 

# 5
  • Мнения: 4 244
Тя и Деметра е в момента на къмпинг с мъжката банда, някъде из нашенско
Скоро питаше за оборудване та затова знам
После ще си обменяте опит

# 6
  • Мнения: 7 837
Изглежда страхотно!! и ми напомня за студентските години кога ходехме през лятото на палатки на речка за риба.
Това ми напомня за една нощ изкарана на Паметниците в Свищов. Вси4ко беше много хубаво, но и комарите бяха с размерите на враб4ета  Laughing

# 7
  • Мнения: 392
Страхотно е изживяването. Аз докато бях в БГ всяка година почти съм била на палатка, като малка със родителите ми, а после с голяма компания 10-20 човека с 6-7 палатки... направо лагер. Прекарвали сме безкрайни нощи край  newsm41с песни, китари, водки, ракии, бири cheers, миди, риби и каквото душа поиска. С пълно оборудване нищо не липсва. Страхотни спомени са ми останали от тези лета... А през 99 година, когато беше голямото земетресение в Атина, ме беше хванал голям страх. Бях на успокоителни, не можех да затворя очи 3 дни и на края се изнесох в близкия парк на палатка за 2 седмици. Спрях хапчетата, към 20-30 палатки бяха разпънати там и се успокоих, че не съм само аз страхливка. Всъщност повечето паркове бяха превърнати на палаткови лагери. И това ми остана незабравимо.

# 8
  • Мнения: 780
Изглежда страхотно!! и ми напомня за студентските години кога ходехме през лятото на палатки на речка за риба.
Това ми напомня за една нощ изкарана на Паметниците в Свищов. Вси4ко беше много хубаво, но и комарите бяха с размерите на враб4ета  Laughing

Аааааааа.. ний ходехме по речките в планината, че да не ни хапят комарите  Simple Smile
А за свищовските мутанти.. те са като Боинг!!! Shocked

# 9
  • Мнения: 676
Всъщност, има барбекю. На всяко място има масичка за пикник и огнище. Ето го:
http://www.marinelandcanada.com/camping/

Малееее.....как съм пропуснала да разбера 4е на "Мarineland" има къмпинг. Ходили сме в самия увеселителен парк, но съм пропуснала да разбера за къмпинг. Лаури4ка не можеш да си представиш колко съм щастлива да имам това инфо.......като се видим обещавам да те разцелувам........ако не ревнува съпружеското тяло  Wink Laughing Wink

# 10
  • Мнения: 254
Ей Лауричка, на такива като тебе много им се кефя smile3508. Евалато дашно тцигара магара тактика и група Контрол хехе:)) Лаф от една песен, модерна докато бях студентка в БГ:))  Аз честно не вярвах толкова насериозно да вземеш идеята:)) а сега незнаеш колко много Ви се кефя:))  smile3501 smile3535Хей кога отивате и аз си правя вече устата:)) като Краси:))

Аз заминавам още в Четвъртък на кампинг и ще съм с приятели до Понеделника. Красси, щом обичате кампинг, непременно отидете до Авенда провинциален парк. Страхотно е там и много готин плаж и вода има, все едно си на Черно море!!!  А и кампингът е прекрасен и само на 2 часа път от Торонто, недалеко от Берри. Има си и душове, абе много цивилизовано е измислен. Има и детски игрушки...

Аз за 4 уикенда ще съм направила 3 къмпинга:) Много обичам тази романтика .... Да се любуваш на прекрасното небе, изпъленно с много звезди, които в големия град заради замърсяването и светлините не можеш да видиш, заради огънят (който ми напомня на пионерските лагери от детството ми), от печената рибка на скара, от заспиването докато броиш звездите през покрива на палатката, от сьбуждането в палатката, абе който не е опитал си струва!!!

Само да ви се похваля, че на нас един ракуун ни открадна хляба:) Ние ходихме да се любуваме на небето сьс звездите и като се върнахме гледаме един ракуун ни гледа и не иска да си ходи... Оказа се после, че ни откраднал хляба, добре че се е оплашил от огъня, иначе щеше и без риба да останем (рибата беше дълбоко замръзнала, така че можело спокоино да посегне и да ни я открадне и нея).

Лаура, никаква храна няма да оставате в палатката. Всичко в кулерите в колата!!!

Хей да ви кажа, че в нашата провинция Онтарио, не ни дават да събираме дьрвета в гората, трябва да си купуваме дървета, защото по мъртвите клони живеели насекоми много тценни за екосистемата:(( А в БГ знаеме, че е хубаво гората да се разчиства...

# 11
  • Мнения: 2 825
направо ви завидях (благородно де)
и на мене много ми се ходи на къмпинг, ама мойто мъжле не ще, минали му годинките за това Mr. Green

# 12
  • Мнения: 2 452
направо ви завидях (благородно де)
и на мене много ми се ходи на къмпинг, ама мойто мъжле не ще, минали му годинките за това Mr. Green

То и на нас ни е минало времето, но няма значение. Дано поне успеем да се вмъкнем и измъкнем от палатката без заклещване Twisted Evil. newsm41

Юли, какъв хляб бе душа, няма да си хосим храна; най-вероятно ще се храним в ресторант и в палатката само ще спим. Вече и надуваем дюшек си купихме; пълно обзавеждане. Laughing Тя Jule е виновна - тя ме нави за къмпинг.

Само да ви дам малко инсайт за нашите къмпингови способности - когато казах на зълва ми вчера, че сме си купили палатка и ще ходим на къмпинг, тя изпадна в хистерия (от смях) и заяви - чакай да кажа на мъжа си да го развеселя. Справка - те двамата обиколиха света с раници през 2000 година, та са специалисти.

# 13
  • Мнения: 254
>То и на нас ни е минало времето, но няма значение. Дано поне успеем да се вмъкнем и измъкнем от >палатката без заклещване Twisted Evil. newsm41

Ха-ХА... е Лаура ти какво мускулна треска ли искаш да получа на стомаха... и без това напоследак нещо съм се схванала, но сега на кампинга от плуването се надяввам да се оправя:))


>Юли, какъв хляб бе душа, няма да си хосим храна; най-вероятно ще се храним в ресторант и в >палатката само ще спим. Вече и надуваем дюшек си купихме; пълно обзавеждане. Laughing
Е не ми казвай, че ще си имате огнище и няма да си направите по едно Барбекю и да стоите покрай оганя и да си говорите... за морето и машините:))

>Само да ви дам малко инсайт за нашите къмпингови способности - когато казах на зълва ми вчера, че >сме си купили палатка и ще ходим на къмпинг, тя изпадна в хистерия (от смях)
Лаура, аз като гледам какви сте ентусиасти, скоро май ще се преселят свекарвата и свекара при вас да живеят и заедно да купонясвате сред Канадската природа:))

# 14
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Приятно изкарване на кьмпинга.Няма да сьжаляваш Wink.
И аз от малка много ходя на кьмпинг(до преди да дойда тук де) и зная ,4е е супер преживяване.

Общи условия

Активация на акаунт