бременност след анорексия и дълга аменорея

  • 4 906
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте. Изчетох всичките страници, но не намерих проблем като моя. Историята ми е следната. На 30 години съм.След прекаляване с диетите и спорта от поднормена станах изчезваща общо взето, на 164 см.от 45кг. станах 38 кг и естествено ми спря менструацията. Няма да навлизам в подробности, общо взето съм възстановяваща се анорексичка. Никога не съм спирала да се храня, просто ядях предимно протеини и тренирах много. Сега съм качила килограмите на които съм по принцип и малко отгоре и изненадващо миналата седмица ми дойде цикъла - за втори път за 2 година и 3 месеца. Беше съвсем нормален, имах и овулация според мен. Предния път беше преди 1 и 7 месеца,  но беше ановулаторен и оскъден. Сега искам за забременея. Имам дете на 11 години да ми е жив и здрав.
Въпросът ми е какво се случва след продължителна аменорея и може ли да има последици за евентуална бременност. Знам че ще ме посъветвате да отида на лекар, но единственото което повечето направиха през този период е да ме психират и да ми предписват хормони без да осъзнаят реалната причина, че съм с поднормено тегло. Правила съм хормони почти всеки месец - бяха в норми. Прегледите също не показваха нищо необичайно. Единствено д-р Александров от Варна ми беше казал, че всичко е от теглото и от стрес. Достатъчно разумна съм да се консултирам и с него впоследствие, но сега просто искам да споделите вашето мнение.
Предварително благодаря на всички отзовали се на проблема ми.

# 1
  • Мнения: 3 294
Здравей , съжалявам за това което си преживяла , дано се въстановиш напълно  Hug
По въпроса ти мисля че не би пречило при настъпването на евентуална бременност , може и тогава ще ти се наложи да следиш кръвните показатели и да си под по-често наблюдение , но може и да изкараш една лека и безпроблемна бременност . Това поне е моето мнение . Дано се включат и други момичета  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 6 302
divaya, хубаво е, че си успяла да се измъкнеш от лапите на анорексията. Дано цикълът ти стане редовен. Ако теглото ти е вече в норма и имаш овулация, не виждам защо да не забременееш и да не износиш и родиш здраво дете, още повече че и хормоните ти са в норма. Забрави за проблемите в миналото, мисли позитивно и нещата ще се подредят. Желая ти успех!

# 3
  • Мнения: 3 246
divaya, първо искам да ти кажа браво на теб, успяла си да се пребориш  bouquet иначе подкрепям казаното от момичетата. Пожелавам ти късмет Hug

# 4
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
В добавка на написаното до тук ми се иска да те посъветвам все пак да проследиш и други показатели, освен хормоните. За да имаш безпроблемна бременност и организмът ти трябва да се е възстановил добре. При бременност бебчето активно черпи от организма на майката витамини и микроелементи.

# 5
  • Мнения: 15
Благодаря на всички за моралната подкрепа. На никого не пожелавам да преживее подобен ужас. Искрено се надявам след 3 годишно мъчение да се почуствам нормален човек. Усилено работя върху себе си и мисля че си стъпих на краката. Обаче ада още не е свършил. Важното е че съм здрава и ако този цикъл е шанса ми да започна нов живот ще го използвам. Пожелавам и на вас най-голямото щастие на света.

# 6
  • Мнения: 707
От личен опит не говоря, но са давали често по ТВ, как жени страдащи от анорексия или болимия и преборили се с тях, забременяват и раждат живи и здрави дечица.
Основно подчертават необходимостта от подкрепа от близките и мотивация у самите жени да се борят за постигане на целите им.
Желая ти успех и много щастие  Hug!

# 7
  • Мнения: 6
Аз имам същият проблем. Страдох от анорексия и всички последствия от нея . Сега са на етап от живота си , в който искам да забременея , но не се получава. Вече 6 месеца се опитваме с приятеля ми , но резултат няма. От четири месеца се лекувам с утрогестан за нормализиране на цикъла и си имам редовна менструация. Наистина ще се радвам ако има хора сблъсквали се с този проблем , които да пишат. Просто искам някаква яснота за проблема и дали има нещо по специално , което трябва да предприема  ( изследвания , специални медикаменти и др. )

# 8
  • Мнения: 16
една позната имаше същите проблеми когато си направи цветна снимка забременя.просто тръбите са и били тесни.

# 9
  • Мнения: 94
    divaya, inna_pr_84
Не съм запозната какви точно изследвания трябва да се направят, но тук във форума бях чела, че за доброто функциониране на яйчниците изключително много помагат омега-3 мазнини.Това е хранителна добавка.Потърсете информация за тях, защото имало значение от къде са извлечени.Не трябвало да бъдат от черен дроб на риба.А току що чух по TV, че помагат да се избегнат различни проблеми със зародиша по време на бременост.
Ами това е, надявам се да съм помогнала.
Успех и много скоро pregnant

# 10
  • Мнения: 1 441
А някой знае ли дали анорексията вляе на качеството на яйцеклетките, а не само на наличието им?  Rolling Eyes Може това да се окаже проблем?

# 11
  • София
  • Мнения: 6 302
Kidman, а защо да не са извлечени от черен дроб на риби? В момента пия хранителна добавки Ескимо 3, която съдържа точно Омега3 мастни киселини от тлъсти северни риби, което уж било най-добрия вариант. Пия го с цел подобряване качеството на яйцеклетките.
Извинете за оф-топика.

# 12
  • Мнения: 1 095
Според мен , организма на бъдещата мама трябва хубаво да укрепне, да се изчисти от лекарства,ако е пила такива,да се направят пълни кръвни изследвания и да се обърне към специалист в областа на репродуктивната медицина за  консулт.
Заболяването никак не е леко и трябва да се подходи внимателно и под контрол на лекар
Успех,мила ! Hug

# 13
  • Мнения: 94
Zazolinka,
цитирам ти точно това, което съм чела за Омега-3
"Важното е да се избере такова рибено масло, което не е от черен дроб на риба, защото в него има вит. А, който не е препоръчителен във високи дози при бременност".
"Има два вида рибено масло под формата на добавка – направено от черен дроб на риба, или от тялото на самата риба. Добавки, извлечени от дроб, като дроб от треска, съдържат витамин А под формата на ретинол и трябва да се избягват. От друга страна, рибено масло, което не е извлечено от дроба, съдържа много омега-3 мастни киселини DHA, които помагат за нормалното развитие на мозъка и очите на бебето, особено през последните три месеца. Богати на такива мастни киселини риби са скумрия, сьомга, пъстърва, херинга, аншоа, сардини, а също ги има в орехите и лененото семе".

Последна редакция: вт, 03 фев 2009, 16:03 от Kidman

# 14
  • София
  • Мнения: 6 302
Kidman, благодаря ти. Разбрах, въпроса е дали е от черния дроб на рибата, или от от месото й. Ще погледна какво пише в листовката на Ескимото.

Общи условия

Активация на акаунт