Паническо разстройство-част 2

  • 188 546
  • 912
  •   2
Отговори
  • София
  • Мнения: 426
Полезни сайтове

www.evropea.com

www.puls.bg

www.lekar.bg

www.forum.evropea.com

Връзка към старата тема Пак това Паническо Разстройство

Пожелавам  в новата тема на всички да се похвалят с преодоляване на ПР




Последна редакция: ср, 17 дек 2008, 15:41 от anelka119

# 1
  • София
  • Мнения: 426
Ако имате идеи за добавяне на още неща в първия пост кажете.За първи път правя връзка между 2 теми и е възможно да не съм се справила добре.Приемам критики Hug

# 2
  • Мнения: 468
Здравейте , паники.Отдавна не съм влизала тук.Надявам се да има повече подобрили се.

# 3
  • Мнения: 923
Здравейте и от мен  HugТези дни ми е коледно и много празнично, обичам да купувам подаръци Grinning

# 4
  • Около света и у нас!
  • Мнения: 96
Цитат на: gerinceto в понеделник, 15 декември 2008, 15:11
Здравейте! Може ли някой да сподели как е спрял антидепресантите, т.е. в какъв интервал от време. Аз пия ципралекс от 10 мг и смятам вече да ги спирам. Не ми се ходи на лекар и мисля сама да си направя някаква схема за спиране. До сега пиех по едно хапче на ден, сега смятам да започна да пия половинка 1-2 седмици, след това да започна да прескачам през ден да пия половинка пак 1-2 седмици и така да ги спра. Моля дайте съвет   

Определено моя съвет е да се консултираш с твоя лекар - невролог или психотерапевт. Не си прави експерименти на своя глава да ги пиеш. Аз направих тази грешка и опр. не се чувствах добре. Най-добре се посъветвай с твоя лекуващ-обяснимо как се чувстваш, дали имаш ПА, дали имаш смущения....но недей самичка!!!!!

# 5
  • Мнения: 143
Записвам се да следя темата  Confused .

# 6
  • София
  • Мнения: 426
Здравейте и от мен  HugТези дни ми е коледно и много празнично, обичам да купувам подаръци Grinning


И аз така ама си имам едно на ум за онзи звяр ПА

# 7
  • Около света и у нас!
  • Мнения: 96
И аз да споделя - миналата седмица бях на контролен преглед и тъкмо си викам : ейййй Laughing супер спирам хапчетата, всичко ми е наред, но се оказа, че невроложката ми продължи лечението до февруари- малко останах разочарована да ви кажа, но нали все пак е си е за мен Rolling Eyes....по-добре още 2 месеца лечение от колкото мъки с тея ПА. Момичета в тези почти 3 години на лечение с прекъсване, винаги съм се чудела - какво ли ще е след това? дали пак няма да се появят ПА? дали всичко ще е наред и най-накрая съм се отървала от това бреме......понякога изпитвам страх, че като спра Ципралекс и пак ще започне всичко на ново....споделете - Дали има някоя от вас същия проблем?  newsm78 Искам и бебче да имам, но с тези хапчета няма как да стане...... Shocked

# 8
  • Мнения: 250
Записвам се да следя темата  Confused .

Simple Smile

# 9
  • Мнения: 4 335
Записвам се и аз само да следя темата.
Попринцип не пиша,но винаги ви чета,като човек минал през целия този ад.

# 10
  • Мнения: 852
Здравейте и от мен  HugТези дни ми е коледно и много празнично, обичам да купувам подаръци Grinning


И аз така ама си имам едно на ум за онзи звяр ПА



 Здравейте сладурки и от мен.
Аз също съм настроена празнично,купувам подаръци и гледам изобщо да не го мисля,въпреки че имам едно на ум.

# 11
  • Мнения: 1 309
fiamaa здравей. И на мен ми е така.....и аз искам вече да ги спирам тия хапчета  Sad но много ме е страх от ПА да не се завърнат отново. Добре че не си направих експеримента да ги спирам на своя глава. Обадих се на лекуващата ми лекарка и тя ми каза да намаля дозата на половина и така да пия по половин хапче 3 месеца и след това да и се обадя пак. Ужас Sad  И аз искам вече бебе и приятелят ми много се е изнервил от факта че няма да ги спра скоро...Уффф.....

# 12
  • Мнения: 215
ее, момичета, а аз пък от страх от страничните ефекти които получих от лекарствата, въобще не можах да ги продължа, може би щеше да ми е доста по-лесно...
А иначе, явно коледното настроение е заразно  Hug но май всички си имаме едно на ум  Heart Eyes

Поздрави на всички   bouquet

# 13
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
fiamaа, gerinceto, най-важното е да излезете от това състояние. Докато сте тревожни и получавате ПА вероятността да забременеете е много малка. Така че мислете позитивно, не се плашете от това "после" и имайте търпение. Когато не се концентрирате върху ПА и мислите за хапчетата няма да усетите кога ще минат 3 месеца. Живейте си живота и се радвайте на всеки миг.
И след ПР се забременява и има живот казвам го от личен опит. Трябва да сте спокойни и всичко ще си дойде на мястото.

Освен това има антидепресанти, които не пречат на бременността.

# 14
  • sofia
  • Мнения: 1 472
Здравейте момичета! И аз съм от отбора Embarassed диагнозата ми я постави невролог - освен многото фобии един от симптомите ми е слабост в тялото и мускулите, нещо като безсилие, не прочетох някоя от вас да го има... newsm78 в момента съм на транксен, страховете и кризите доста намаляха, но чувството за слабост и немощ остана...е, аз се лекувам от 15 дни само...но друг път ще разкажа повече, защото сега искам да огранича лошите мисли.

Общи условия

Активация на акаунт