Паническо разстройство-част 2

  • 188 535
  • 912
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 426
Estellia само едно ще ти кажа този който не го е преживял, той не знае какво е.Не ти го пожелавам да разбереш какво е никога.Повярвай че не ни е много приятно да ни "трови живота"и не се оправяш толкова лесно макар и да го искаме и да се стремим

# 46
  • Мнения: 209
Estellia истина е, че колкото и да четеш няма как да ни разбереш и наистина искренно ти пожелавам никога да не ни разбереш.Само едно искам да кажа, преди години моя приятелка ми разказваше как се чуства с ПР аз се засмях и и казах "я стига глупости как можеш да мислиш такива неща това са глупости". И какво стана..... няколко години след това и аз попаднах в този капан и разбрах какво и е било.Борете се момичета няма да се предаваме явно това ни е някакъв "белег" ние сме по специални

# 47
  • Мнения: 413
Диагнозата се поставя от психиатър. Той може да назначи правилното лечение и да проведе адекватна психотерапия.

Пила съм Ривотрил и все още понякога пия. По принцип към него може да се развие зависимост, но ако приемането или съответно спирането му се контролира от лекар няма да има проблем.
Но Ривотрила е лекарство, което облекчава симптомите на паническото разстройство само с него нещата няма да се оправят трябват антидепресанти и психотерапия. Аз поне така се оправих.

Весели празници и никакви кризи   Grinning.



[/quote   ivap благодаря ти за разяснението,само още един въпрос.Кои са антидепресантите?
Мисля че не са му изписали антидепресанти,СОНАКС му бяха изписали но от тях си получаваше кризите и ги смени психиатърката с Ривотрила.Ох проблем е че и в нашия град имаме само една психиатърка и ми се струва че жената колкото и да иска да обърне внимание на всички все не успява.Затова и питах невролог би ли успял да повлиае по-някакъв начин? Купих билката ДИЛЯНКА,някой пробвал ли е с нея как ще се почувства?

# 48
  • Мнения: 413
Диагнозата се поставя от психиатър. Той може да назначи правилното лечение и да проведе адекватна психотерапия.

Пила съм Ривотрил и все още понякога пия. По принцип към него може да се развие зависимост, но ако приемането или съответно спирането му се контролира от лекар няма да има проблем.
Но Ривотрила е лекарство, което облекчава симптомите на паническото разстройство само с него нещата няма да се оправят трябват антидепресанти и психотерапия. Аз поне така се оправих.

Весели празници и никакви кризи   Grinning.


   ivap благодаря ти за разяснението,само още един въпрос.Кои са антидепресантите?
Мисля че не са му изписали антидепресанти,СОНАКС му бяха изписали но от тях си получаваше кризите и ги смени психиатърката с Ривотрила.Ох проблем е че и в нашия град имаме само една психиатърка и ми се струва че жената колкото и да иска да обърне внимание на всички все не успява.Затова и питах невролог би ли успял да повлиае по-някакъв начин? Купих билката ДИЛЯНКА,някой пробвал ли е с нея как ще се почувства?

# 49
  • София
  • Мнения: 426
А на вас случва ли ви се да вие замъглен погледа,да имате напрежение в очите все едно всеки момент ще ви изпаднат #Crazy или да ви се повръща.От едно известно време това ме тормози и кръвното ми емалко ниско но и да не е ниско пак имам тези гадене и световъртеж

# 50
  • Мнения: 117
ЗДРАВЕЙТЕ МИЛИЧКИ.ИСКАМ ДА ВИ КАЖА ,ЧЕ АЗ СЪМ ПРИМЕР ЗА ИЗХОДА ОТ ВСИЧКО ТОВА КОЕТО ПИШЕТЕ.ЗНАМ И РАЗБИРАМ МНОГО ЯСНО ВСЯКА ЕДНА ОТ ВАС ЗАЩОТО ИЗМИНАХ ДЪЛГИЯ И МРАЧЕН ПЪТ НА ПАН.РАЗТРОЙСТВО.Не беше ден ,не беше два ,а няколко години изпълнени с тъга страх и мисли за тежки болести и смърт.Виене на свят , сърцебиене, разсеяност,изтръпване на крайници и какво ли още не.Всичко това се започва,след преживян стрес и си мислиш ,че няма край.Минах през всички доктори, правих всякакви изследвания и всички казваха ,че ми няма нищо, но аз не се задоволявах с това и ходих дори на врачки.Осъзнавам за глупостите ,които съм вършила чак сега,когато съм извън депресията.Ходих на един психиатър, но не бях доволна и след това попаднах на добрия ,който е причината да съм сега това ,което бях.Но си мисля ,че това просто трябва да се мине, защото след това сме по силни и гледаме по друг начин на живота.Пиша ви не за друго , а за това да ви вдъхна кураж и да ви кажа, че всички до една ще се излекувате.Трябва де се успокоявате и да имате търпение.Пийте хапчетата за да излезте по лесно от тази диагноза!А на тези които искат да забременеят да не чакат въобще защото това също е решение.Моята лекарка винаги ми казваше , че ще се оправя като родя и беше права.Едва един месец без хапчета ,след поредния опит да ги спра и аз бях бременна без да знам.Притеснявах се единствено за това как с пан. разстройство ще гледам дете, но след като родих проблемите изчезнаха и сега съм нов човек.Имам бебе на 6 месеца и миналото е само спомен.И на последно място искам да ви кажа че излекуването в крайна сметка зависи от вас.А докторката казва ,че след раждане настъпват много промени в организма аз незнам на какво точно се дължи но е факт.

# 51
  • Мнения: 215
 temenushka81, радвам се, че си се добре, аз пък точно след като родих, получих следродилна депресия, после имах здравословни притеснения за мен и мои близки и накрая ПР и тревожност. А това виене на свят направо ме побърква.
И да ви кажа проблемите ми май не останаха в миналата гадина Cry

# 52
  • Мнения: 117
а преди това имала ли си проблеми

# 53
  • Мнения: 209
И при мен се получи след раждане но това не означава че тези които искат да имат бебче трябва да е откажат заради ПР Все пак сме много примерите че и в това състояние могат да се гледат деца Hug Hug Hug

# 54
  • Мнения: 117
Преди или след знайте, че всичко минава просто иска повече време.Бавно но сигурно

# 55
  • Мнения: 215
Преди това не съм имала проблеми. Появеха ми се 5-6 месеца след раждането. Както писах насъбра ми се доста стрес за кратко време. Ходих на психятър, но хапчетата не пия, защото имам страх от тях Embarassed
Напълно съм съгласна, че който иска да има деца това не трябва да го спира. Никога не се знае на кой кога и какво ще му се случи. Няма да се даваме Hug

# 56
  • Мнения: 215
temenushka81 , можеш ли да ми препоръчаш доктора при когото ходиш, ако си от София, че аз май не съм много доволна от моя. И ако искаш да споделиш ти какви лекарства пи, искам да си облекча симтомите, ама пуст страх

# 57
  • Мнения: 117
Пих ривотрил и дианксит при първата психиатърка,но не ми помагаше въобще,а при втората пих ксанакс и ксероксат.Ксанакса е със зелена рецепта ,но докторката каза ,че той не лекува просто помага в началото до задействането на ксероксата ,а ксероксата може да си го купиш по всяко време от аптеката.Задължително трябва да ти го назначи психиатър, защото се пие по схема.От малко започваш и постепенно увеличаваш до като започне да ти помага и се почустваш по добре.След това започваш да намаляш до спирането му. Докторка бих ти препоръчала,но съм чак от Смолян.

# 58
  • София
  • Мнения: 426
temenushka81 а ходила ли си на психотерапия и ако да моля за координатите на лекаря а сега прочетох че си от Смолян

# 59
  • Мнения: 117
Не съм ходила на психотерапия даже не знам какво се прави.Имам много познати в това състояние.Дори с  една от най близката ми приятелка точно поради този повод се сближихме и сега не се разделяме.Но съвсем сериозно ви казвам,че щом аз излязох от състоянието в което бях,значи всички ще го направят!

Общи условия

Активация на акаунт