Паническо разстройство-част 2

  • 189 008
  • 912
  •   1
Отговори
# 840
  • Мнения: 135
Mamast, само на флуанксол ли си? Колко време го пиеше?


Пия Ципралекс-сутрин по 1т. и Флуанксол-3пъти по 1/2.Започнах да ги пия от април месец и сега се чувствам много добре.Ще видим другата седмица моят доктор какво ще каже

# 841
  • Мнения: 433
И аз съм на  същата схема от април. Само дето флуанксола ми е по едно сутрин и едно на обед. И аз съм доста добре и искам да псирам флуанскола. Другата седмица ще се разбере.

# 842
  • Мнения: 135
Щом се чувстваш добре може и да ти го намали.Аз нямам търпение,искам вече да ги спирам,но знам,че има време и трябва да ги пия за да не ме повтори след месец.Търпение му е майката,и кураж

# 843
  • Мнения: 433
Последния път ми каза, че вече съм добре, но нагласата ми, че ще се оправя не била добра и хайде още месец на флуанксол. Аз си предпочитам само ципралекса, ама пита ли ме някой. Но поне дава гаранции, че ще се оправя Simple Smile И а дано, че ми писна все да ме повтаря Sad

# 844
  • Мнения: 1 893
Здравейте,момичета. Искам да попитам тези,които пият анафранил,имат ли странични действия и кога отминават. А ефекта кога го почувствахте?

# 845


Това е трябвало да ти обясни лекуващия те психиатър.

# 846
  • Мнения: 1 893
Да, така е, но нали в този подфорум търсим подкрепа и очакваме такава. Затова питам  Simple Smile  Peace

# 847
  • Мнения: 135
Lirena майка ми пие анафранил,подейства и след 1 месец при нея няма странични ефекти,действа и много добре при условие,че тя е хипертоничка и сърцето и е извън ритъм.Тя го пие вече почти година и е добре.Надявам се и при теб да е така Hug

# 848
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Здравейте,момичета. Искам да попитам тези,които пият анафранил,имат ли странични действия и кога отминават. А ефекта кога го почувствахте?

Пила съм Анафранил два пъти. Не съм имала никакви странични ефекти. При мен подейства на втората седмица от началото на приема. Първата седмица се чувствах по-напрегната и тревожна, но това отмина напълно за 5-6 дни.

# 849
  • Мнения: 1 893
Благодаря ви,момичета! Мен лично ме притеснява факта,че диагнозата ми е тежка депресия и ПР,като в момента преобладава депресията. Затова ми направиха схема,според която трябва да пия макс. доза,а тя е 3 пъти по 2 т. от 25 мг. Знам,че ще ви се стори много,но това е начина според ПСИ да изляза от това състояние. Притеснява ме дозата.,а оттам и страничните ефекти. Все пак ви благодаря за подкрепата. В този момент имам нужда от хора като вас,които да ми дадат малко кураж и надежда! Hug

# 850
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Благодаря ви,момичета! Мен лично ме притеснява факта,че диагнозата ми е тежка депресия и ПР,като в момента преобладава депресията. Затова ми направиха схема,според която трябва да пия макс. доза,а тя е 3 пъти по 2 т. от 25 мг. Знам,че ще ви се стори много,но това е начина според ПСИ да изляза от това състояние. Притеснява ме дозата.,а оттам и страничните ефекти. Все пак ви благодаря за подкрепата. В този момент имам нужда от хора като вас,които да ми дадат малко кураж и надежда! Hug

Аз пиех 2 х 2 т. от 25 мг. първия път и нямах странични ефекти  Peace. Само Анафранил ли пиеш?

# 851
  • Мнения: 468
Един бърз запис от мен. Бях болна , сега малката е наред. На АБ е. 4 дни ми поддържа 40 градуса. Съвсем изкуках. Дано повече не ми се случва.
Иначе не съм особено добре. Някой страхове взеха да се появяват от време на време.Сърцето пак ме стяга на моменти. От една седмица чакам резултати от цитонамазката и не можех да ги взема , чак в петък.И това съвсем ме побърква.Страх ме е от резултата.Все за рак си мисля. #CrazyЛуда работа. Нямам желание за нищо. Не ми се излиза , не ми се чисти , не ми се готви. Правя го , ама доста механично.Според мен всичко се дължи на тъпото еднообразие , и това че по цял ден съм сама , та и до късно вечер.Както и да е , надявам се някой ден всичко да се оправи. Не губя надежда.
Лек ден на всички, и  без панически кризи.

# 852
  • Мнения: 2 575
Здравейте и от мен вече в София.
Е, както си и знаех - с вените ми всичко изглежда ОК - ходих на Доплер снощи.
Но какво от това - все още ми е замаяно леко, изморявам се много лесно и от време не време задух. Поне сърцебиенето май поизчезна.
Започнах си пак Ципралекса, дано помогне бързо.
А и още нещо - бях на иглотерапия за болките в крака от ДХ и помолих лекарката да ми сложи и игли в точките за регулиране на нервната система. Малко гадничко е - 2 иглички в ухото, но пък се надявам да имат ефект. Ако помогнат и се чувствам добре, ще ви кажа Wink Grinning

# 853
  • Мнения: 81
Здравей Лирена аз също пия Анафранил от два месеца в началото доста трудно свикнах но сега се чувствам ОК ще го пия поне още месец и ще го спирам. Не се притеснявай поето психо ми каза че това е много добро старо изпитано хапче за ПР което помага само да е в правилната дозировка. Желая ти успех и не се притеснявай да питаш. Peace Peace Peace

# 854
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Asinka, много се радвам, че всичко е добре, чаках да докладваш. Според мен не може изведнъж да ти стане добре, моето Пси все ми повтаря, че организма си има стереотипи и за това понякога повтаря гадните състояния без да имаме контрол над тях. А иначе умората и задуха, аз го отдавам на промените във времето, ние сме просто по податливи и усещаме промените повече.
Да докладвам и аз, днес ми беше поредния (предпоследния) час при психотерапевтката ми, според нея психически съм добре, имам си свойте страхове, но напълно в границите на нормалния човешки страх. А иначе за физическите неразположения според нея имам всички признаци на хормонален проблем, сутрин съм много разтреперана с тахикардия, екстрасисули, после като си изпия хапчетата (бетаблокера и Рудотела) се пооправям. Обаче всички хормона на щитовидната жлеза са ми в норма. Но аз не вярвам много на специалистите в Русе и ще търся добър гинеколог-ендокринолог някъде другаде. Все се чудя кое е първо, кокошката или яйцето  hahaha (психичните проблеми или чисто физическите неразположения)...

Общи условия

Активация на акаунт