Как съхранявате морковите?

  • 706
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 200
Майчета, как съхранявате морковите? Двоумя се между фризера и да си намеря пясък от река, чух, че в пясъка се запазвали свежи.

# 1
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Аз съм ги запазвала цяла зима в кофа пълна с пясък на балкона. Когато ми потрябват си вадех. Мисля,че пясъка не е бил специално от река.

# 2
  • София
  • Мнения: 708
аз си ги нарязвам на кубчета и в пликче във фризера..вадя почти за всяко ястие

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И в пясък и във фризер ще се запазят, но защо ти е да запазваш  newsm78, като моркови има на пазарЯ целогодишно Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 708
може индустриално количество аванта да е получила

# 5
  • Мнения: 3 200
И в пясък и във фризер ще се запазят, но защо ти е да запазваш  newsm78, като моркови има на пазарЯ целогодишно Wink

Защото имам домашни и искам тях да запазя

# 6
  • Мнения: 1 002
аз ги държа във фризера , но предполагам че варината пясък е по-добър ( по-естествен е )

# 7
  • София
  • Мнения: 3 328
Ние правим подправка, в която слагаме много моркови, магданоз, целина, пиперки и достатъчно сол - така, щото да запази подправката читава цялата зима. Вън от това, като купя сега моркови и не ги употребя веднага, ги обелвам и нарязвам на шайбички и муш във фризера, че инак омекват и почерняват и после нито успявам да ги обеля, нито да ги нарежа. А във фризера се запазват свежи, все едно току що съм ги купила /като извадя да готвя/. За съхраняването на моркови, както и на праз, в пясък съм чувала, но не съм практикувала.

Общи условия

Активация на акаунт