Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Sofia, Bulgaria

привет на всички, имам един въпрос дали е опасно ранното затваряне на предната фонтанелка, дъщеря ми е на 5м. и 3 дни и й почти затворена
Цитирай

в страната на чудесата

според мен трябва да я прегледа специалист и той да се произнесе! може би трябва да се направи снимка за да се прецени дали наистина е затворена... вероятно така ти се струва, може би е по-плътна тъканта отгоре и.
Цитирай

ние също сме с малка фонтанела благодарение на витамините дето ги пиех ..
педиатърката ни казва, че ако се затвори преди 5 ммесец е опасно, а ортопеда  преди 9ти... newsm78
Цитирай

всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин

Наистина се посъветвай със специалист- ние пък сме обратната крайност- 1 година и 9 месеца и не затоврена голяма фонтанела  Confused
Цитирай

София

И на двете ми деца фонтанелата се затвори на около 6 месеца. Голямата е на 12 г. Не си спомням и тогава (пък и сега с малкия) някой да го е смятал за проблем. Но не пречи да се посъветваш, разбира се. Въпреки, че не се сещам какво може да се направи при вече свършен факт.
Цитирай

Анкх-Морпорк

Трябва да се следи нарастването на черепа. При съмнения, че има забавяне, търси специалист.
Не давай вит. Д. !!!!!!!!!!!! В слуачите на ранно затваряне си е направо опасно !
(на моят син рано се затваряше и го следяха, и нвевролозите изрично забраняваха допълнителен прием на вит Д)
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.