проблем 27 седмица--дайте съвет!!!

  • 2 323
  • 35
  •   3
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 696
момичета здравейте!!!сега се връщам от докито и малко ми е притеснено!!вървим доста добре за моята седмица дори доста едро беб4е-1086кг.всичко е ок и се развива нормално,единственото което ме притесни доста беше , че докито каза че бебка и белеели тънките черва-което значело че има газове??????? newsm78 много странно,някоя от вас знае ли за нещо такова???каза , че не е опасно,просто като се роди ще трябва по обстоен преглед newsm12.ако някои има подобен проблем или е чувал нещо нека сподели newsm17

# 1
  • Мнения: 218
ОТ кой град си и за първи път чувам

# 2
  • Мнения: 696
от софия

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Аз не съм чувала за подобен проблем, защо не го попита веднага.А ФМ правила ли си ?

# 4
  • Мнения: 696
фм съм правила всичко е наред!попитах го каза че това не е страшно и опасно!!!просто ще трябва по- обстоен приглед на бебето,което незнам какво точно значи!!!!!!!!!!!!!!не мога да си обясня как бебето има газове???и т.н

# 5
  • Мнения: 9 973
бъди спокойна,като се роди бебето ще го прегледат  WinkИмай малко вяра на лекарите все пак.Щом доки е казал ОК,значи ОК Peace

# 6
  • Мнения: 16
Глупости! Бебешките черва не могат да имат газове, защото в тях няма никакви бактерии, не само газообразуващи такива. Твоят доФтор да не е видял запушване на червата? При това състояние червата може да са малко разширени (но не и пълни с газове, защото няма откъде). Защо не му звъннеш утре по телефона - все пак пари си му дала, трябва да ти обясни така, че да разбереш.

И не се притеснявай, щом е казал, че нещо трябва да се наблюдава след раждането, всичко е наред. Ако каже, че нещо трябва да се лекува след раждането, тогава вече може да се притесняваш.

# 7
  • Мнения: 542
не съм чувала за такова нещо!

# 8
  • Мнения: 6 713
И аз не съм чувала! Потърси още едно мнение, ако искаш за твое успокоение Peace

# 9
  • Мнения: 6 274
Хм, много странно...  Thinking
И аз не съм чувала...
Потърси второ мнение...
И пиши какво е станало...

# 10
  • Мнения: 1 919
не съм чувала, дано всичко е наред.

# 11
  • Мнения: 274
И аз не съм чувала! Потърси още едно мнение, ако искаш за твое успокоение Peace

И аз така мисля Peace

# 12
  • Мнения: 345
Потърси мнение на друг специалист!Все пак става въпрос за ТВОЕТО БЕБЕ!На какъв видеозон те гледа?

# 13
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
И аз като другите ще те посъветвам да потърсиш още едно мнение за лично успокоение.

# 14
  • Мнения: 1 554
не съм чувала,дано да е някаква грешка Praynig потърси още едно мнение Peace

# 15
  • Мнения: X
Странно как ще има газове бебето, като стомашно чревния му трякт е стерилен, но......знам ли.
Аз бих потърсила мнение от специалист.

# 16
  • Мнения: 378
Както казват всички потърси друго мнение и аз не съм чувала.Стискам палци пиши какво е станало.

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Консултирай се и с друг лекар и дано всичко е наред Praynig

# 18
  • Мнения: 378
Добре де някой може ли да каже от какво се получава хълцането тогава,аз като бях бременна кам края на 8 се спукваше да хълца това дете целия ми корем подскачаше и лекарката каза,че е нормално и нищо и нямаше.

# 19
  • Мнения: 2 270
Както казват всички потърси друго мнение и аз не съм чувала.Стискам палци пиши какво е станало.
Peace

# 20
  • Мнения: 822
Добре де някой може ли да каже от какво се получава хълцането тогава,аз като бях бременна кам края на 8 се спукваше да хълца това дете целия ми корем подскачаше и лекарката каза,че е нормално и нищо и нямаше.
и за това чувам за първи път

# 21
  • Мнения: 696
мерси момичета,ще видим какво ще каже и друг специалист!иначе ме гледат на триизмерен,някои питаше!

# 22
  • Мнения: 2 495
Добре де някой може ли да каже от какво се получава хълцането тогава,аз като бях бременна кам края на 8 се спукваше да хълца това дете целия ми корем подскачаше и лекарката каза,че е нормално и нищо и нямаше.
и за това чувам за първи път
Това е нормално нещо.Хълцат, защото се случва да погълнат повече околоплодни води Peace.В това няма нищо притеснително.

# 23
  • Мнения: 521
и аз не съм чувала нито за това нито за хълцането  newsm78

# 24
  • Мнения: 2 311
А ти защо не го попита какво значи точно това?
Ако това е лекаря ,наблюдаващ бременността ти ,му се обади,кажи му,че си притеснена и го попитай!

# 25
  • Мнения: 696
мерси момичета Hug

# 26
  • Paris, France
  • Мнения: 14 014
Здравей Зори,

Първо да те успокоя, че засега нямаш причина за притеснение. На много фетуси червата им белеят и ако това е единствения видян "проблем" място за притеснение няма освен че има риск от намален растеж и затова ще те следят. Не е показател за преждевременно раждане а само за по-ниско тегло. Има хиляди причини червата да белеят на които няма да се спирам. В около 80 процента от случаите не значи нищо и няма абсолютно никакви последствия. Сега само да не се притесниш и да помислиш, че 20 процента са болка за умиралка.

От голямо значение е и апарата. Един и същ специалист на ехография на един и същ фетус може да види фалшиво белеене, да види реално белеене или да не забележи реално белеене.

Някой ти писа за хълцане и поглъщане на амниотична течност, не няма връзка и от течността червата не белеят.

Знаеш ли каква е степента? Леко белеят или са като орган, черен дроб, например? Едва ли е 3 степен когато са като кост, защото тогава щяха да са ти казали (наистина има проблем). Назначиха ли ти някакви други изследвания (кръв, урина)?

Успех и не се притеснявай излишно, но е важно да се следи.

# 27
  • Мнения: 696
да направих изследвания на кръв и урина-всичко ми е в -дори докторът каза че бебето върви по едричко за седмиците си 1086кг.дано да няма никакви усложнения.Благодаря за компетентното мнение  bouquet

# 28
  • Paris, France
  • Мнения: 14 014
Здравей,

Значи всичко е наред. Понеже инфекции като токсоплазмоза, цитомегаловирус итн могат да преминат бариерата на плацентата и белеещото черво е един от признаците на тези инфекции ( но може и да не е) са те пратили на лаб. изследвания. Щом там всичко е наред можеш да забравиш за случая. Важно е да знаеш, че лекарите се презастраховат, тоест преувеличават съществуващ проблем или при най-малко съмнение задълбават. В твоя случай това показание не е риск за нищо. Просто не исках да те плаша преди да са ти излезли резултатите  Laughing

# 29
  • Мнения: 651
Защо не го разпита повече тоя д-р?
Чудна работа!   #Crazy

# 30
  • Мнения: 9 433
Цитат
да направих изследвания на кръв и урина-всичко ми е в -дори докторът каза че бебето върви по едричко за седмиците си 1086кг.дано да няма никакви усложнения.Благодаря за компетентното мнение
Тъкмо това се замислих сега като четях поста ти,че бебчо е малко едричък за седмиците си.Пожелавам ти всичко да се оправи и на финала да гушнеш едно здраво бебче  bouquet

# 31
  • Мнения: 1 484
Не  се  притеснявай  всичко ще е  наред.Той  как  разбра  че  има  газове.За  първи  път  чувам  подобно  нещо.

# 32
  • Мнения: 2 374
Как е възможно в още неродено дете да има газове нещо не се връзва,дано да е някакво объркване.Успех!

# 33
  • Мнения: 696
ами и аз незнам-каза че тънките черва белеели!!!!когато го попитах да обясни че се бях притеснила,той ми каза да не се шашкам и че сигурно има газове Shocked!!!каза че нямало нищо притеснително,само като се роди живот и здраве трябвало да се направи по обстоен преглед Praynig

# 34
  • Мнения: 1 219
не разбирам за какво се тревожиш щом е казал че не е страшно и всичко е наред newsm78.Днешните майки май станахме половин доктори-всичко да знаем,всичко да ни се обясни подробно,та дори ако може на медицински език ooooh! #Crazy
Съжалявам за офа

# 35
  • Мнения: 6 274
Аз пък не знам коя майка не би се притеснявала за каквото и да било, свързано с бебето й...  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт