Гоблени-38

  • 57 362
  • 437
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 5 665
Е, редно е и аз да се похваля, че си получих изненадата от Sissak  Hug

Благодаря ти Сис. Знаеш, че и аз те обичам.

Ина, не съм левичарка, просто това ми е техниката на шиене. Всичките ми гоблени са с тоя бод  Peace

# 226
  • sf
  • Мнения: 10 062
Преди да се оплача искам

Да пожелая на всички весели празници,а  на пътуващите- леко и безаварийно !

аз мисля да шия във всяка свободна минута, не се съобразявам с празниците.
И ето оплакването ми - почнах Огън и лед. ама кво съм смятала, кво съм рязала, така съм се нахендрила,че отсрани на коня ми остават само по 3-4 свободни квадратчета. Ако после зашия по някоя кръпка, дали ще стане за рамкиране? то пак добре,че въобще ще ми стигне панамата и за самия кон,де  hahaha

# 227
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 517
Пепи сигурно е левичарка, и на тоя гоблен наклонът е наляво. Няма лошо де.
Аз съм левичарка, но шия с десен наклон.

# 228
  • Бургас
  • Мнения: 610
Аз  съм левичарка но шия както Хипатия е показала по-долу!!!

Последна редакция: вт, 23 дек 2008, 17:33 от poepie

# 229
  • София
  • Мнения: 9 848
Кой е "правилния" наклон? Аз шия накъдето ми падне, даже имам 1 или 2 "обърнати" гоблена Simple Smile Има ли някакво значение?
Хипатия, благодаря, точно за това иде реч. Значи "основата" на кръстчето я шия със светлия цвят, а отгоре с тъмния... Интересно, не съм виждала такива неща досега Wink
Момичета, весели празници и от мен, аз заминавам малко по-късно и не знам кога ще се върна  Mr. Green

# 230
  • Мнения: 5 665
Правилния наклон е този надясно. Моят начин на шиене си е мой /и не само мой де  Wink/. Когато се учех да шия почнах по "правилния" начин, но го обърнах да го видя как става откъм гърба и там шиенето ми хареса повече - по-плътен е гоблена. Оттогава си шия с наклон на ляво и през дупка  Wink.

# 231
  • Мнения: 2 923
Значи "основата" на кръстчето я шия със светлия цвят, а отгоре с тъмния... Интересно, не съм виждала такива неща досега Wink

мисля, че е обратно. Първо се шие тъмния и над него светлия. Но това съм го чела, не съм виждала как става.
Правилния наклон е  първо  така / и после така \

# 232
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 517
Аз забелязох, че на на гоблен на Вервако горната чертичка на кръстчето беше надясно, а сега шия Ланарте и там е обратното - горната е наляво.

# 233
  • Мнения: 3
Мимито & Светла-Радвам се че съм споделила неща които ще помогнат на някой  newsm51
Ама май от всички коледни това си ми остава любимо :
http://irein1988.multiply.com/photos/album/123/123#1
И не на последно място весели празници на всички вас.Така се радвам,че ви открих.Това,че ви има е един голям подарък за мен.

# 234
  • варненка от София
  • Мнения: 4 877
Аз шия както Хипатия е показала, но има наистина гоблени и разработки, в които дизайнерът е посочил как да се шие, има дори и в двата вида наклони, но това е търсен ефект.
Аз лично харесвам гоблените с "правилния" наклон, но всеки има право на мнение и щом Пепи така ги харесва и така шие, то това си е нейно право.

Рая, иначе винаги може да харесаш пейзаж, които се шие с кръстчета, но дамата за която е подаръка да си го шие гобленов бод, има много момичета, които правят така, друг е въпросът, че моето мнение е, че гобленът трабва да се шие така, както го е определил дизайнера. Вервако имат много добри попадения, но те пак са кръстчета. Аз лично имам схеми на пейзажи, но те са с кръстчета, има и контурен бод по тях, а той ако не се направи гобленът много губи. Пак ти казвам, че може да избереш нещо за жената, винаги може да се запознае с нещо ново, същото е като техниките при тортоправенето  Blush Иначе аз се разчеквам на този етап между двете хобита гоблените и тортите, напоследък торти не съм правила, но гоблените не ги спирам  Heart Eyes

Хипатия, много по различна си те представях, може би повлияна от търканията ни, определено ме изненада и очарова с излъчването си. Не мога да не отбележа, че напоследък те харесвам  Flutter

Мустаците ти отиват, по добриса от моите  Wink Peace

# 235
  • Мнения: 439
Хе,хе...никога не е късно човек да научи нещо ново...
аз пък точно така не съм шила кръстчета,благодаря Хипатия Hug
моят "правилен наклон" е кръстчето да завършва надясно,сега като шия йероглифа(подаръкът ми от Руми) ми се наложи да го шия наляво и малко ми беше терсене в началото,но сега вече свикнах...
Моята представа за Хипатия напълно се припокрива с дамата от тази снимка(без мустаците имам предвид) Simple Smile,от доста време изпитвам най-искрено възхищение ,чувство на благодарност и желание да направя нещо хубаво за нея,както тя винаги се стреми да помага на всички нас тук!
И момичета,по този повод искам да кажа,че безкрайно се радвам,че в последно време в нашата любима тема цари хармония и доброта... Heart Eyes
Дано и за в бъдеще да е така!
Аз също искам да пожелая на всички ви Вълшебна Коледа изпълнена с много любов,уют и топлина!


Къде се скри Дж-то нищо  не е показала май?!
newsm78

Последна редакция: вт, 23 дек 2008, 15:59 от bella_

# 236
  • варненка от София
  • Мнения: 4 877
Да бе, Дж-то да не получи вчера инфаркт след изненадката?
Сега да знаеш, че много хора ще те следим за тая пуста тайна вечеря, трябва да я ушиеш, ще те питаме, което от своя страна ме навежда на мисълта, какво стана с вечерята на Здравчето, дай снимка да видим до къде я добута, бе пиле.  Heart Eyes

Аз се надявам днес да седна малко да пошия, но като гледам колко задачки ме чакат....

Таша и Винипух веднага да ми споделят, колко черна панама искат от София, че сега ще ходя и да ги зарадвам като се върна и изобщо искат ли още такаво чудо  newsm78

# 237
  • Бургас
  • Мнения: 610
Нещо гледам сте ме цитирали в кавички 'правилен наклон' е добре ще го изтрия и ще ви се извиня ако съм обидила  някого не съм имала това в предвид просто исках да кажа, че съм левичарка но си шия както трябва Peace

# 238
  • Мнения: 59
Здравейте момичета!
Днес докато малкото ми детенце спинкаше уших това

Имам толкова нещица за шиене - да си довърша кончетата, гобленчето-подаръче Ant  Hug комплектовах си едно вервако и имам конци и за гоблена  - За твоя рожден ден. И все си харесвам разни нещица. Радвам се че ви открих, че сте толкова мили и добри, това ми е нужно в днешно време с тези озлобени хора.
Мили момичета желая ви весело посрещане на коледните празници!
Да сте живи и здрави и много усмихнати!
Ето го добрия старец слага гобленчета под елхите ни smile3503

Тази година по празниците ще си бъда в къщи ( нещата при нас се объркаха с ходенето по балкана ) и ще чета и следя ако някой въобще пише.

# 239
  • варненка от София
  • Мнения: 4 877
Нещо гледам сте ме цитирали в кавички 'правилен наклон' е добре ще го изтрия и ще ви се извиня ако съм обидила  някого не съм имала това в предвид просто исках да кажа, че съм левичарка но си шия както трябва Peace

Ама грам не съм вложила нищо лично в тези кавички, направих го, защото явно всеки има правилен за себе си наклон, аз също шия с "правилен" такъв, но всеки има свое виждане. Нямаш повод да се сърдиш, защото не мисля, че си обидила някой, както и ти не бива да се обиждаш, защото явно визираш мен  Peace

Общи условия

Активация на акаунт