Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Семейни отношения
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 48 отговора
Знам,че пак е поредната такава тема...
И аз съм регистрирана,но желая анонимност.
Живеем с приятеля ми от 1 година заедно.Напоследък изключително често се караме и винаги скандала започва от нещо незначително ( напр. кой повишил леко тон на другия и т.н.-абсолютни глупости) и завършва със сълзи и истерии (от моя страна).Много се изнерви положението.Никой не отстъпва,аз избеснявам.Той не ме успокоява,а също отвръща на заяждането...Лошото е,че като се ядосам и не мога да успокоя-заяждам се,викам и т.н.
Кажете ми моля,някой преживял ли е подобно нещо и преживява ли се изобщо.Мисля да потърся специалист,но не знам кой точно.Ако някой е минал п/з такъв,моля да ме насочи.
А толкова се обичаме и искаме да сме заедно.Просто явно не сме един за друг.Страх ме е,че може да потърси утеха другаде (знаете как е).
Направо вече ще се побъркам...
Цитирай
Кажете ми моля,някой преживял ли е подобно нещо и преживява ли се изобщо.Мисля да потърся специалист,но не знам кой точно.Ако някой е минал п/з такъв,моля да ме насочи.

Аз   bouquet

Трудно е, за това може да има адски мнго причини - може той да си има проблеми, а ти да реагираш на неговата изнервеност, може ти да си зла от нещо и той да не иска да търпи отношението ти...

Трябва и двамата да се научите потискате избухването - просто преди да подивееш си кажи :"Струва ли си нервите, струва ли си да направя така, че този човек да си тръгне заради една глупост". ако не можеш, намерте друг начин да си избивате емоциите - спорт, секс, разходки (не задължително заедно  Laughing )

Друг вариант е да смениш противозачатъчните  Laughing
Цитирай

При нас нещата горе долу стоят по същия начин.Като сме добре сме добре , обаче като се почнат тия дразнения и караници започвам да мисля,че не е човека за мен.Лично аз смятам да говоря сериозно с него по повод тия неща макар да знам,че няма как да го променя....Много е трудничко да решиш но най-вероятно не сте един за друг.....
Цитирай

Единственият изход е да се говори. Да си изясните защо се заяждате непрекъснато. Вероятно има други фактори, които ви изнервят и си намирате отдушници един на друг.

А вероятно е и просто да не може да делите един дом, да не си пасвате. Макар че пишеш, че от 1 г. живее заедно. Не е малък период. От началото ли е така?
Цитирай
За скандалите винаги има причина! Трябва да разбереш каква е !
Цитирай
Може да се каже,че почти от самото начало е така.
Мисля,че просто никой никога не може да приеме мнението на другия,което води до конфликти.
Интересува ме това с психотерапевт дали може да се промени???
Цитирай

София

Може да се промени само с  промяна начина на мислене.
Цитирай

Всеки човек е психотерапефт сам на себе си. Тоест ако вие не можете да комуникирате правилно както в случая и ние никакъв психотерапефт няма да спаси отношенията ви.Така мисля аз....за жалост
Цитирай

Уоу, от една година и вече скандали?  newsm78 Сериозно бих се замислила за тази връзка. Че то обикновено през първата година имаш желанието да сте като ваденки и всеки негов недостатък ти се вижда като "индивидуалния му чар".  Laughing

Ама знае ли се, може би просто ти да си истеричка и да се държиш така с всеки, с който евентуално би живяла.  Thinking Защо не отидеш на невролог да те прегледа колко добре си с нервите и тогава да решиш дали е от несъвместимост между двамата или лично твой проблем?
Цитирай

Kопенхаген

Едва ли....според мен това си е чисто незачитане мнението на другия...липсва диалог...подредете си приоритетите.Мъжете са по първични...Остани сама със себе си и реши дали такъв начин на живот те удовлетворява.Надявам се да намеришправилния път към него...
Цитирай

Може да се каже,че почти от самото начало е така.
Мисля,че просто никой никога не може да приеме мнението на другия,което води до конфликти.
Интересува ме това с психотерапевт дали може да се промени???

Значи може би вариантът е, че не сте един за друг и не си пасвате.
Но това е само мое мнение. Ти най-добре би трябвало да знаеш причините.
Говорете.
Цитирай

Пасинет кво направи момичето бе ?
Аз имам същия проблем и то само с половинката.Имам приятели,родители,неговите родители,колеги- отношенията ми с тях са уравновесени и спокойни.Нямам нужда от лекар.както мисля,че и тя няма. Много добре я разбирам. Аз с моя живея от 2 години,вярно е,че в началото не се забелязва тази липса на комуникация или по скоро живеенето в два различни свята но с течение на времето усещаш,че нито ти намираш верния път към него нито той към теб и така и двамата не са удовлетворени. В моя случай явно става дума за непознаване на половинката а това от своя страна до неразбории.....
Цитирай

....

Е , добре де, ами след 10 години тогава какво става? Ако така тръгва едно съжителство не е ли по добре, ако се види, че проблема не е някаква неуравновесеност на едната страна , всеки да си поема по пътя.
Скандалите за незначителни неща не за незначително нещо! И това го казвам съвсем отговорно. Защото несъзнателно натрупват негативна енергия към този, който ги провокира (в случая партньора) и в началото любовта тушира нещата, но постепенно тази неприязън, която остава убива любовта. И ако междувременно сте си народили деца и се усетиш късно, че всъщност не сте един за друг, какво правим?  newsm78
Цитирай

Липса на диалог може би.
Да, преживявала съм такова нещо, но не през първата година.
Цитирай

....

Е , добре де, ами след 10 години тогава какво става? Ако така тръгва едно съжителство не е ли по добре, ако се види, че проблема не е някаква неуравновесеност на едната страна , всеки да си поема по пътя.
Скандалите за незначителни неща не за незначително нещо! И това го казвам съвсем отговорно. Защото несъзнателно натрупват негативна енергия към този, който ги провокира (в случая партньора) и в началото любовта тушира нещата, но постепенно тази неприязън, която остава убива любовта. И ако междувременно сте си народили деца и се усетиш късно, че всъщност не сте един за друг, какво правим?  newsm78

Намираме си любовник, който ще е нашата утеха
По-интересно е след 15 години какво става дори и без скандали за незначителни неща?
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 48 отговора