За картона на детето.

  • 5 269
  • 102
  •   1
Отговори
# 30
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Каката ми има картон от както е тръгнала на ясла, а бебо  няма картон лекарката ми даде това рекламното на нестле и в него вписа мерките и.
Имунизационен паспорт имат и двете ми деца.

# 31
  • София
  • Мнения: 426
Е как да не трябва!А къде му пише ваксините които са му поставени,тегло, ръст?Картон трябва да има според мен.Ние имаме.

# 32
  • Мнения: 798
Синът ми има картон още от раждането. При първото ни пътуване до морето си го взех - за всеки случай, ако нещо се наложи там на място да търсим лекар; после пак го върнах при педиатърката, за да си знам къде е. Сега за бебчето също ще купя нов картон и ще стои при педито.
А в градината отделно купувах здравно-профилактична карта и там еднократно се попълваха данни за ръст и тегло (което ми е много странно).
Междувременно миналата година се наложи влизане в болница, но за там не са искали картон. И направление нямахме, че директно с линейка отидохме.

# 33
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Картонът е задължителен за децата.
И двете ми деца имат такъв.

# 34
  • София
  • Мнения: 17 591
Имаш още няколко дена да се отървеш от тази шарлатанка.
Накарай я да попълни всичко и беж при друг!


ПП
Картон при лекар не съм оставяла. Попълват на място каквото е нужно. Това си е документ на моето дете и седи в мен.

# 35
  • Мнения: 1 273
Моят син има картон, още от първата консултация. Там се записва всичко: имунизации, ръст, тегло и т.н . С тая разлика, че нашият си седи в педиатърката.

# 36
  • Мнения: 1 919
имунизациите ги нанася на гърба на имунизационния паспорт..не съм виждала картон=ще попитам следващия път newsm78

# 37
  • Мнения: 629
Какво да ви кажа. Гледах преди време картона на нашия тати. Вътре не е написано само кога е пръцкал  Joy hahaha Всичко най-подробно - как се е родил, кога е изплакал, кога е сложен на гърда, как не е искал да засуче, всеки месец колко е наддал, колко е порастнал на см, в кой месец какви храни са въвеждани, по какво количество и дали той ги е харесал или не  Shocked Имаи неща от сорта на "детето с удоволствие приема жълтък" или "детето от две седмици страда от безапетитие". В задната част има лист на патронажната сестра - също попълнен най-надлежно. От изписването до втория месец сестрата е минавала всеки Божи ден да го види и да види как се справят родителите му. После постепенно посещенията се разреждат. Има и някаква схемичка за това на каква възраст какви умения трябва да има детето и по нея е изчертана най-съвестно крива на развитието му. Абе както ви казах само пръцкането и кихането не са отразени  Joy Само че става дума за 1974 година. Сега нещата са толкова различни  Sick
Зори има картон, в който от раждането й са записани ежемесечните прегледи и съответно как наддава и расте. Мисля, че и ваксините са написани. На нас пък не ни попълват имунизационния паспорт - в картона се пишело. Еми... България. Този картон и сега си е при педиатъра и се попълват съответните прегледи. За яслата купихме нов картон, в който надлежно бяха попълнени ваксините, с какви килограми и ръст постъпва детето, как е захранвана (има си предвдени графички за основните групи храни) и съответно основни болести (шарки, диабети и пр.). Като това, което не бяхме попълнили с педиатърката в яслата си ме попитаха и си го записаха.  Grinning
Аз за всеки случай у дома си водя двойно счетоводство  Joy Пиша си в един тефтер прегледите, мерките, кога е боледувала, какви са симптомите и какви хомеопатични лекарства съм давала, и разни основни умения - кога се е засмяла на глас, кога се о бърнала, седнала, пропълзяла, проходила, заиграла с основните видове играчки, естествено захранването. Абе бая съм изписала за 2 години. Ама да не стане като с бабите - я кажето това и това - "оооо, ми не помним". Затова след вереме - ето ти щерко тефтера, чети и прави каквото сметнеш за добре с него.
Ако някой педиатър не води абсолютно никакъв картон на детето (пък било и с оскъдна информация) - просто е за смяна. Възможно най-бързо. И месец декември е много подходящ за това  Grinning Но побързайте, че обикновено до Коледа лекарите си предават новите заявки към съответните инстанции.

Последна редакция: чт, 18 дек 2008, 16:57 от vmitkova

# 38
  • Мнения: 8 228
Синът ми всъщност дори има два картона Laughing
Единият стои в консултацията, но данните от него ги има и в компютрите на лекарската практика, към която е педиатърката ни. Другият картон стои в мен, но него го направих само защото ползвах един болничен и той трябваше да се впише в картона. При нас консултацията и кабинета на педи са на различни места и вторият картон за болничните е по-удобно да е в мен.

# 39
  • Мнения: 2 334
Като водя дъщеря ми на консултация нито веднъж не съм видяла картон в които да вписват данните и ,а като че ли само в компютъра сестрата вкарва някаква информация.Иначе всичко свързано с нея като мерки,захранвания и друго неща аз си вписвам в една тетрадка  Peace

# 40
  • Мнения: 2 111
Картонът на дъщеря ми стои при педиатъра.
На всяка консултация сестрата записва ръст,тегло,обиколка на глава,гърди,ваксини.
Дори ме пита всеки месец колко зъбчета има детето и също го отбелязва.
Смени си педиатъра  Peace

# 41
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 349
За пръв път чувам да не се води картон на дете. И двете имат, картона за ДЯ/ДГ е отделен документ, който пак се попълва от личния лекар и стои в ДГ до изписването на детето. Картоните на моите стоят в лекарката.

# 42
  • Мнения: 1 512
Картона на дъщеря ми стои при педиатъра и е започнат още от първата консултация.В него е прикрепена епикризата от родилното,отбелязва всеки месец тегло,ръст,обиколка на глава,гърди, с какво се храни и по колко,от кога е захранена и с какво,появата на зъбчетата,как се развива двигателно и умствено,ваксинациите,как са понесени и т.н.Лично педито вписва данните в картона, а сестрата в компюръра.Ума не ми го побира как така твоята лекарка не вписва нищо в картона на детето.

# 43
  • Временно
  • Мнения: 788
Картонът на дъщеря ми стои при педиатъра.
На всяка консултация сестрата записва ръст,тегло,обиколка на глава,гърди,ваксини.
Peace
Лятото,понеже бяхме за 3 месеца на морето си ми беше дала картона и като ходехме там на консултации си го носех да отбелязват мерките и ваксините.

# 44
  • Мнения: 2 732
И моята няма картон -всичко пишат и въвеждат по компютрите си лекарите .А скоро ми искаха картон та обяснявах ,че няма такъв .Стоят и не могат да се начудят ooooh!.
А колкото до това къде се пише -всичко си пиша аз в един тефтер -кога са я имунизирали от какво и с какво е лекувана и т.н
Добре де,но това което си въвеждат в комютрите си го знаят само те.
Така е затова пиша в тефтер.

Общи условия

Активация на акаунт