Размер на миялната машина?

  • 10 677
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 388
Здравейте мами Simple Smile

Намерих само една темичка във форума за миалните, но от там не успях да се ориентирам, затова пускам нова и се надявам да ми помогнете.

Трябват ми мнения за и против голяма/малка миялна (визирам 9 и 4 комплектовите). За момента мненията на познатите ми са 50/50 - големите миялни са удобни и побират повече, но заемат повече място и са скъпи. Освен това консумативите и водата за тях са съответно повече. От друга страна малките заемат по-малко място и по-малко консумативи, но пък тук във форума прочетох че не побират тенджери и тигани (дали е подходящо да се мият тефлоновитигани в миялна  newsm78). Една позната твърди че маклата миялна е достатъчна да обслужва без проблем дори едно 4-членно семейство, а за големите трябва да имаш поне 2 комплекта чинии за да можеш да я напълниш...

Моля тези които имат миялни да споделят колко са големи, колко често ги пускат, колко побират и други такива подробности...

Гледам че вече има и 6-комплектови миялни. Мислите ли че това е добър среден вариант?

И един малко глупав въпрос - какво точно се разбира под "комплект" като определение за миялната?

# 1
  • Мнения: 8 999
Не знам какво означава "комплект" при описанието на миялните машини. Моята се води за 12 комплекта. Побира точно 10 малки чинии, 6 + 11 големи плоски, 8 дълбоки /като за супа/. Обикновено в отделението за 11 големи плоски слагам тенджера, тиган или друг по-обемист съд. На горния ред мога да натъпча около 30 чаши, но тъй като винаги има разни купички, малки тенджерки, канчета, джезвета и прочие, които също слагам горе, побирам около 10-15 чаши и някоя друга дребна посуда.
Вкъщи децата закусват сутрин, а вечер се храним и четиримата. Пускам миялна средно на два дни, но понякога и всеки ден. Особено в събота и неделя, когато сме всички у дома. А ако имаме и гости - по две миялни на ден.
Не бих си купила по-малка машина за нищо на света.
Наистина трябва да имаш малко повечко съдове, за да не ти останат празни шкафовете, когато е пълна миялната, но и това не е болка за умиране. Ако спешно ми се наложи да ползвам нещо, което съм набутала вътре да чака измиване, а нямам друго чисто, то си го вадя от машината и си го измивам на ръка. Но това се случва супер рядко.
Колкото по-голяма е миялната, толкова е по-удобно.
А разликата в разходите за  ток и вода са много малки, да не кажа почти незабележими.

# 2
  • Мнения: 17 969
Напълно съм съгласна с baibibi. И моята е 60 см. Пускам я всеки ден, през почивните дни по няколко пъти.  Сметките ми не са се повишили, дори напротив. Събира тави, тенджери, тенджерата под налягане /която вече ползвам доста по- често/, чекмеджетата и рафтовете на хладилника, въобще всичко. За мен малка миялна въобще не си струва.
Под комплект се разбира необх. посуда за един човек за едно хренене- прибори, малка чиния, голяма чиния, купичка, чаша.

# 3
  • Мнения: 721
moiata e za 8 komplekta imam ia ot tri meseza.predi tova biah s malka za 4 komplekta.puskam sadomialna vseki den(4etiri4lenno semeistvo sme)vzeh si goliama za da moga da mia i tenjeri i tigani v neia,no kato ia zaredia s 4iniite,4a6ite,kupi4ki i pribori pak si mia tavite i tenjerite na raka.starata mi var6i6e sa6tatab rabota

# 4
  • Мнения: 2 498
И аз съм ЗА голямата миялна.....моята е такава, 4 членно семейство сме и всеки ден я пущам Peace....

# 5
  • Мнения: 678
Ако имаш място за голяма съдомиялна си вземи такава.
Както са ти писали по-горе  не само разликата в разхода на ток и вода е минимален,ами и няма да се чудиш къде да си наредиш тенджерите.
Знам го от собствен опит.
В стария апартамент бяхме с голяма,а сега сме с малка.
От време на време "изпушвам" като трябва да подредя  тенджери,канчета и купи от салати...
За чиниите винаги ще намериш място,но нали въпроса е в големите мазнотии,иначе за какво ти е миялна. Laughing

# 6
  • Мнения: 746
Моята е малка.Трима човека сме.Няма достатъчно място за купички,супени чинии,а за тенджери да не говорим...........

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз съм за голяма миялна. Малките не заемат място, но не побират и почти нищо. Ние сме тричленно семейство и си ползвам миялната всеки ден. Освен чинии, чаши там слагам тенджери, тави, тигани( и тефлонови).

# 8
  • Там....където всичко е възможно ....
  • Мнения: 745
Аз не бих ти препоръчала да си купуваш изобщо съдомиялна  Mr. Green
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=356581.90

# 9
  • Мнения: 18 542
За семейство до трима души - миялна за 9 комплекта или казано по друг начин ширина на уреда 45см, за по-големи домакинства за 12 комплекта или ширина 60см. По-малките не си заслужават, защото ще я пускаш по-често и ще ти харчи повече вода и препарат от една по-голяма.  Peace

# 10
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Вземи си голяма.Аз съм с малка и съжалявам.А и малките са на цените на големите.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
 Зависи колко често и какво готвите у вас. Ние сме трима души, засега. Миялната ми е за 9 комплекта, 45 см. У дома се готви само вечер, по едно ястие със салата - не се приговя първо, второ, трето, пето, така че нямам кой знае колко съдове за миене, миялната ми стига, не се налага да я пускам всеки ден.

# 12
  • Мнения: 5 178
и аз съм с такава за 9 комплекта, доволен даже много..
готвя през ден, защото ядем само вечер у нас. Обикновено трудно пълня тази, а за 12 комплекта съвсем ще ми е голямя

# 13
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Аз съм с малка (9комплекта), нямах място за голяма, но не съжалявам, засега  сме 2-ма човека и я пускам на 2-3дни. Мие си всичко тенджери, тигани, йена... Малко е зор понякога да събереш тенджера, тиган, чиниите и чаши, ама ние се храним главно вчер у дома през седмицата, събота и неделя почти винаги сме някъде на почивка или на път, та мисълта ми е прецени се реално каква ти трябва, колко често се храните у дома, колко и какви съдове имаш и мястото ако е от значение.
А и малките миялни (9комплекта) са по-скъпи от големите (12комплекта)  ooooh!

# 14
  • Мнения: 1 632
И аз съм ЗА голямата миялна.....моята е такава, 4 членно семейство сме и всеки ден я пущам Peace....
Peace
Отвсякъде погледнато, голямата миялна е по-икономична.
Прочитайки мненията във форума, извода беше голяма съдомиялна.
Взех си такава и не съжалявам Peace

Общи условия

Активация на акаунт