Тенджери, тигани, тави... Препоръчайте ми!

  • 243 766
  • 657
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 6
Да,кръгла търся.Иначе такива продълговати видях тук-там.Обаче ми трябва кръгла-може емайлирана,тефал,тефлон.Няма значение от материала.

# 496
  • Мнения: 39
Да,кръгла търся.Иначе такива продълговати видях тук-там.Обаче ми трябва кръгла-може емайлирана,тефал,тефлон.Няма значение от материала.
май само китайски http://galeya.bg/%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D0%BA%D1%83%D0%BB/%D1% … -%D1%81%D0%BC/605
а тази е 38 см, 40 см май нямат в момента  Кръгла тава за печене с тефлоново покритие 38 см. SAPIR SP-1222-A38 S в сайта на  sapir, като се опитах да сложа линка не става-дава ,че е рекламен спам

Последна редакция: пт, 09 ное 2012, 14:19 от deteliana

# 497
  • Мнения: 2
Момичета, откъде в София да си купя хубави и качествени тиган и тенджера, които да са керамични? Моля помагайте.
Цената не е определяща, в смисъл препоръчайте ми според вас кое е най-добро да взема:) Мерси

# 498
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
Колебая се между Le Creuset  и тенджери и тигани на Силит от силарган.

Четох темата, но си признавам, че нямах време да се задълбоча затова ще съм признателна за съвет!

Стигнах до извода че всеки съд, който е с емайл може да се нарани и да не е безопасен, затова се чудя дали чугунените съдове на Le Creuset, които са с емайл са напълно безопасни и ако да защо?


Ще съм признателна за повече информация и за съдовете от силарган и има ли магазин в София от който мога да пазарувам съдове от силарган или такива на Le Creuset.

Можете ли да коментирате разликите, съответно предимствата на двата вида 

# 499
  • София
  • Мнения: 12 006
Някой може ли да ми препоръча марка емайлирани тави, ама да не са от тези китайските, които се разпадат?

# 500
  • Мнения: 19 473
Аз днес си взех тенджера от чугун на Le Creuset, надявам се че съм направила добър избор. Предстои ми обаче и смяна на целия ми комплект тенджери /над 20 години го ползвам/ и се записвам в темата да ви следя.

# 501
  • София
  • Мнения: 16 175
Немските SKK (http://tendzhera-tigan-syd-za-gotvene.pazaruvaj.com/skk/), тенджери и чугунени тигани (купих ги 1.заради новите индукционни котлони и 2. старите тефлонови ми бяха вече порядъчно издрани от неслушащи баби). След една година ползване мога да кажа,ч е съм повече от доволна.

# 502
  • Мнения: 19 473
Вижте нещо интересно, доста е скъпичко, но ми се струва, че ще е удобно и функционално - http://www.amazon.de/dp/B002RWZFAO/ref=wl_it_dp_o_pC_S_ttl?_enco … iid=I80LW3TJA2C0N тенджера под налягане и тиган с един капак, който може да се сменя. Двата съда са с обем 4,5 и 3 литра, силарган. Има ги намалко по-висока цена и в БГ.

# 503
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
Вижте нещо интересно, доста е скъпичко, но ми се струва, че ще е удобно и функционално - http://www.amazon.de/dp/B002RWZFAO/ref=wl_it_dp_o_pC_S_ttl?_enco … iid=I80LW3TJA2C0N тенджера под налягане и тиган с един капак, който може да се сменя. Двата съда са с обем 4,5 и 3 литра, силарган. Има ги намалко по-висока цена и в БГ.

Аз си купих същите тенджери от магазина Двата щъркела в Парадайс.

Моля, дайте съвет за тиган с безвредно, но не залепващо покритие

# 504
  • Мнения: 19 473
Силарганът залепва ли, че си търсиш такъв тиган?

# 505
  • Мнения: 1 732
Силарганът залепва ли, че си търсиш такъв тиган?
моят Силарган  никога не ми е залепвал, но аз не готвя месо и имам тенждера, а не тиган.

# 506
  • Мнения: 19 473
Силарганът залепва ли, че си търсиш такъв тиган?
моят Силарган  никога не ми е залепвал, но аз не готвя месо и имам тенждера, а не тиган.
Извинявай, аз понеже прочетох, че рекламират този комплект като тенджера и тиган /очевидно за по-малкия съд става дума/ и затова попитах дали залепва. Иначе на въпроса ти - аз готвя в керамични на Делимано, от уока съм супер доволна, обаче от плиткия тиган, в който пържа - не толкова, загаря ми по стените, иначе по дъното не. Всъщност не съм открила идеалния тиган, така че ще следя за отзиви.

# 507
  • Мнения: 1 732
milittana , ами аз в другата тема писах кой е за мен идеалният. За други обаче, се оказа пари, хвърлени  на вятъра.  Rolling Eyes
Има потребителки, които са много доволни от чугун, от стомана дори. Явно всичко зависи не само от производителя и материала, а и от навиците за готвене и боравене със съдовете. Peace

# 508
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
Моят с.тиган е голям и се указа неподходящ за палачинки или омлети. За това търся нещо компромисно. Моля, дайте ми съвет!!! Има толкова голямо предлагане, че ми е трудно да се ориентирам...

# 509
  • Мнения: 36
Тиганите SKK са пълен боклук! Надраска се по ръба - при рекламацията казаха, че е от похлупака - техния - стъкления. Дадохме 150 лв и отношението на  Ню вижън Бутик и качеството -  потресаващи. Хвърлихме го в боклука.
Нямам думи!

Общи условия

Активация на акаунт