Отговори
# 15
  • Мнения: 5 370
Добре де ами защо не опитаме да готвим ! Няма ли да станат хубави  , ми токартоф и морков е все пак

В нашата градинка майките сами готвят зеленчуковите пурета !Правилно ли етова !

разбира се,че можеш да готвиш и ти,но се започва с индустриално приготвени-поне така съм прочела.Просто за да свикне дечкото.
Ама е и по-лесно за мамата..... Wink Twisted Evil

# 16
  • София
  • Мнения: 3 688
наща педиатърка ме посъветва да започна с готови пюренца,а готвенето вкъщи от 6ти месец
и така и мисля да направя,сега събирамопит и след 10тина дена ще почна да бъркам манджички вкъщи...ммммм....

# 17
  • София
  • Мнения: 2 356
Za домашните пюренца само да кажа, че не съм фенка на пасатора и започнах с готови. Но съм пробвала да правя на робота (има минимелачка) и консистенцията, която се получава по нищо не отстъпва на Хип-овските.
Правя още мляко (по около 60 мл), защото мойта още не възприема яденето само на пюре и докато не глътне поне малко мляко, не може да става и дума да се яде с лъжица. Изпива го и тогава се примирява с 100-130г. И аз все се чудя достатъчно ли давам, но щом издържа до следващото хранене, значи всичко е наред.

# 18
  • Мнения: 844
Ами не знам, ама и аз сама му готвя на моят син. И зеленчуковото пюре и кисела. Като изхвърлях около месец почти всякакви купешки пюрета в канала, реших, че ще трябва да прояде някакви пюрета това дете и почнах да му правя домашни. Не ги пряде и тях, докатао не сложих вътре малко захар. Още повече ги харесва като добавя и адаптирано мляко непосредствено преди хранене. Стават страхотни и на него му харесват. Не мисля, че има проблем, нашите майки и баби да не са ни хранили само с купешки пюрета. Педиатрите според мен се презастраховат срещу евентуална не добра хигиена или грешка в технологитя на готвенето от една неопитна майка. Но всеки, който има жеалание да се научи, успява, така че смело действайте. Пък в моят случай и с двете ми деца, ами неволята ме научи да им готвя.

Общи условия

Активация на акаунт