Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Имена
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 65 отговора

Как решихте каква да е фамилията на децата ви- да е същата като на таткото или да произтича от първото име на дядото,т.е.от презимето на бащата? Ние записахме детето с фамилията на баща му. Свекър ми днес разбра и се разсърди, не бил такъв обичаят, никой не правел така. Затова се чудя каква е практиката по принцип.
Цитирай

Sofia

Възможни са и двата варианта.
В различните краища на страната се почитат различни традиции.
В нашето семейство свекър ми много държеше да имат фамилия от неговото име...и така стана...
Смятам, че е по-добре децата да носят същата фамилия като родителите си.
Цитирай

Аз смятам, че е редно родителите и децата да са с една фамилия и не мога да разбера сръдните и претенциите на дядовците, един път да е кръстено на тях, после пък и фамилията на детето да е с тяхното име Crossing Arms
Цитирай

Под Сините камъни

И двамата носят фамилията на баща си,и при мен имаше едни такива намеци,но не ги огря.Все пак сме едно семейство как така различни фамилии.
Цитирай

София

Аз смятам, че е редно родителите и децата да са с една фамилия и не мога да разбера сръдните и претенциите на дядовците, един път да е кръстено на тях, после пък и фамилията на детето да е с тяхното име Crossing Arms

и аз съм на същото мнение newsm10
Цитирай

Странно.  Дори не знаех, че е разрешено в момента да записваш децата с фамилия от името на дядо им.  Знам, че законът се е сменял няколко пъти и поради това леля ми и майка ми са с различни момински фамилии.  Това им създаде доста проблеми при уреждане на документи защото трябваше да доказват, с допълнителни документи, че са сестри.  Струва ми се, че да се разрешени и двата варианта води до пълна каша...
Цитирай

София

Детето ми носи фамилията ма баща си.
Принципно са възможни и двата варианта и в някой краища на страната традиционно фамилията на детето се образува от името на дядото. В семейството на мъжа ми традицията е точно такава, и ние май сме първите които я нарушават Mr. Green Но за мен е неприемливо аз и мъжът ми да сме с една фамилия, а детето ми с друга, сякаш нямаме нищо общо (особено аз и тя).
Цитирай

София

Ние избрахме да е с фамилията на таткото, така всички сме с еднаква, а и при нас дядото не заслужава  Crossing Arms Blush Не че не се намуси, не стига дето синът ми не е кръстен на него, а и за фамилия не го взехме  Crazy
Но аз и сестра ми бяхме с фамилия, идваща от презимето на баща ни.
Цитирай

София

За първи път чувам такава щуротия....

Записахме си го нормално детето  неговото си име - презимето от името на тати и фамилията - от фамилията на тати....в крайна сметка за това е фамилия, защото се предава в семейството...какво общо има има първото име на дядото изобщо не схващам....
Цитирай

В семейството на моя мъж държат много на фамилията си!От поколения наред си върви една и съща и сега и дума не дават да се обели за смяна Rolling Eyes
Цитирай

София

В семейството на моя мъж държат много на фамилията си!От поколения наред си върви една и съща и сега и дума не дават да се обели за смяна Rolling Eyes

е не е ли точно това идеята на фамилията - да е родовото име....защо трябва да се сменя не разбирам....
Цитирай

Варна

Не бих записала детето си с различно фамилно име от нашето. Нали сме едно семейство? А сръдни по този повод категорично бих отказала да уважа Naughty
Цитирай

Благодаря на всички за мненията. Явно практиката е детето да носи фамилията на бащата, което и аз смятам за правилно. Аз въобще не се бях сетила,  че има и друг вариант , в края на краищата кой обсъжда предварително фамилията на детето си, нали има закон за това? Не че, ако бяхме говорили по въпроса, щяхме да решим друго Wink
Цитирай

Оileán na leipreachán

Разбира се, че ще носи фамилията на баща си...
Аз съм с фамилията на дядо ми и като малка все ме бъзикаха, че не съм била от нашето семейство и съм нямала нищо общо с тях...
Децата ми носят фамилията на баща си...
  Peace
Цитирай

Абсолютно съм съгласна.
Не мога да разбера защо аз и съпругът ми трябва да имаме една фамилия, а децата ми друга.
Все едно не са наши......
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 65 отговора