спешно - колко капки тече АНАЛГИН се дават на кг за висока Т?

  • 15 878
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 14 654
При Т близо 40 градуса и аз давам аналгин, защото нито нурофен, нито панадол помагат да се свали. А от толкова висока, детето ми започва да се измъчва ужасно - потреперва, сърцето му хлопа, боли го глава, вие като куче. Отделен въпрос е, че последния път като дадох - и аналгина не свали температурата, само кърпите с вода и оцет помогнаха да стане под 39. Давам еднократно и не комбинирам с други лекарства.

# 31
  • Мнения: 413
Дано бързо да се възстанови детенцето,и ние преди две седмици бяхме така.Силно главоболие,висока температура,много слабо зачервено гърло.Доктора каза -вирус.Оправихме се без антибиотик,давах по половинка парацетамол и половинка аналгин на хапче.Дебора е на 6 г и тежи 23 кг.От хексалгина повръща и въобще не го опитвам.При висока температура слагам и свещички еферлган от 300мг.С температурата се борихме 3-4 дни ,като на третия ден и протече леко и носа,на петия започна леко да кашля.Това е включих и натриев хлорад за нослето и проспан за кашлицата и за около 6-7 дни нямаше и помен от вируса. Peace

Бързо оздравяване ви желая Hug

# 32
  • София
  • Мнения: 13 204
Никол, в областта на корема по принцип не се правят такива неща  Wink Я си представи Т 40 градуса и рязко охлаждане какво се случва с органите. Всички сме учили физика  Wink Затова се охлажда кръвта постепенно чрез големите кръвоносни съдове или се прави по-хладен душ. Аз 2 пъти съм увивала детето в чаршаф и смятам, че е грешка. Ако пак ми се наложи е по-добре душ.
А тия работи дето ги пишеш за тестване и бла бла са точно "бла-бла". Детето ми направи уртикария от нурофен след като го беше приемала 3 години. Така че никой от нищо не е застрахован. Това не ме спира да й давам при нужда нурофен, защото той й сваля Т по-трайно и по-успешно за разлика от панадола. Хелсалгин съм давала 2 пъти, когато не можах да сваля Т от 41 градуса в рамките на час с всички изброени от теб средства. Извинявай, обаче когато гледах как детето едва ли не си обръща очичките и само я молех да ги държи отворени изобщо не съм минавало през акъла каквото и да е тестване. Дадох си хексалгина и толкоз. Изобщо не искам да споменявам какъв й беше пулса при тази темепература.
Никак не харесвам крайни изказвания като твоето за лекаря и това беше причината да пиша. Иначе, ДА всеки има своя избор.

# 33
  • Мнения: 8 917
Не съм ви чела, съжалявам, пак се почва- 39 и 6 и се вдига още.

# 34
  • Мнения: 46 487
Vache, нито водата е студена, нито оцетът, няма как да стане рязко охлаждане.
Да, има алергични реакции от всичко, никой не е застрахован, но тези от аналгин като опасност, няма как да ги сравняваш с другите, рискът е много по-голям.
Този доктор, щом толкова не може да измисли друго, можеше да дойде и да даде под негов контрол даването на аналгина, тогава нямаше да се изказвам крайно и да го смятам за безотговорен.

The Sun*, през първите 3-4 дни, след като мине действието на там, каквото си дала, Т пак се вдига, нормално е, тялото се бори, ако са минали 4 часа, дай Нурофен и действай с оцета, слагай на ръцете и краката, като падне пак следиш ...
Бързо оздравяване!

# 35
  • София
  • Мнения: 13 204
Не съм ви чела, съжалявам, пак се почва- 39 и 6 и се вдига още.

Сън, не знам дали съвета ще е добър, но моята лекарка ми препоръчва в такива случаи вечер да комбинирам нурофен през устата и свещичка ефералган. Това едновременно. Обаче ефералгана в по-малка доза от тази ако е само той. Лошото е ако си давала тия дни много антипиретици. Да не я пренаситиш. Прецени си. Съшо внимавай да не комбинираш много неща за сваляне - лекарства+охлаждане на тялото. Аз от свекърва ми знам, че не бива да се сваля повече от градус за час. Не бива да е рязко свалянето. Стискам палци!

Последна редакция: пт, 19 дек 2008, 22:03 от Vache

# 36
  • София
  • Мнения: 13 204
Уф, Никол не ми се спори с теб. Като искаш слагай на твоето дете на корема охлаждащи компреси. Твоя си работа. Аз смятам, че съм длъжна като прочета подобно нещо да отреагирам адекватно.
За аналгина.. пак казвам една думичка фармакогенеза, ако искаш чети, аз съм чела  Wink

# 37
  • Мнения: 14 654
При много висока Т се старая само малко да я понижа, да не е над 39. Иначе тя си има своето значение за справяне с вируса, според някои хомеопати дори и най-високата не бива да се понижава, защото пречиш на излекуването, но мен е страх и не смея да рискувам.

# 38
  • Мнения: 46 487
Vache, нямам намерение да споря, каквото ми трябва съм го прочела, всяко лекарство си има листовка, в нея е описано всичко, а ако някой доктор ми каже, че трябва да й дам да гълта свещички или да пие ампули, ми е достатъчно да си направя изводите ...

"ИНСТРУКЦИИ ЗА ПРАВИЛНА УПОТРЕБА: Прилага се парентерално интрамускулно.

Мускулното му приложение трябва да става в легнало положение под строг лекарски контрол, поради опасност от критично спадане на кръвното налягане и появата на анафилактичен шок!"


http://www.pramed.com/drugi/listovka_Analgin.doc

# 39
  • Мнения: 371
Наистина не е правилно Т да се сваля рязко.
Предполагам всички,които даваме аналгин при спешен случай знаем какъв риск има и добре сме се информирали за неговото действие и последици.
Някои е хубаво да се информират и за последиците от мн.висока Т.
The Sun дано това е последното покачване на Т и утре да сте се преборили

А,забравих,на листовките не обръщайте чак такова внимание,защото на мн.от лекарствата написаното е просто задължение за да вземат патент

# 40
  • София
  • Мнения: 13 204
Vache, нямам намерение да споря, каквото ми трябва съм го прочела, всяко лекарство си има листовка, в нея е описано всичко, а ако някой доктор ми каже, че трябва да й дам да гълта свещички или да пие ампули, ми е достатъчно да си направя изводите ...


Да! Тук си права... Laughing
Аз досега не съм чула лекар да кара пациент да приема свещички орално  Joy

Освен това не бъркай начина на приемане на едно лекарство. Коренно различно е дали ще приемаш орално аналгин или интрамускулно.

Последна редакция: сб, 20 дек 2008, 09:02 от Vache

# 41
  • София
  • Мнения: 191
Можем да пишем за многото начини за сваляне на температура, но ще повторя това което писах по-горе. Мисля, че трябва да се направят изследвания на кръвта-пълна кръвна картина, утайка и C реактивен протеин, за да се отхвърли бактериална инфекция. Това непрекъснато вдигане на висока температура няколко дни и то толкова висока, трябва да се разбере какво е. Заведете детето отново на лекар.
Стискам палци да оздравеете бързо. Hug

# 42
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 227
П.С. Кърпи мокри и хладни изобщо не се слагат по корема. Това да го знаеш. Категорично не се слагат и в областта на сърцето. Идеята е да се охлади кръвта, затова се поставят на бедрата и на ръчичките горе където минават големи кръвоносни съдове.

Аз правя като Ваче. При много висока температура слагам задължително оцетени кърпи, защото горещата кръв "пържи" мозъка. Ръцете мокря често с оцетената вода, а на стъпалата поставям или мокри с оцет чорапки или също често ги мокря.

При много висока Т се старая само малко да я понижа, да не е над 39. Иначе тя си има своето значение за справяне с вируса, според някои хомеопати дори и най-високата не бива да се понижава, защото пречиш на излекуването, но мен е страх и не смея да рискувам.

И това е правилно - високата температура убива вирусите в кръвта.

Когато децата бяха малки им правех това с голям успех - глава чесън на каша, безсолна свинска мас, чорапки, кърпа и термометър.
Премерва се температурата. Стъпалата се намазват с маста, в свивката на свода се слага малко от кашата, фиксира се с чорапки. За дете - стои така 5 минути, за възрастен - 10.
Чорапките се свалят, чесънът се обира с кърпата. Премерва се температурата.
Задължително е понижена с половин или един градус.
Това може са се направи още два пъти през 20 минути.

# 43
  • София
  • Мнения: 13 204
Sun, как е детенце?
Вирусите така вдигат Т, но и ангините. Моята такава Т е вдигала единя път с ангина, другия беше вирус. При първия пи антибиотика, при втория за 2-3 дена се оправи без нищо.

# 44
  • Мнения: 8 917
Снощи искам, не искам при 39 и 6 ипокачваща се Т, дадох отново 20 капки Хексалгин. До час, час и нещо Т беше под 37. Не знам кое е добре и кое не вече.....цяла нощ беше под 37, и ако не бе запушеният нос, въпреки че слагам Тобрин, щеше да си спи съвсем спокойно. Засега е ок, въпреки че педито каза ако днес има Т, да почвам Цефзил. Не знам коя е по-малката злина - дали това непрекъснато сваляне на Т, или АБ. Тази година е пила веднъж АБ. В чуденка съм и засега изчаквам Rolling Eyes


нета прочетох, че меда сваля Т. Мажат се стъпълцата, и се обуват чорапки. Пробвах го и действа. Стискам палци, да ви се размине АБ.


Благодаря, Schmetterling  Hug Не го знаех, дано не се налага, но ако се наложи, ще пробвам и това.


Остави я, ако сама не поиска да хапне, не я насилвай.
Наливай я с чайове с мед и лимон. Давай и витамин "С".
Според мен, ще избегнете антибиотика - не бързай. Щом като все пак е имала период без никаква температура и вече не вдига чак толкова висока, значи започва да се подобрява.


Не я насилвам, Нати, но все пак нещо трябва да сложи в коремчето - не може да пие лекарства на гладен корем, затова гледам да я залъжа с 2-3 залъка . Дано избегнем АБ, но засега изчаквам. Как е Калина след операцията - по-добре ли е? Ние засега ,пу пу , не сме имали пролеми с третата сливица след като ти се "похвалих", че се разминахме с операцията.

Благодаря ви , момичета, за съветите - на всички. Не знаех и аз, че не трябва да се маже коремчето с оцет и вода. Това, което правя аз, за да не й е гадно, слагам леко топла вода с оцет -нали реакцията е все пак от оцета и водата, не е нужно според мен да е напълно студена. Досега е действало, но тези 2 вечери нищо не помагаше Sad

При Т близо 40 градуса и аз давам аналгин, защото нито нурофен, нито панадол помагат да се свали. А от толкова висока, детето ми започва да се измъчва ужасно - потреперва, сърцето му хлопа, боли го глава, вие като куче.

Да, сърчицето й започна ужасно бързо да бие.....а да не помогне и хексалгина - съвсем ще се озоря....досега си мислех, че това е 100% успешно.


Дано бързо да се възстанови детенцето,и ние преди две седмици бяхме така.Силно главоболие,висока температура,много слабо зачервено гърло.Доктора каза -вирус.Оправихме се без антибиотик,давах по половинка парацетамол и половинка аналгин на хапче.Дебора е на 6 г и тежи 23 кг.От хексалгина повръща и въобще не го опитвам.При висока температура слагам и свещички еферлган от 300мг.С температурата се борихме 3-4 дни ,като на третия ден и протече леко и носа,на петия започна леко да кашля.Това е включих и натриев хлорад за нослето и проспан за кашлицата и за около 6-7 дни нямаше и помен от вируса. Peace

Бързо оздравяване ви желая Hug

totomaniak, благодаря за споделеният опит...аз обаче не знам дали да изчаквам 3-4 дни с тази Т....мъжа ми го е карал така, като накрая идва и кашлицата....аз сега промивам със Стеримар носа и слагам Тобрин, за да не слизат секретите надолу е да възпаляват още повече.

Общи условия

Активация на акаунт