Питане до мамите със спирала

  • 2 505
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 807
Мили Мами,

от колко време сте със спирала и имали ли сте проблеми след поставянето й - възпаления, сраствания, забременявания, други?

Исках също да попитам дали боли самото й поставяне...Rolling Eyes

Благодаря Ви!

# 1
  • Мнения: 6 472
Аз вече не съм със спирала, но бях около 3 гидини Simple Smile Не ме е боляло при слагането, не съм имала никакви проблеми, нито веднага след слагането, нито по- късно. Махането също беше доста безболезнено и забременях на следващия месец (каквито ни бяха и плановете) Grinning

# 2
  • Мнения: 368
а каква беше спирала ти и може ли да кажеш ориентировъчно цена.

# 3
  • Мнения: 1 722
Здравей! И мен ме интересува този въпрос. Ето какво прочетох:
Има малки пластмасови и медни средства с различна форма, които се поставят в матката и по този начин спират ембриона да се имплантира и да се развива в бебе. Вътрематочните предпазни средства (спирали,песари) се предпочитат от много жени. Различните модели спирали и песари имат различен срок на годност, най-често 3-5 години. Спиралата осигурява дълготрайна защита. Подходяща е за дълготрайна моногамна връзка, която не крие риск от инфекции, предавани по полов път. Последните модели спирали освен чисто механично действие отделят и биологично активни вещества. Спиралата задължително се поставя от акушер-гинеколог. Трябва да се има предвид, че матката може да отхвърли спиралата и да настъпят междуменструални кръвотечения. Спиралата създава предпоставки за възникване на възпаление и за извънматочна бременност при употреба от нераждали жени, а по-късно при износване на бременността нерядко се наблюдава отлепване на плацентата. Спирали и песари не трябва да се използуват от неженени жени, от жени с повече полови партньори, при кръвотечение от половите органи, при възпаление и тумори на половата система. След поставянето им нерядко за няколко дни се появява преходно кървене и болка ниско в корема. Менструациите обикновено са по-обилни.

# 4
  • Мнения: 6 472
Спиралата ми беше Копър Т, обаче за цената ще те тизлъжа - някъде към 15 лв май, но все пак това беше преди 3 -4 години Confused

# 5
  • Мнения: 6 320
Със спирала ( Мирена ) съм от две години.

Проблеми - не.
Напротив - изчезнаха основните проблеми заради които сложих спиралата. Цикълът ми почти спря (от 7-дневния цикъл преди, сега е по-малко от 24 часа), изчезна мигрената ми, която се появяваше при всеки цикъл, няма ПМС, болки, неразположения.

Ходя редовно (на 5-6 месеца) на профилактичен преглед. Нямам възпаления, сраствания, течения и други подобни. Спиралата не е мръднала от мястото си.

Мен много ме беше страх от поставянето, най-вече защото не съм раждала нормално, а само 2 пъти със секцио. Поставянето беше неприятно и леко болезнено, но бързо и съвсем съвсем поносимо. Чувствах лек дискофорт (не болка, просто усещах) около 2-3 дни след поставянето. От тогава не съм усещала спиралата, не се чувства и при секс - както от мен, така и от съпруга ми.

# 6
  • Мнения: 368
Колко време след раждането може да се сложи спирала - някои може ли да каже.  И има ли странични ефекти, както напълняването от противозачатъчните хапчета.

# 7
  • Мнения: 6 320
На мен ми казаха да изчакам поне 6 месеца след раждането.
Така или иначе, преди поставянето се прави преглед и докторът гледа дали матката се е свила.

При мен спиралата имаше обратен ефект. Отслабнах изключително много и докторите са на мнение, че и спиралата е оказала ефект.

# 8
  • Мнения: 397
Аз също нямах проблем при поставянето - не усетих абсолютно нищо Wink Имах кървене 3-4 дни. Но все още нямам първи цикъл след раждането и не мога да ти кажа ефектът при него.....И аз съм в очакване на нещо силно и продължително #Crazy
Моята е сложена преди 2 седмици все още се получава маркиращо кървене от време-на време най-вече след полов акт.
Това което мен ме вълнува е следното: ако има мами с по-голям опит да ме светнат Rolling Eyes - имам едно жърто течение понакога и това ли е от спиралата или е някаква инфекция??? Направо ще се побъркам - лекувах анаеробна инфекция 1 месец #Cussing out тъй като кърмя не мога да пия лекарства и си слагах над 5 вида глобулки, правих промивки и така до  поставянето на спиралата лекаря каза, че е чисто, нооо това течение ме навежда на мисълта, че нещичко е останало.....дали е нормално newsm78

# 9
  • Мнения: 6 886
ейй, почти ме убедихте  Mr. Green а досега никога не се бях замисляла за спирала
но доколкото разбирам май да пристъпя към този метод след като приключа с раждането на деца...то и аз и без друго сега мисля да почна противозачатъчни да вземам

# 10
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
\но доколкото разбирам май да пристъпя към този метод след като приключа с раждането на деца...\

няма такова нещо.
можеш да си раждаш и след като си махнеш спиралата....

# 11
  • Мнения: 197
\но доколкото разбирам май да пристъпя към този метод след като приключа с раждането на деца...\

няма такова нещо.
можеш да си раждаш и след като си махнеш спиралата....
Абсолютно. Аз имах спирала 5 години преди да забременея.  Махнах я и след 1 месец бях бременна. След като родих, пак си сложих. Не съм имала никакви проблеми с нея, нито преди, нито сега. И двата пъти е била обикновена от 15 лева.  Не бих я заменила с нищо друго.

# 12
  • Мнения: 6 886
е да ама прочетох ето това
Спиралата създава предпоставки за възникване на възпаление и за извънматочна бременност при употреба от нераждали жени, а по-късно при износване на бременността нерядко се наблюдава отлепване на плацентата.
newsm78 както и да е, и без друго няма да тръгна сега да си слагам такова чудо, рано ми се струва

# 13
  • Мнения: 2 807
Момичета,
благодаря на всички ви за отговорите  bouquet

Разсеяхте и последните ми притеснения относно поставянето и "употребата" на спиралата...

Остава ми само да се посъветвам с гинеколога ми за марката. Wink

Поздрави,  Hug и много  Heart Eyes на всички ви!

# 14
  • Мнения: 3 360
нищо притеснително няма-според мен е най-удобния начин за предпазване,особено за родилите вече жени.Няма болка,не съм чувала за усложнения,само ти препоръчвам по-рано да я свалиш/от дадения срок на годност/за да не се получи бебче ooooh!
дано да съм била полезна!успех Stop

Общи условия

Активация на акаунт