Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 29 отговора

Привет на всички мами  Hug !!!
Темата може да ви се стори глупава, но  аз съм много притеснена. Имам бебе на 4 м. От скоро като го оставя да лежи по гръб започва да извива силно глава назад. Прилича на буквата "С" . Все едно се опитва да направи мост. Ще съм много благодарна на мами, които имат опит с това  да споделят  на какво се дължи и имам ли повод за притеснение. Прочетох нещо за повишен мускулен тонус при бебчовците, но другите симптоми, които описват за това състояние, като стиснати юмручета, изпънати крачета и. т.н. при нас липсват.
Благодаря ви предварително   bouquet
Цитирай

София

Не знам дали и нормално, но моето също прави така. Не се притеснявам, според мен е част от опитите И да се обърне от гръб по корем.
Цитирай

Пловдив

Не знам дали и нормално, но моето също прави така. Не се притеснявам, според мен е част от опитите И да се обърне от гръб по корем.
и при нас е така-и аз мисля,че се опитва да научи обръщането Laughing
Цитирай

София; Дружбето

Да, учи се да се обръща. Като схване, че трябва да го прави на страни, не нагоре, ще се хвалиш, вместо да се притесняваш Wink
Цитирай

То е хубаво да прави такива "упражнения", защото така се укрепват мускулите на гръбчето и на врата. Това ще е полезно когато вече седи самичко, или сте го гушнали....
Цитирай

там където не искам

Нормално е не се притеснявай.Просто пави опит да се обърне от гръб по корем.
Цитирай

София

Моя Мишо също го прави, когато се дразни и обикновено е съпроводено с "ггггггхххххххъъъ" Smile и ако не му обърна внимание може и да се разплаче. Не се притеснявай, нормално е. Не им се стои само по гръб да гледат тавана.
Цитирай

София

И Божидар го прави от месец сигурно  Peace въобще не се притеснявай Very Happy
Цитирай

Разград

Учи се на нови неща. Спокойно!
Цитирай

Варна- на крачка от Морската градина

Нормално е не се притеснявай.Просто пави опит да се обърне от гръб по корем.
Peaceи аз така мисля.Не се притеснявай Hug
Цитирай

БЛАГОДАРЯ ВИ МАМЧЕТА  newsm51 !!!!!
Успокоих се  newsm10 . Те хората са го казали - майката внаги си мисли най-лошото .....
Хубав ден на всички  Love
Цитирай

София

няма за какво да се притесняваш
можеш да му правиш упражнения, за да подпомогнеш процеса.
забравих името точно на това упражнение, но моят син много го обичаше.
значи в легнало по гръб положение свиваш в колянцето крачетата като ги приближаваш максимално към дупето, но без да го чекнеш. след това то самичко като рефлекс се изтласква назад с крачетата. моят син така "обикаляще" леглото  Laughing
Цитирай

Габрово

Не знам дали е нормално но моят син от както е станал на 2 месеца заспива все в тази поза.
Цитирай

Варна

Не знам дали е нормално но моят син от както е станал на 2 месеца заспива все в тази поза.
не се притеснявай и моят като беше на тези месеци заспиваше така Peace
Цитирай

Варна,морето,сините вълни...

И синьт ми го правеше,докато не се научи да се вьрти Wink
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 29 отговора