изместване на термин с 10- 14 дни, нормално ли е

  • 3 875
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 255
Здравейте мами
Искам да попитам само нормално ли е? Термина ми беше за 11.02, но последните два пъти като ме гледаха казаха че е за 20.02- 25.02.Възможно ли е толкова да се премести. То верно по-късно е заченато но......Дано всичко е о.к с бебка. Благодаря ви

# 1
  • Мнения: 17
Всичко е много субективно при определяне на термина, за това, че не се притеснявай. На съпругата ми термина го сметнаха за 11.12.2008 а ние в интернет го сметнахме 07.12.2008 а тя роди на 01.12.2008 за това, че не се притеснявай.

# 2
  • Мнения: 94
Напълно нормално.

# 3
  • Мнения: 267
Напълно е възможно да има разлика между големината на плода,изчислен по ултразвук,както и изчисленията от последната менструация.Все пак нали знаеш ,че това са само вероятни дати,ориентировъчни.Бъди спокойна за здраво бебче и не се шашкай. Peace

# 4
  • Мнения: 255
Благодаря на всички за отговорите, просто наистена съм много притеснена.

# 5
  • София
  • Мнения: 12 554
Благодаря на всички за отговорите, просто наистена съм много притеснена.

Не се притеснявай. Ехографът определя термина според определени параметри. Това са диаметърът на главичката на детето и дължината на бедрената кост. Ако бебето ти е по-дребно е нормално да измести термина.
При сина ми, понеже беше едро бебе при преглед на 30 юни ехографът показа термин 3-ти юли. А реалният ми термин беше 5-ти август. В крайна сметка Калоян се роди на 25 юли с тегло 4340 грама и 54 см.

# 6
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Спокойно! Не се притеснявай!
Сега имаш само нужда от почивка.

# 7
  • Мнения: 2 960
не се тревожи,нещата не могат да се определят с точност...моята дъщеря беше първо "гласена",според термина на 25-ти септември ,а се появи на 12.09...Така ,че има малко субективизъм в определянето на точен термин/понякога/

# 8
  • Мнения: 3 092
Субективно е , да .Освен това някъде бях чела че на колкото повече месеци става плода , толкова по големи отклонения дава ехографа .
Ако искаш мога да ти потърся материала .Беше обяснено и защо .Най общо е свързано с различния растеж и интезивността , с която се развива бебето .За това и децата не се раждат еднакви , някой са по дребни,  други по едри  Grinning
За твое спокойствие бих ти препоръчала да ходиш по често на прегледи през последния месец , за да наблюдават бебето .
Леко раждане  когато му дойде времето  Hug

# 9
  • Мнения: 2 090
Субективно е , да .Освен това някъде бях чела че на колкото повече месеци става плода , толкова по големи отклонения дава ехографа .
Peace Hug.
На мен двама различни лекари ми даваха почти месец разлика в термина-единия казваше че плода е на 30 седмици,а другият-че това е абсурд,грешка някаква и отговаря по размери на 34 седмици.А де smile3506?Родих някъде по средата м/у двете предположения,така и не рзбрах кой прав,кой крив Crazy

# 10
  • Мнения: 1 919
всичко е наред не се притеснявай.

# 11
  • Мнения: 255
Благодаря ви момичета страхотни сте.Вече наистина съм по- спокойна Hug Явно неможе да се определи с точност тези термини. Луда работа. Казват че седем дни преди цикала не може да се забременее, ама може. При мен е станало 4-5 дни преди цикала Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 6 274
Напълно нормално...
Само Господ може да знае кога точно си забременяла, така че - споко...
  Peace

# 13
  • Мнения: 9 428
Моят термин първоначално беше за 27.01.2009,но на последната консултация излезе 07.02.2009.И аз като теб се шашнах,но ми казаха,че винаги има отклонения.Потърсих второ мнение и отговора беше същия.Наслаждавай се на бременността си и не ги мисли много,много тези неща! Peace

# 14
  • Мнения: 4 335
Термина ми беше за 29.03,друг лекар ми каза термин 6.04,а синьт ми се роди на 09.03
Не се притеснявай Hug

Общи условия

Активация на акаунт